Narancs színű fény

Szabadszemes jelenségek (légköri jelenségek, halók és rokonaik, éjszakai világító felhők, sarki fények stb.) észlelőinek fóruma
VGy
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.10.15. 19:25

Narancs színű fény

Hozzászólás Szerző: VGy » 2010.10.15. 19:42

:shock: Kedves hozzáértők!

Alig fél órája furcsa narancsszínű fényt láttam Budapest felett, amely nagyon lassan nyugat felé haladt, fénye lassan erősödött,majd kb. 1 perc után hirtelen kialudt. A fénye erőssebb volt a Vénuszénál is és kb arra helyezkedett el az égen, első pillantásra azt hittem az Esthajnalcsillagunkkal történt valami. Nem tudom mire vélni a jelenséget. Biztos vagyok benne, hogy nem repülő, s nem helikopter volt!

Érdeklődnék, hogy más is látta-e a jelenséget? Tud valaki esetleg magyarázatot adni arra mi lehetett? :shock:
Köszönöm
ge.nom
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:54

Re: Narancs színű fény

Hozzászólás Szerző: ge.nom » 2010.10.15. 19:52

Szerintem ez volt az!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ge.nom 2010.10.16. 19:00-kor.
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Narancs színű fény

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.10.16. 11:52

Nem biztos, hogy az volt, bár nem lehet kizárni. Budapesten rengetegszer láttam repülőgépek sugárnyalábját, mely nagyon lassan mozog és kb. -5 magnitúdós. Igaz, ezek elég alacsonyan jelennek meg. Vagy így, vagy úgy, mesterséges jelenség volt, és semmi rendkívüli.

snt
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Narancs színű fény

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2010.10.16. 12:07

szerintem Ufo volt.. ;) Mivel az észlelőnek nem sikerült beazonosítani. Tehát kimeríti a definíciót! :) Én is amondó vagyok, hogy szimpla repülőgép-reflektor..
VGy
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.10.15. 19:25

Re: Narancs színű fény

Hozzászólás Szerző: VGy » 2010.10.16. 13:46

Nem állítottam, hogy UFO volt, azért köszi a ledegradáló megjegyzést... A lampion jó megközelítése lehetne a fényfoltnak, de mivel nagy magasságban és a felhő réteg mögött volt látható a jelenség, ezért gondolom azt, hogy az erős fény miatt nem lehetett (hacsak nem felgyúlladt odafent). A mozgása is hasonolított rá mivel lassan nyugat felé, majd felfelé haladt... Mondjuk lehetett légballonról eregetett görögtűz. :lol:

A repülőt (és a helikoptert) azért zárom ki mert annál jóval lassab volt!

Sokkal okosabb nem lettem,de azért köszi a a figyelmességet... :roll:
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Narancs színű fény

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.10.16. 17:37

Ha épp belenézel a repülő nyalábjába, akkor pont elfelé mozog tőled, így a sajátmozgása nagyon kicsi a látóirányra merőlegesen. Én egyszer láttam egy nagyon távoli ilyet, mely +4m volt és percekig nem mozdult, csak 50x-es nagyítással látszott lassú haladása. Én mégis a hajtóműnyaláb mellett vagyok, mert a kínai lámpások emlékeim szerint halványabbak -4m-nál.

Snt
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Narancs színű fény

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2010.10.16. 18:42

VGy írta:Nem állítottam, hogy UFO volt, azért köszi a ledegradáló megjegyzést...

A repülőt (és a helikoptert) azért zárom ki mert annál jóval lassab volt!

Sokkal okosabb nem lettem,de azért köszi a a figyelmességet... :roll:


Jajj ne már.. Én arra akartam célozni, hogy nem minden UFO földönkívűli eredetű.. Ellenben minde földön kívüli eredetű repülő tárgy: UFO! :)Amugy meg ha jól tudom mostanában van valami légballon verseny. Ezen is el lehet gondolkodni! :)
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Narancs színű fény

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2010.10.18. 09:52

attila dezső írta:...mostanában van valami légballon verseny.

De nem Budapest felett. Amúgy a hőlégballonok gázégőjének nem túl erős a fénye, és szakaszosan fűtik a ballont.
Válasz küldése

Vissza: “Szabadszemes jelenségek”