Láttam valamit

Egyéb, a fenti kategóriákba nem besorolható jelenségek, égi események észlelése
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.08.07. 10:14

a magasságát, ha 80-100 km-re teszem pl.

Komolyan beszélsz? Mi alapján lehetne egy meteor magasságát megbecsülni?
(Amúgy van meteoros topic is.)
Jorge257
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.08.07. 12:46

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: Jorge257 » 2013.08.07. 13:01

Tegnap késő este (23 óra) magasságában teljesen véletlenül egy érdekes fényjátéknak voltunk szemtanúi Leányfalun, a nyugati égbolton. Előre bocsájtom - nem vagyok jártas a csillagászatban, nézelődésben, igazán eddig nem is érdekelt - de a tegnapi jelenség nem hagy nyugodni.
Megpróbálom leírni:

Kezdetben kettő, a többi csillagnál erősebb fényű pont egymással feltűnően szemben elkezdett gyorsan mozogni. Mindvégig megtartották egymástól való távolságukat, miközben több kört is leírtak, néha irányt váltva, látszólag egy kör kerületén mozogva. Néha megálltak. Az egyik ilyen hirtelen megállás közben egy hulló csillag ment át látszólag közöttük (talán ez a pontos idő megállapításához szükséges lehet, mert mi mindent csináltunk - kamerát, telefont kerestünk, próbáltuk rögzíteni, de az időt nem néztük meg pontosan).
Mondhatnánk, hogy gyors repülők gyakorlatozása, de ha ilyen gyorsan tud egy két repülőből álló raj pont egy kör kerületén végig mozogva egymáshoz képest pont szembenállást tartva mozogni, akkor van mit keresnünk a világűrben. Szóval olyan gyors volt a mozgás, hogy azt mai gép képtelen lenne végrehajtani, ráadásul volt viszonyítási alap, mert egy sugárhajtású gép szokásos jeleket villogtatva vonult át mellettük.
Egyébként egy 2 perces játék után a kötelék szétszakadt, az egyik fényes pont látszólag az áthaladó gép nyomába eredt, a másik pedig a helyén maradt, de fényéből visszavett, és beolvadt a többi csillag közé.

Nos szóval az a kérdés, hogy mi volt ez? nem egyedüli fantazmagória az eset, mert 3 ember látta közvetlen mellettem, akiket a házból hívtam ki.
kezdőamatőr
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.04.20. 17:39

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: kezdőamatőr » 2013.08.09. 14:56

Tegnap késő este (23 óra) magasságában teljesen véletlenül egy érdekes fényjátéknak voltunk szemtanúi Leányfalun, a nyugati égbolton. Előre bocsájtom - nem vagyok jártas a csillagászatban, nézelődésben, igazán eddig nem is érdekelt - de a tegnapi jelenség nem hagy nyugodni.
Megpróbálom leírni:

Kezdetben kettő, a többi csillagnál erősebb fényű pont egymással feltűnően szemben elkezdett gyorsan mozogni. Mindvégig megtartották egymástól való távolságukat, miközben több kört is leírtak, néha irányt váltva, látszólag egy kör kerületén mozogva. Néha megálltak. Az egyik ilyen hirtelen megállás közben egy hulló csillag ment át látszólag közöttük (talán ez a pontos idő megállapításához szükséges lehet, mert mi mindent csináltunk - kamerát, telefont kerestünk, próbáltuk rögzíteni, de az időt nem néztük meg pontosan).
Mondhatnánk, hogy gyors repülők gyakorlatozása, de ha ilyen gyorsan tud egy két repülőből álló raj pont egy kör kerületén végig mozogva egymáshoz képest pont szembenállást tartva mozogni, akkor van mit keresnünk a világűrben. Szóval olyan gyors volt a mozgás, hogy azt mai gép képtelen lenne végrehajtani, ráadásul volt viszonyítási alap, mert egy sugárhajtású gép szokásos jeleket villogtatva vonult át mellettük.
Egyébként egy 2 perces játék után a kötelék szétszakadt, az egyik fényes pont látszólag az áthaladó gép nyomába eredt, a másik pedig a helyén maradt, de fényéből visszavett, és beolvadt a többi csillag közé.

Nos szóval az a kérdés, hogy mi volt ez? nem egyedüli fantazmagória az eset, mert 3 ember látta közvetlen mellettem, akiket a házból hívtam ki.


Jó lenne ha készült volna videofelvétel az észlelésről,esetleg fotók dokumentálva.Viszont ha valóban vannak tanúk,és megegyezőek a beszámolóik a jelenséggel kapcsolatosan,és nem csoporthallucináció az amit megfigyeltek,akkor előfordulhat hogy valamilyen még mindmáig ismeretlen dolgot láthattak az éjszakai égbolton.Hogy mi lehetett?Nos,mivel ez a fórum nem foglalkozik ufókkal,viszont hasonló észlelésekkel lehet találkozni olyan szemtanúknál is,akik állítják hogy földi eredetű járművek ilyen gyors,hirtelen,"bizarr" elmozdulásokat stb.lehetetlen hogy véghezvigyenek.Egyébként a Youtube-on rengeteg hasonló felvétel megtalálható,csupán az a nagy kérdés hogy ezeknek a felvételeknek hány százaléka manipulált vagy hamisítvány,és mennyi valódi,eredeti felvétel ? :oops:
mira
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.02.27. 18:18

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: mira » 2013.09.01. 00:10

A csillagos estét mindenkinek!

