Nemzetközi Űrállomás észlelése

Egyéb, a fenti kategóriákba nem besorolható jelenségek, égi események észlelése
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Nemzetközi Űrállomás észlelése

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2011.06.27. 05:24

csakb írta:Levente, ez bravúros! :)

Köszi, de az érdem Baraté Levente barátomé....
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Nemzetközi Űrállomás észlelése

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.06.27. 07:46

csakb írta:Legault mester időközben ráunt az ISS-re, és újabban az amerikai katonai játékszereket vadássza:

http://legault.perso.sfr.fr/spy_satellites.html

X-37B, KH-13, Lacrosse-3. 8-)

KH-t már én is láttam, jó fényes volt.



Azért nem semmi, mennyi minden röpköd a fejünk felett. Arról nem is beszélve, hogy ezek csak amcsi cuccok,
a kínai, ororsz, japán, indiai és egyéb űreszközökről még nem is beszéltünk.

Jó link, köszi Balázs
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Nemzetközi Űrállomás észlelése

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2011.06.27. 10:04

Az ISS-Szaturnusz közelítést én is láttam (pontosabban Pomázról nézve az ISS fedte a Szaturnuszt), és a látómezőn való áthaladás néhány pillanatában annyit állapítottam meg, hogy látszó méretük kb. azonos. Most látom a videón, hogy tényleg.
Szombat este meg egy irtózatosan fényes Iridium-villanást láttam az Aql-ben, árnyékot vetett, legalább -6 - -8 magnis volt és 2-3 másodpercig maximumban maradt. Aztán utánanéztem, és ott és akkor sem Iridium, sem más nem volt... Lehet, hogy én is egy kísérleti járgányt észleltem?
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Nemzetközi Űrállomás észlelése

Hozzászólás Szerző: mizar » 2011.06.27. 18:26

Vizi Péter írta:Szombat este meg egy irtózatosan fényes Iridium-villanást láttam az Aql-ben, árnyékot vetett, legalább -6 - -8 magnis volt és 2-3 másodpercig maximumban maradt. Aztán utánanéztem, és ott és akkor sem Iridium, sem más nem volt... Lehet, hogy én is egy kísérleti járgányt észleltem?


Én is láttam, tényleg bevilágította az eget, maga mögött szabályos fénycsóvát húzott, legalábbis optikailag így látszott.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Nemzetközi Űrállomás észlelése

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.08.16. 22:32

21:19 perc körül átment itt valami felettünk, gondolom jó helyre írom, ha ez volt az, gyorsan kiszaladtam a fényképezővel és kézből lekaptam, ez jött ki a képből, fényesebb volt a Jupiternél is :

urallomas_lehet.PNG


Itt látszik, hogy most kb. 15 perc múlva északi irányban fog elhaladni, az ég alján lehet látható is...

http://www.n2yo.com/?s=25544
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Nemzetközi Űrállomás észlelése

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2011.08.18. 14:20

Tegnap este végre életemben először megnéztem az ISS-t távcsövön keresztül. a 80mm-es lencse 35X-es nagyítással hozta a napelemtáblákat is :) de mivel nagyon fényes ma este 90X-el megyek rá bár így is elég volt követni
Sanci
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009.09.16. 15:16

Re: Nemzetközi Űrállomás észlelése

Hozzászólás Szerző: Sanci » 2011.08.29. 10:24

Sziasztok!

Tegnap este és még régebben is láttam valami műholdszerű dolgot haladni az égen, amit furcsálltam rajta, hogy nyugatról halad kelet felé és nem észak-déli irányban. Egyszer csak nagyon felfényesedett ahogy a Nap rásütött, túlragyogott mindent az égbolton, majd visszahalványodott. Na ma utánajártam és megnéztem a Stellariumban, hogy mi lehetett a látott objektum. A program a Nemzetközi Űrállomást mutatta.
Porrima
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2009.09.20. 20:52

Re: Nemzetközi Űrállomás észlelése

Hozzászólás Szerző: Porrima » 2011.08.29. 12:51

Sanci írta:Sziasztok!

Tegnap este és még régebben is láttam valami műholdszerű dolgot haladni az égen, amit furcsálltam rajta, hogy nyugatról halad kelet felé és nem észak-déli irányban. Egyszer csak nagyon felfényesedett ahogy a Nap rásütött, túlragyogott mindent az égbolton, majd visszahalványodott. Na ma utánajártam és megnéztem a Stellariumban, hogy mi lehetett a látott objektum. A program a Nemzetközi Űrállomást mutatta.


Miért gondolod, hogy észak-déli irányban kellene neki menni? Megy az mindenfelé szinte (látszólag)...
Tóni
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:24

Re: Nemzetközi Űrállomás észlelése

Hozzászólás Szerző: Tóni » 2011.10.21. 03:24

Üdv.

Lehet, hogy már valaki közreadta ezt a szoftvert a csillagvárosban.
Én nem találkoztam itt ezzel a verzióval.
http://szoftverbazis.hu/szoftver/orbitr ... --CS5.html
Jó szórakozást az űrben.
Tóni.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Nemzetközi Űrállomás észlelése

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.10.21. 19:58

Köszönet a program közreadásáért! Hasznos kis program, mondjuk az ISS csővégre kapásához!
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb jelenségek, égi események”