Mit láttam?

Egyéb, a fenti kategóriákba nem besorolható jelenségek, égi események észlelése
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.09.08. 09:59

Személyesen még nem láttam ilyen lampion-felszállást, de amit leírtál szó szerint egyezik azzal, amit nekem hétfőn egy ismerősöm elmondott.
Nem kellene erre a veszélyre hivatalos helyek figyelmét felhívni. Csak azt nem tudom, ki az illetékes? Lajos
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.09.08. 10:22

Nem tudom ki lehet az illetékes az ilyen pirotechnikai izék betiltásában/engedélyezésében. A tűzoltóság valószínűleg nem, más meg nem jut eszembe. A mostani sok bizottságot/mnisztériumot meg nem tudom követni. Az alacsony repülési magasság miatt valószínűleg az NKH, mint a repülésbiztonságért felelős szerv (azt hiszem) biztos nem tenne ellene semmit.

Ráadásul attól tartok, bár betilthatják, de utólag már elég nehéz lenne bizonyítani, hogy honnan eregették őket (ahogy manapság is tüzijátékoznak születésnapokon, noha nem lehetne... de mire kiér a rendőr, már nyoma sincs ugye a bizonyítékoknak).

Lehet, hogy előbb-utóbb magától kimegy a divatból.
nincs aláírás
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2010.09.08. 12:26

Szerintem egy ilyen tiltásnak semmi gyakorlati eredménye nem lenne. A hír az új szabályról inkább felkeltené a kíváncsiságot és a kísérletezőkedvet.
danielreiter
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.08.08. 00:25

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: danielreiter » 2010.09.14. 20:00

Üdv Mindenkinek!

Kb. tíz perce a 2010-es Perseida mateorraj egyik utótagja, egy tűzgömb suhant el az égen. A Perseus csillagképből indult, és bár ezek porszemnyi, vagy kicsit nagyobbak, olyan volt, mintha darabok válnának le róla. 5 s-ig volt látható, fényesebb-szebb volt, mint az általam augusztusban látott tűzgömb rajtagok. Látta még valaki?

Üdv.: Dani
www.pcse.eoldal.hu
vike
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.01.04. 09:14

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: vike » 2011.01.07. 10:17

Sziasztok!

Kb.10 éve egy téli éjszakán készítettem egy fényképet, amin nem tudom megmondani mi van. Hátha valakinek van valami jó ötlete... :) Éjszaka készült a kép, a Hold a kép jobb felső sarkától feljebb volt. Analóg géppel készült és a digitalizálás elég gagyi lett, de semmi manipuláció nem történt.
fenypilis.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
vike
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.01.04. 09:14

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: vike » 2011.01.07. 10:20

Azt elfelejtettem mondani, hogy 30 másodperces expozícióval készült. Más fontos tudnivaló azt hiszem nincs :)
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.01.07. 10:52

Sodrodo, Hold altal megvilagitott felhok? 30 masodperc alatt elegge el tudnak mozdulni, ha van egy kis szel.

--mpt
vike
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.01.04. 09:14

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: vike » 2011.01.07. 11:02

Elképzelhető, bár a kép alján látható felhőkön kívül én többet nem láttam. Ami még furcsa, de a minőségromlás miatt nehezen kivehető, hogy a jobb felső sarokban, a kép szélétől kb. 1 cm-el beljebb van egy fényfolt, ami nem mozdult a többivel együtt, legalábbis nem látszik a mozgás. A többinél egyértelmű, mert látszanak a "csóvák" de az a folt csak úgy van.
Köszönöm a gyors választ :)
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.01.07. 12:40

Nem látok semmi megmagyarázhatatlant a képen. Alacsonyan sodródó felhők, vagy ködfolt, valamint a Hold fénye szóródik az optikán a jobb felső sarokban (lens flare).
vike
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.01.04. 09:14

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: vike » 2011.01.07. 13:00

csakb írta:Nem látok semmi megmagyarázhatatlant a képen. Alacsonyan sodródó felhők, vagy ködfolt, valamint a Hold fénye szóródik az optikán a jobb felső sarokban (lens flare).


Nem is mondtam, hogy megmagyarázhatatlan dolgok vannak a képen, ha így gondolnám, valami ezoterikus fórumban érdeklődnék ;)
Viszont az égnek azon a részén nem voltak felhők, sem köd és optikán szóródó fénnyel is sokszor volt már dolgom, de ilyennek még nem láttam. Sajnos a formája nem teljesen kivehető ezen a bénán digitalizált képen.
Gondoltam hátha van más ötlet is mint a felhő, köd, lens flare. Bár simán lehetnek ezek is, attól, hogy nem vettem észre.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb jelenségek, égi események”