Szabadszemes égi szépségek

Szabadszemes jelenségek (légköri jelenségek, halók és rokonaik, éjszakai világító felhők, sarki fények stb.) észlelőinek fóruma
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: géza » 2015.07.15. 14:55

Nem unalmas... szep is...
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2015.07.16. 17:36

Érdekes kép, de hol itt a "szabadszemes"-ség. Vagy más így látja szabad szemmel az eget? A FÉNYKÉPEZETT SPECIÁLIS képere kellene egy topicot csinálni! BQ
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2015.07.17. 11:14

Szabadszemes Zselic
Kép
Kicsi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.07.22. 15:13

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: Kicsi » 2015.07.22. 16:02

Sziasztok!
Új vagyok itt és a csillagászati témában is. :)
Kérdezni szeretnék, egy olyan dologgal kapcsolatban, amit hétfőn este láttam, és azóta se hagy nyugodni a dolog, mert nem tudom, mi lehetett az a valami. :)
Tehát: hétfőn este (2015. 07. 20.) 10 óra tájban, Bükkaranyoson, feküdtem a földön a gyerekem szobájában. (költözés miatt a férjem a gyerek és én egy szobában aludtunk. Mivel a földön feküdtünk egy szivacson, remekül kiláttam a csillagos égre.
Figyelmes lettem egy fényes "csillagra" (hasonló lehetett a mérete, mint az esthajnal csillagnak, picit ragyogóbb volt talán, de tejesen olyan színe volt mint egy csillagnak. Nem pulzált, nem pislogott, csak ragyogott, csillogott). A csillag mozogni kezdett: először a földre merőlegesen lefelé, majd felfelé. Aztán párhuzamosan a földdel, majd néha megállt. Aztán újra elindult.
Sokáig tartott ez az egész (kb. 10 percig figyeltem), a férjemnek is megmutattam Ő is látta, tehát nem képzelődtem. Jó támpontot adott az abalküvegünkben lévő díszícsík, amihez képest láttuk az elmozdulását. Gyorsabban mozgott, mint egy repülő, de lassabb volt nyilván, mint egy hullócsillag, mert sokáig figyeltem. A párom szerint biztos egy műhold volt, így ennek tudatában, álomba merültem.
De mégis..... Tényleg. Mi lehetett ez?
Bocsi, ha teljesen hülyeségnek tűnik ez az egész, videóm sincs róla. :( Ha valakinek van ötlete, kérem, írja meg nekem!
Köszönöm, hogy elolvastatok!
Üdv,
Kicsi
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2015.07.22. 18:07

Üdv a fórumon!

Szerintem csak egy drone (quad) lehetett, ami ki volt világítva. Azok szoktak lassan fel-le menni. Sokan ilyenekkel fotóznak még éjszaka is és raknak rá világítást hogy jobban lássák. Ha elég távolról nézi az ember akkor egy kis pöttynek láthatjuk az egyébként sem nagy tárgyat.
Szóval én ezt gondolom a leírásod alapján.
https://www.youtube.com/watch?v=qXLOgiHwTiY
https://www.youtube.com/watch?v=ujJOoHjFDTk
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
Mircea
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2012.01.29. 15:58

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: Mircea » 2015.07.26. 20:58

Tegnap a Hold kb. kett es fel fokra kellet volna kozeledni a Szaturnuszhoz.
En keszitetem egy par fenykepeket 20:00 UT -kor.
A tavolsag szamolasom szerint 7 fok es 9 ivperc volt az adot ido pontban.

Hold es Szaturnusz.JPG


A kep kozepen latszik Szaturnusz es jobbra a Hold.
A kepen varatlan ''vendeg csillagok'' is latszanak ,a Graffias vagyis Beta Sco/bal fent es Delta Sco/bal lent.

Hold,Szaturnusz,Graffias es Delta Sco.JPG


Abol a celbol hogy eszleleseket vegzek vagy kepeket keszitsek,ugralnom kell az udvar /kert egyik sarkabol a masikban.
Ez mas nem vart csillagokat hozhat a kepekben.
Az utolso fenykepben mar nem latszik Graffias.
Viszont latszik ujra a Hold,Szaturnusz ,balra Delta Sco es lent,a kabelek kozt, Pi Sco.
Egy ora / 13:00 ora iranyban a Holdtol latszik az Alpha 1+2 Librae ,egy nagyon tag binokularis kettos.
csillag.

Hold+Szaturnusz 25.07.15.JPG


Rovid ido utan hogy keszitetem ezeket a kepeket ,jot a vihar.

Udv,Mircea
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Kicsi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.07.22. 15:13

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: Kicsi » 2015.07.28. 08:52

Köszönöm a választ! :-)
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2015.08.12. 06:36

Holdkelte a Parlament felett

Kép

..és közben lepottyant három Perseida is.. :)
Mircea
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2012.01.29. 15:58

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: Mircea » 2015.09.27. 15:14

A Hold , egy ejjel a fogyatkozas ellot.

Hold ,Szombat 26.09.15.00h20min.JPG



Sok sikert ,Mircea
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2015.09.28. 20:59

Singing Ringing Tree

A kép a hajnali holdfogyatkozás totalitása alatt készült a kelő Vénuszról némi vénuszoszlop és a Singing Ringing Tree nevű műalkotás társaságában. A "Csengő Bongó Fácska" különböző irányba néző szélsíp-csokor ami a szélirány legkisebb változásától is különböző harmonikus hangokat ad ki magából. Burnley városát a völgyben vékony ködtakaró borítja be.

Kép


(Baromi kísérteties és örökké emlékezetes élmény volt egész éjjel a kvázi gregorián kórus "előadását" hallgatva végigészlelni a fogyatkozást. Jó párszor felállt a szőr a hátamon.. :) )
Válasz küldése

Vissza: “Szabadszemes jelenségek”