Érdekes jelenség az égen!!

Egyéb, a fenti kategóriákba nem besorolható jelenségek, égi események észlelése
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Érdekes jelenség az égen!!

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2017.07.20. 13:16

Egy felület sík volta, pozitív, vagy negatív görbülete a felszínén való mérésekkel állapítható meg. Pl. a háromszög szögeinek összege <>= 180 fok.

A "térben sík" kifejezésnek nem látom értelmét.

Az elméleti témák között nem láttam ennek megfelelőt, én pedig nem tudok új topicot nyitni, ezért itt válaszoltam.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Érdekes jelenség az égen!!

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.07.20. 14:30

SzZoli írta:Egy felület sík volta, pozitív, vagy negatív görbülete a felszínén való mérésekkel állapítható meg. Pl. a háromszög szögeinek összege <>= 180 fok.

A "térben sík" kifejezésnek nem látom értelmét.

Az elméleti témák között nem láttam ennek megfelelőt, én pedig nem tudok új topicot nyitni, ezért itt válaszoltam.


Zoli!

A kanálban a mélyedést (pl. gömbháromszögek szögeinek össze, stb.) nem kell megmagyarázni, azt tanultam, értem.

A "térben sík" kifejezést viszont te használtad alább, ezért kérdeztem tőled, talán meg tudod magyarázni, hogy mit értesz alatta, mert nekem hottentottául hangzik:
"Viszont nyeregfelület, forgási paraboloid vagy hiperboloid nem jól szemléltetné, mert térben sík (a téridőben nem)."

Na, erre varrjál gombot. ;)

Ha magad sem érted, amit írsz, akkor miért írod le? :shock:

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Érdekes jelenség az égen!!

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2017.07.21. 13:45

Már tudom, miről van szó (azt hittem, ez a te kifejezésed volt, teljesen más jelentéssel, elfelejtettem, hogy én írtam, és milyen értelemben).

A térben helyett azt kellett volna írnom, hogy a három dimenziós tér sík, úgy, mint két dimenzióban az asztal lapja (ha nem kínai :lol: ).

Nem sík két dimenzióban a nyeregfelület (ne zavarjon meg, hogy ezt három dimenzióból is látjuk: ha benne volnánk egy két dimenziós felületben, a mérésekkel tudnánk igazolni, hogy sík, pozitív, vagy negatív görbületű.) Ugyanígy nem sík természetesen a gömbfelület sem, és a nyusziléggömb sem.

A négy dimenziós téridő viszont nem sík. Ezt nehéz elképzelni, Dávid Gyula tudná elmagyarázni, ha nem zavarták volna el a fórumból.
Stubiflex
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2017.06.16. 18:03

Re: Érdekes jelenség az égen!!

Hozzászólás Szerző: Stubiflex » 2017.08.12. 21:17

A felbocsájtás után nem nyílt ki az orosz amatőrök által épített mikro-műhold vényvisszaverő felülete.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb jelenségek, égi események”