mit láttam ma este???????

Egyéb, a fenti kategóriákba nem besorolható jelenségek, égi események észlelése
ggeerrgg00
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.11.29. 21:33

mit láttam ma este???????

Hozzászólás Szerző: ggeerrgg00 » 2012.11.29. 21:37

Szép Estét! Nekem lenne egy nagyon fontos kérdésem! ma este pontban 17.45kor a házam felett Csepelen valami nagyon fényes dolog zuhant le. nem hulló csillag volt mert ez sokkal fényesebb volt és lassabb! rá pár percre repülők kezdtek el repkedni azon az útvonalon amerre zuhant ez a tárgy. lassan repültek a repülők is én még ilyet nem láttam! semmi hírt nem találok hogy mi lehetett ez de valami elképesztő volt h milyen fényes lassan zuhan és alacsonyan! Bízom benne hogy választ kapok a kérdésemre hogy mi volt és miért keresték repülőkkel! köszönöm
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: mit láttam ma este???????

Hozzászólás Szerző: maro » 2012.11.29. 22:17

Tűzgömb volt. Itt írnak róla:
http://www.idokep.hu/hirek/ismet-meteort-lattak
Tesla
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009.09.20. 10:27

Re: mit láttam ma este???????

Hozzászólás Szerző: Tesla » 2012.11.29. 23:29

Örülök, hogy Te is láttad, így már hiszek a saját szememnek. Budafokon sétáltam haza a buszmegállóból, amikor 17.50-kor keletröl nyugat felé átszelte az eget. A Jupiternél sokkal fényesebb volt, mínusz 6-8 magnitúdó minimum. Kb. a pályája felénél, nagyjából amikor északi irányban látszott, szétesett darabokra. Elöször azt hittem, valami rakétafokozat, láttam már filmröl a Progressz elégését. Ezt persze hamar kizártam, mert akkor nyugatról érkezett volna. Szép zöldes árnyalata volt. Otthon lelkesen meséltem, hitték is, meg nem is. Jó, hogy Ti is meg tudtátok erösíteni...Nem vagyok biztos, hogy fogok még valaha ilyen szép tüzgömböt látni!:
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: mit láttam ma este???????

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2012.12.01. 14:01

Sziasztok,

van már egy "Mit láttam?" topicunk, szerintem nem érdemes megduplázni, érdemes lenne a kettőt összevonni.
Az aktuális esemény pedig a "Tűzgömböt láttam" témához tartozik.
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: mit láttam ma este???????

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2012.12.01. 15:10

SzZoli írta:Sziasztok,

van már egy "Mit láttam?" topicunk, szerintem nem érdemes megduplázni, érdemes lenne a kettőt összevonni.
Az aktuális esemény pedig a "Tűzgömböt láttam" témához tartozik.


Kedves Zoli!

Messzemenően egyetértek Veled :!:

Egy hét leforgása alatt 3 felesleges topicot nyítottak az újdonsült tagok!
Figyeljük meg jól a regisztrélás időpontját és az új topic nyítésénak időponzját !!! :!:

wolfpanni - csatlakozott : 2012.11.22. 7:59-kor.
új topic : 2012.11.22. 8:05. :!:
Az új topic : Mit láttam?

szonja - csatlakozott : 2012.11.27. 18:09-kor.
új topic : 2012.11.27. 18:23. :!:
Az új topic : Miért olyan nagy a hold mostanság?


ggeerrgg00 - csatlakozott : 2012.11.29. 21.33-kor.
új topic : 2012.11.29. 21.37. :!:
Az új topic : Mit láttam ma este ???????

Kb. 450 topic van. Több olyan topic létezik, ahová ezeket a feleslegesen létrehozot
topicok kérdéseit minden további nélkül be lehetett volna illeszteni :!: :(
Már többször javasoltam, illetve tanácsoltam, hogy az frissen regisztráltak
egy bizonyos idő után, vagy egy bizonyos hozzászólási szám felett hozhassanak
kétre új topicot. Sajnos, úgy látom, hogy zárt ajtókat döngetek!
Ezért, már nem is reagálok a FELESLEGESEN létrehozott topicok miatt :!: :?
Üdvözlettel : Budjács Márton, Bogáncs.
Sirius
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: mit láttam ma este???????

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2012.12.01. 15:23

Kedves Bogáncs!

Nem kell így felkapni a vizet. Nincs sok értelme, feleslegesek a kirohanásaid. Nem hinném, hogy minden újonc egyből topikot nyitna a kérdésének, vannak azért páran, akik veszik a fáradságot, hogy kikeressék a már létező topikokat, pl. "Általános kérdések" és abba írnak bele.
Azzal persze én is egyetértek, hogy az ugyanolyan topikokat össze kell vonni, de csak miután megkapta a választ az illető.
Viszont ha valaki feltesz egy korrekt kérdést, azt válaszoljuk is meg korrektül, és nem lerohanni!
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: mit láttam ma este???????

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.12.01. 17:42

Bogáncs írta:Ezért, már nem is reagálok a FELESLEGESEN létrehozott topicok miatt
Akkor ezt hogyan kell érteni? :D :D :D
Csak az nyithasson új topicot aki átutal 1000 Ft.-ot az MCSE számlájára.
Mizser Attila majd adminisztrál...
Bocs Attila! ;)
Üdv,
L.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: mit láttam ma este???????

