Láttam valamit

Egyéb, a fenti kategóriákba nem besorolható jelenségek, égi események észlelése
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2016.04.22. 15:11

Délnyugaton 20:15 NyISz-kor az alfa Canis Minoris - Procyon látszik, 0,4 mg fényes, 41 fok magasan, de az kék árnyalatú. Nyugaton, kevéssel magasabban az alfa Aurigae - Capella, a maga 0,1 mg fényével és sárgás színével gyanús. De mind két csillagnak pontszerűnek kellene látszani, ha csak a levegő nem nagyon nyugtalan (esetleg vékony cirrusokon szóródik a fény). A Vénusz, Mars, Szaturnusz még mind a látóhatár alatt vannak. Én a Capellára tippelnék. BQ.
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.04.22. 20:13

Lehettem volna jobb megfigyelő is, de sajnos csak ennyit tudok. Akkor még nem volt elég sötét ahhoz, hogy a csillagképekhez bepozicionáljam.
Ami feltűnt, hogy nem szcintillált, ezért gondoltam bolygó, így nem is csodálkoztam a korong formán. Szabályos kör volt, nem volt fázisa. Azt gondoltam a Mars, csak késöbb néztem meg, hogy az nem lehet.
Ma sajnos nem tudom újra megkeresni, talán holnap próbálkozhatok vele.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2016.04.22. 20:17

Meteorológiai ballon néz ki így, de az ha lassan is, halad.
Levente
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2011.09.19. 21:32

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: Levente » 2016.04.23. 19:52

Tom írta:Tegnap este sikerült befognom valamit a távcsövemmel, de nem tudtam azonosítani, hogy mi lehet.
20:15 körül volt látható csillagszerű, de fényes objektum. A szürkületben szabad szemmel is észeletem, nagyjából ddny irányban 40fok magasan. Mikor távcsővel 60x-os nagyításon megnéztem szabályos korong alakja volt és narancsos színe. A Jupiter tőle keletebbre látszott a Merkúr pedig nyugatabbra volt tőle.
A Stellariumban nem találtam meg mi lehetett.
Valami valakinek valami ötlete?


Szerintem a Betelgeuse volt. Akkor kb. ott volt ahol írtad. A színe vöröses és elég fényes ezért már szürkületben is látható. (A korong alak a nyugtalan légkör miatt is lehetett.)
Üdv
Levente
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2016.05.11. 00:48

Most hallottam egy légnyomás durranást, mély infrahang szerűt, olyat, mint amikor egy repülő átlépi a hangsebességet, nem látott valaki villanást hozzá, csak mert bent vagyok a szobában, és így nem láthattam esetleg nagy tűzgömböt, ha netán az lehetett ?
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2016.07.11. 17:07

Sziasztok!

Szombat este az M27 környékén láttam egy felvillanást. Elkönyveltem "hullócsillagnak" és gyorsan kívántam is valamit. Míg vártam, hogy az öntözőberendezés leálljon a locsolással és rámehessek a fűre észlelni, nézegettem az eget. Egyszer csak ugyanott (már amennyire ez az ég esetében mondható) két nagyon erős felvillanást láttam, olyan erőset, mintha valami repülő pont reflektorozott volna és pont szembe velem. Minkét villanás kb. negyed másodperc hosszú lehetett és köztük nagyjából 1 mp telt el. Néztem az eget, de repülőnek nyomát sem láttam (binóval kezdtem el keresgélni), se egyéb járműnek (pl. ISS). Az első és második villanás(ok) közt percek teltek el és látszólag "nem ment" arrébb. Persze jármű hang sem volt.
Gondolhatjátok, álltam, mint az a bizonyos borjú az új kapu előtt. :?
Utána összeraktam a felszerelést és nem koncentráltam arra az égszeletre.
Lövésem sincs, mit láttam.
Üdv: Frigyes
Üdv: Frigyes
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2016.07.11. 19:07

