Az univerzum glóriája

Egyéb, a fenti kategóriákba nem besorolható jelenségek, égi események észlelése
plamatis
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2009.09.15. 23:58

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: plamatis » 2011.03.21. 14:19

ferenc lovró írta:(viszont mpt-nek összedobhatnánk már egy kupára "a világ legtürelmesebb embere" felirattal)


Mpt még fiatal, hadd gyakoroljon! De képzeld el, hogy 30 éven keresztül naponta találkoztam ilyenekkel
a planetáriumban. Élvezettel olvasom, de már nem reagálok! "When I'm sixtyfour" :roll: :lol: :mrgreen:
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.03.21. 14:43

ferenc lovró írta:(viszont mpt-nek összedobhatnánk már egy kupára "a világ legtürelmesebb embere" felirattal)

Hát, erre már én is gondoltam. Csak kár, hogy szélmalomharcot folytat. Az önjelölt zsenik nem vevők mások gondolataira.
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: meunier » 2011.03.21. 15:08

vagy legalább átrakni egy olyan fórumba, aminek már az elnevezése tükrözné, hogy ott ilyen "alternatív" elmélkedések vannak.
Javaslom a "gumiszoba" elnevezést! :mrgreen:
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.03.21. 15:29

Hm, pont negyedszazadom van a sixtyfourig :) szoval igen szeles horizontja tarulhat meg fel elottem ennek...

Egy hatarig ugy erzem, _kell_ reagalni, es legfokeppen arra serkenteni az embereket, hogy ne csak innen-onnan hallott, osszeszedett dolgokat rakjanak egy kupacba (mert olvasta az interneten, megirta az ujsag, meg latta a jutubon), hanem _gondolkodjanak_ kicsit, ket lepest hatralepve megnezzek, hogyan illik bele a teoria a teljes vilagrol alkotott kepbe.
A nehany sikeres eset (amire itt a forumon is volt pelda) mar megeri.

Amugy en tartottam kimondottan asztrologus-csoportnak is bemutatot. Megjegyzem, par szamomra furcsa mondat mellett (uralkodo csillag, stb, stb) teljesen ertelmes, udvaias, roppant erdeklodo es nyitott emberek voltak, legalabb nem csak a sajat teziseiket gyakoroltak, hanem _nyitottak_voltak_ masra is, es meg akartak ismerni jobban azokat a dolgokat, amikkel foglalkoznak.

Amugy egy hatar utan tenyleg le kellene zarni ezeket az elfajulo topikokat. Kedvesen, udvariasan valaszoljunk mindenkinek, mutassunk ra, hogy mit kellene meg csiszolni az elmeleten, miert nem illik bele a kepbe, de ne adjunk annak teret (bajtokat), hogy ezen a forumon is terjedjenek az alnezetek. Epp eleg hely van (sajnos) erre a neten szerte.

--mpt
Bíró Zoltán
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.03.15. 13:03

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: Bíró Zoltán » 2011.03.22. 09:58

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bíró Zoltán 2011.10.19. 12:33-kor.
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2011.03.22. 11:17

2. Pont, Nem, mert ez így nem igaz!

Még egyszer lassan leírom, hátha megérted: Nincs "széle" az univerzumnak, legalábbis nem olyan értelemben, ahogy te leírtad! Nem robbanás volt, ahol a gyorsabb összetevők, messzebb jutottak, a lassabak meg mögöttük kullogtak! Sima paraszti logikával ha a elgondolásod helyes lenne, akkor lenne az ősrobbanásnak kp-ja! Ami ugye szembe megy az általunk megfigyelt, és észlelt eseményeknek. Vagy mi lennénk az esemény kp-jában, mert innen úgy tűnik. (ugye nem kell mondanom, hogy milyen kevés az esélye egy ilyen kitüntetett poziciónak! Másrészt még egy cáfolat, ha ez igaz lenne akkor egy szép "hagyma" szerkezetű univerzumot kreálnál, ugye a részecskék távolsága az ősrobbanás kp-jától függene a tömegüktől.