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.12.01. 19:31

Bogáncsnak lényegében igaza van! Rengeteg a felesleges topic, és ugyan arra van egy egész sorozat. Ha vissza akarok keresni valamit a régebbi kérdésekben vagy közlésekben, sok felesleges időbe telik. Engem néha bosszant, elkedvetlenít.
Mivel nem ismerem a Csillagváros irányítását, nem tudom, mennyi munkával jár, ezért csak javasolom:
1. Be kell venni a Csillagváros regisztrálási szabályzatába, hogy ha valaki új kérdést akar feltenni, előbb nézze át, nincsen-e ilyen tárgyra topic. KIEMELTEN ÉS HATÁROZOTTAN elő kell írni.
A mnegnyitáskor igazán széles körú téma-kínálat bukkan elő.
2. Össze kell vonni az azonos témájúakat. Persze megint csak nem tudom, mennyi munkával jár?
A "próbaidőt" meg hasonlókat azonban nem tartom jónak. Ha egy kezdőnek, vagy egy teljesen jéáratlannak most tűnik fel valami az égen, nem jó, nem is akar várni. Ezen kívül, mi nem vagyunk egy zártkörű, exkluziv klub. - Üdvözlettel: BQ.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: mit láttam ma este???????

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.12.01. 20:25

Kedves Mindenki!
A Csillagváros fórumon 673 topic, 31004 hozzászólás, 8941 fotó, 142 videó és 84 blog bejegyzés van jelen pillanatban.
Nem életszerű, hogy ha valaki végig olvasson mindent mielőtt feltenne egy kérdést ami pont akkor jutott az eszébe. Beírta a gugliba és láss csodát a Csillagváros fórum nagyon előkelő helyen szerepel a találati listában.
Még örül is, hogy egy szakmai fórumot talált...
Az a pár karakter nem foglal helyet a serveren, néhány kB, sokkal többet spórolhatnánk, ha nem rágódnánk minden alkalommal az új topicok miatt.
Lehet, hogy szerencsés is, hogy egy új hozzászóló új topicot nyit, legalább nem szemetelődik tele a szakmai topic.
Pl. Mit szólnátok, ha a "Hogyan készül házilag egy főtükör?" topicban megkérdezném, hogy visszapillantó tükröt is csiszoltok, mert az enyém eltörött?
Türelem, békesség. Advent van...
Üdv,
L.
P.S.
Lajos bácsi, Te pontosan tudod, hogy mire gondolok...
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: mit láttam ma este???????

Hozzászólás Szerző: András » 2012.12.01. 21:10

De jó, ismét szájtépés ebben az örökzöld témában!


Dlajos írta:Kedves Mindenki!
Nem életszerű, hogy ha valaki végigolvasson mindent mielőtt feltenne egy kérdést ami pont akkor jutott az eszébe.

Nem kell végigolvasni mind a hétszáz topikot, meg kell nézni, milyen topikok léteznek a főoldalon, ez még egy átlagos felhasználótól elvárható. Tessék, itt van egy kis segítség a jövő kíváncsi kis természetbúvárainak, hogy milyen topikok nyíltak eddig a "jézusisten mivoltazott" témában:

1. Mi volt ez? Meteor?
2. Érdekes jelenség! Mi lehet ez?
3. Mi volt ez a Sarkanyban?
4. Mi lehetett ez?
5. Ragyogó sárga pontok - mi lehetett?
6. Narancssárga repülő valami
7. Mi az?
8. Vízszintes vonal az égen
9. Narancs színű fény
10. Láttam valamit, mi lehet az?
11. mit láttam ma este???????
12. Mit láttam?
13. Láttam valamit
14. Kérdés
15. Különös égi test??
16. Érdekes jelenség az égen!!
17. Nem láttam a holdat az égen
18. Miért olyan nagy a Hold mostanság?
19. Hatalmas csík a napon

Csak mert volt 15 fölös percem gyorsan végigfutni a címeken. És akkor még a moonhoaxos nibirus 2072-es jégeső elektronikus vetületeis szaktopikokat bőven ki is hagytam.

Dlajos írta: Az a pár karakter nem foglal helyet a serveren, néhány kB, sokkal többet spórolhatnánk, ha nem rágódnánk minden alkalommal az új topicok miatt.

Naja, csak éppen a CsV lassan úgy néz majd ki, mint a gyakorikerdesekponthu. Meg előbb-utóbb a színvonal is ez lesz, ha a tényleg csillagászati témák kisebbségbe kerülnek és átalakulunk valami netes pánikszobává, csak mert képtelenek voltunk az ilyen témáknak egy elkülönített helyet kijelölni.
Dlajos írta:Lehet, hogy szerencsés is, hogy egy új hozzászóló új topicot nyit, legalább nem szemetelődik tele a szakmai topic.Pl. Mit szólnátok, ha a "Hogyan készül házilag egy főtükör?" topicban megkérdezném, hogy visszapillantó tükröt is csiszoltok, mert az enyém eltörött?

Erre kellett volna egy moderatúra. A fenti listából meg kellett volna hagyni kettőt, a többi mehetett volna a levesbe.
astrohist írta:1. Be kell venni a Csillagváros regisztrálási szabályzatába, hogy ha valaki új kérdést akar feltenni, előbb nézze át, nincsen-e ilyen tárgyra topic. KIEMELTEN ÉS HATÁROZOTTAN elő kell írni..

El sem olvassák a szabályzatot. Egy esküvői lampiontól sokkolt júzertől nem lehet elvárni, hogy átnézze a szabályzatot.
astrohist írta: A "próbaidőt" meg hasonlókat azonban nem tartom jónak. Ha egy kezdőnek, vagy egy teljesen jéáratlannak most tűnik fel valami az égen, nem jó, nem is akar várni.

A topiknyitási jog feltételhez kötése NEM befolyásolja az hozzászólás írásának jogát, azazhogy egy már létező témához hozzászóljon a kedves látogató közvetlenül a regisztráció után.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb jelenségek, égi események”