Tegnap én egy hasonlót vettem észre, fény felvillanás, pontszerű, kint voltam a kertben kicsit néztem félig meddig felfele, a villanásra felnéztem, ahonnan jött, kis idő múlva megint villant egyet, ugyanonnan jött, ahol az előző, ekkor elkezdtem nézni tovább eléggé furcsállottam, mivel az ilyen villogó fénypontok mozogni szoktak, ez nem nagyon mozdult amennyire meg tudtam ítélni, ez a villanás még párszor ismétlődött, ha el is mozdul minimális lehetett, én sem tudom ez mi lehetett. Teljesen tiszta égen, a Tejutat akartam épp megnézni , látszott az is szépen, ez a villanás fényerőileg olyan volt, mint a legfényesebb csillagok inkább még azoktól is fényesebb bolt.

Nálam a Zenit felől jött majdnem pontosan ez. Éjszaka volt teljes sötétségben, nem repülő volt de nemigen műhold sem, mert azok mozognak elég gyorsan. Hang semmi természetesen.
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2016.07.11. 23:01

tobe_ írta:Tegnap én egy hasonlót vettem észre, fény felvillanás, pontszerű,

Pont ezt láttam, így megnyugodtam, hogy nem nálam "kattant be valami". :lol:

De hogy mi lehetett? Reflexiónak túl erős volt és ahogy te is írtad, pontszerű, nem mozdult el a villanások között szemmel láthatóan. Én 22 és 22:20 között láttam valamikor, de egy nappal korábban.
Most kimentem kicsit, de nem láttam semmit, de nem is sokáig kémleltem az eget.
Hátha látta még valaki, vagy van esetleg ötlete, hogy mit láttunk.
Üdv: Frigyes
Üdv: Frigyes
Gyulafi12
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012.09.01. 14:51

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: Gyulafi12 » 2016.07.12. 00:18

Üdv Mindenkinek!
Most megbizonyosodtam hogy nem csak én látom ezt a jelenséget. Már Május óta többször láttam ugyanehzt a felvillanásokat melyek látszólag egy helyre esnek. Az első alkalommal arra gondoltam hogy meteorok villannak fel néha szemből rálátva ézrékelve villanásnak de amikor több villanás is volt látszólag ugyan ott akkor már tudtam ez más lehet.Egutoljára kb 2 hete észleltem ezt a jelenséget. Megjegyezném hogy én már 3 alkalommal is a Hecules csillagkép közelében láttam a felvillanásomat.Nagyon rövd villanások valóban. A felvillanások okát illetőleg három dolog jutott eszembe de csak mint ötlet. 1. Talán apró törmelékek hirtelen felizzása de ez nem magyaráz több dolgot sem. Pl látszólagos hely nem változik. 2. Valamilyen műhold vagy űrszemét felületén megcsillanó fényvisszavwrődés. 3. Valami más jelenség amit még nem ismerünk nagyon. Pl lidércfény. Habár azok zivatarok idelyén jelentkeznek. Mivel többször és többen is láttuk biztos nem odaképzelés. Kiváncsi vagyok a ti véleményyetekre, beszámolóitokra.
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2016.07.12. 08:35

Gyulafi12 írta:Most megbizonyosodtam hogy nem csak én látom ezt a jelenséget.

Sziasztok!
Először arra gondoltam, hogy egy geostacionárius pályán lévő objektum napelemein csillan meg a fény. Ezt elvetettem, mert akkor max. egy átforduláskor csillanna meg, de nem többször (csak nem korrigálnak folyamatosan oda-vissza).
Ahogy nézem, hasonló helyen láttuk (én az M27-el csak utólag saccoltam).
Lehet, hogy a SETI '74-ben Areciboból M13 felé küldött üzenetére jött meg a válasz, csak más "kódolással". :lol:
Üdv: Frigyes
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb jelenségek, égi események”