3. Pont
A fotonoknak az volt(van) a szerepük, hogy energiát közvetítenek. A korai időkben, amikor az energiájuk nagy volt, azért nem léteztek atomok, mert a nagy energiájú fotonok szétverték őket! Kvázi plazma-állapot volt, amit már annyiszor leírtak előttem! Amint tágult a világegyetem úgy CSÖKKENT a fotonok energiája, amint elérte azt a szintet, amikor nem verte szét az atomokat, átlátszó lett, a fotonok szabadon tudtak keresztűl-kasul rohangálni. Tehát a FOTONOK Viselkedése nagy hasonlóságot mutat a gázok állapot jelzőivel. NEvezik több helyen is fotongáznak. Ergo ha nő a térfogat=tágul az univerzum akkor a fotonok energiája csökken, amit hőmérsékleti sugárzásukkal is ki lehet fejezni ma 2,73 Kelvin. Tehát nem lehet szó nagy energiájú FOTON GLÓRIÁRÓL az univerzum szélén! Ergo nézz meg egy szimpla bomba robbanást, a távolsággal négyzetes arányban csökken a hatása, energiája! Tehát ez egy újabb seb, amiből vérzik az elgondolás!

4. pont cáfolata

Amit eddig leírtam, mind érvényes ide is. De ne feledd jelenleg az infláció miatt a teljes univerzum igen kis részét látjuk mint MEGFIGYELHETŐ univerzumot! Tehát az egyszerűség kedvéért tételezzük fel, hogy van 2 föld. Föld I és Föld II. A föld II 2 milliárd fényévre van tőlünk. Ha ugyanabban az időben, pl MOST, más a megfigyelhető univerzum a föld I-en, és a föld II-n. Lesznek közös részek, de lesznek olyanok is amik csak tőlünk láthatók MOST, és a föld II-ről is lesznek olyan részek, amik csak onnan figyelhetők meg! Sőt Lehet egy föld III is, ami ABSZOLÚt KÍVÜL esik mind a föld I, és a föld II megfigyelhető univerzumán!
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2011.03.22. 11:26

1. pont

Mivel igen kicsi a fotonok energiája a tágulás miatt, (szó sincs "glóriáról" az előző pontokban leírtak miatt) ezért igen minimális mértékben torzít(hatják) ezek a fotonok a téridőt! Pl egy zseblámpának is jóval nagyobb hatása lenne :D
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2011.03.22. 12:14

Bíró Zoltán írta:A kritikusok ezt nem fogadják el, holott ezt kerek perec bebizonyítottam az előző bejegyzésemben, csak a kritikusok félre magyarázzák. Ugyanis az ábrán piros körrel jelölt területről jut el a gravitációs hatás az ábrán piros színnel jelölt galaxis halmazig.


Sajnálom, de az ábrád szerint az univerzum lapos, kétdimenziós. Pedig ez nem igaz, mert ha felfelé nézek, ott is látok csillagokat, ha jobbra, akkor is. Sőt, ha nagyon nekidurálnám magam, vennék ki két hét szabit és fúrnék egy lyukat egészen Ausztráliáig (ahol az emberek kézenállva kapaszkodnak a fűbe, hogy ne essenek le), azon lefelé is látnék, és akkor ott is lennének csillagok!
nincs aláírás
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.03.22. 13:17

Az ilyesmit mondhatjátok még, míg le nem kopik a billentyűzetetek.
>>egyáltalán meggyőzhető lennél-e arról, hogy nincs igazad, ha - tételezzük fel, hogy - nem lenne igazad? << (LF)
Különben is, a téridő háromszögletű. (Bórsavas nehézvízben oldható.)
dgy
Hozzászólások: 467
Csatlakozott: 2009.09.22. 15:00

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: dgy » 2011.03.22. 13:29

BZ írta:

> A kritikusok ezt nem fogadják el, holott ezt kerek perec bebizonyítottam az előző bejegyzésemben

Nem bizonyítottál be semmit. A bizonyítás eszköze ugyanis nem a duma, hanem a matematika.
Az pedig mást mond.

dgy
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb jelenségek, égi események”