Egy kérdésem lenne felétek? Északon 20-30 fokon piros fehér kék színekben villog és a kérdésem? Ez mi lehet? Mert nem tudok rájönni :S Sajnos az optikám az még nincs kész,hogy jobban okulárra vegyem !

Köszi!
m4k3r
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.01.22. 04:13

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: m4k3r » 2013.09.01. 00:35

mira írta:A csillagos estét mindenkinek!

Egy kérdésem lenne felétek? Északon 20-30 fokon piros fehér kék színekben villog és a kérdésem? Ez mi lehet? Mert nem tudok rájönni :S Sajnos az optikám az még nincs kész,hogy jobban okulárra vegyem !

Köszi!


Talán a Capella lehet és a szcintilláció miatt változtatja a színét?!
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2013.09.01. 12:54

mira írta:A csillagos estét mindenkinek!

Egy kérdésem lenne felétek? Északon 20-30 fokon piros fehér kék színekben villog és a kérdésem? Ez mi lehet? Mert nem tudok rájönni :S Sajnos az optikám az még nincs kész,hogy jobban okulárra vegyem !

Köszi!


Nem valami szlovák katonai jelzőfényt látsz? A színek alapján lehetne orosz is, de persze, nem északról...
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2013.09.01. 13:44

"Egy kérdésem lenne felétek? Északon 20-30 fokon piros fehér kék színekben villog és a kérdésem? "

Jászapáriból alig ha lehetne egy szlovákiai jelzőfényt 20-30 fokos magasságban látni! De valami magyarországi jelzés lehetne? Milyen időpontban látszik? Nem mozdul el fél- vagy egy óra alatt? BQ.
srtigger
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.01.15. 09:45

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: srtigger » 2013.10.15. 12:24

Sziasztok,
Tegnap délelőtt jöttem BP-re az M3-on 10:45 körül és ÉNY-DK irányban megjelent egy nyílegyenes füst-csík, horizonttó horizontig. Egy pillanat alatt jött létre, és kb 10mp-ig ott volt utána ahogy jött el is oszlott. kb hasonlóan nézett ki mint a kondenzcsík, csak ez fekete volt. Elhelyezkedése hasonló volt mint ahogy a repülők nyomai látszódtak, de biztos nem valamelyik kondenzcsík árnyéka volt mert ez olyan volt mintha vonalzóval húzták volna (a meglévő csíkok pedig már görbültek itt-ott).
Ültek mellettem akik szintén látták így az optikai csalódás is kizárt.
ötlet?
foldi91
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.04.16. 19:31

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: foldi91 » 2013.12.26. 00:39

Sziasztok!
Tegnap este épp a távcsövem bújtam unokatestvéreimmel amikor valami nagy furcsa vörös fény haladt el az égen 21:35 körül. Amikor először megláttuk nagyon intenzív fénye volt majd ahogy haladt észak felé egyre halványabb lett. kb 2 percig láttuk utánna eltűnt. Sosem láttam hasonlót se, bár nemrég kezdtem el ezt a szép hobbit. Azthittem esetleg meteor lehet, de úgy tűnt, hogy állandó magasságban állandó sebesseggel repül.
Amikor unokatesóim hazamentek egyikük ezt a videót küldte:

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... c2ppoJIexY

A videón sok vörös fény van, mi csak egyet láttunk de az sokkal nagyobbnak tűnt mint a felvételen. Amikor vélhetően közelebb volt hozzánk lent és fent megnyúltnak látszott a fénye amikor távol volt már csak egy pislákoló pontként láttuk. Sajnos nem volt nálam a fényképezőgépem, jó lett volna megörökíteni. Esetleg más is látott ma hasonlót? A videó érdekessége, hogy állítólag 2010 karácsony estéjén készült. A másik furcsaság , hogy az egyik kommentelő kb 18 órája hasonló fényeket észlelt Alabama felett. Én Pétfürdőről láttam, de nem tartom kizártnak, hogy országszerte történtek hasonló észlelések. Szerintetek mi lehetett ez? Valami új karácsonyi őrület? Esetleg "csoda"? Kíváncsian várom a véleményeteket!
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Láttam valamit

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2013.12.26. 15:33

Úgy tűnik, a már betiltott kis kínai lampiont láttad. Egy rizspapír lámpa búra (kb. 50-60 cm magas, talán nagyobb), az alján lóg egy pici mécses, annak a melege, mint léghajót emeli a magasba miközben ki is világítja.

Ha már távcső volt a kezetek ügyében, nem néztétek meg? Mert azzal látszott volna a szerkezet.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb jelenségek, égi események”