Meteoritok, meteorit gyűjtők

Meteorészlelők fóruma
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Meteoritok, meteorit gyűjtők

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2016.02.10. 23:11

Manapság azért ugye jobban meg lehet találni a meteoritokat, mivel elég sok kamerás felvétel készül és azok feldolgozása után jobban el lehet találni a keresendő területet. No, meg több a ráérő eget bámuló ember is és hamarabb feltűnik egy-egy érkező égi küldemény. :)
Lacaaa
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.03.26. 20:58

Re: Meteoritok, meteorit gyűjtők

Hozzászólás Szerző: Lacaaa » 2016.03.26. 21:11

Nekem az a kèrdèsem hogy ha lenne egy meteoritom, az ki tulajdonát kèpeznè, tehát az állam vagy a megtalálóè? Èrdemes e meteoritokat keresni pènzèrt? Ha van egy èrtèkes meteorit , akkor esetleg eladásnál terheli-e adó?meteoritok kormeghatározásánál szüksèges metszetet vágni belőle, ès Ez csökkentheti így az èrtèkèt? Valaki talált már valami èrtèkesebb darabot? ès èrdekelne hogy mi lett a sorsa.:)
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Meteoritok, meteorit gyűjtők

Hozzászólás Szerző: cbo » 2016.03.27. 15:56

Kedves László!

A kérdés időszerű és egyben jogos is.
Hazánkban van jó pár jogszabály ami a talált meteoritra vonatkozhat. De kimondottan egyik sem jó rá,
ami valószínűleg azért van, mert annyira ritka nálunk a meteorit, hogy a jogszabályalkotók, szakemberek még nem gondoltak erre. a legutolsó szemtanús hullás 1944-ben volt! A helyzet különben országonként változik.

A jelen állás szerint bejelentési kötelezettség van rájuk. Hogy utána mi lesz vele az a befogadó intézet és a megtaláló közös egyeztetésére van bizva.

DE!
Azt kijelenthetjük, hogy a meteorit elsősorban a tudományos kutatás számára fenntartott anyag, utána jön a kiállítási vagy gyűjteményi cél.


Üdv:
Zsolt
Guest

Re: Meteoritok, meteorit gyűjtők

Hozzászólás Szerző: Guest » 2016.07.02. 23:58

Üdvözlet! 1993-1994 körül egy igen különleges dolgot láttam, ami azóta is gyakran eszembe jut, és foglalkoztat. Az egyik éjszaka, szolgálatban lévő biztonsági őrként ebben
(https://www.google.hu/maps/@47.4588551, ... 312!8i6656)
a kapuban, a közepénél álltam (akkor még a Sztregova köz magánterület volt), és nézegettem a Budafoki úton közlekedő kamionosokat. Az épület oldalán volt egy utcai lámpa, amely rám világított.. A fasor helyén alacsony raktárak voltak, a sárga épület lapos tetős volt, stb. tehát eléggé megváltozott a helyszín.
Szóval, ahogy nézegettem a forgalmat, hirtelen nappali világosság lett! Hátrafordultam, és felnéztem, és egy óriási fekete szikla repült az égbolton. A felületének, ill. a formájának az egyenetlenségét is lehetett látni, és vörös lángok nyaldosták. A holdnál nagyobb volt, kb. akkora, mint egy utasszállító repülő, amikor már keresi Ferihegyet, és érzésre úgy tűnt, hogy alacsonyan van, de nyilván magasan lehetett. Akkor viszont tényleg nagyon gigantikus lehetett. A csóva hossza, amit húzott kb. az égbolt egyharmadának a hosszát tette ki, és az narancs színű volt. Egyáltalán nem volt gyors. Kb. 1-2 ezer méteren repülő utasszállító sebességéhez hasonlíthatnám. És még egy furcsaság. úgy tűnt, mintha a Duna vonalában repülne, délről, északra, és vízszintesen, tehát nem úgy tűnt, hogy le akar esni, és teljesen hangtalanul! Azt gondoltam, hogy reggel tele lesznek az újságok és a tv vele, de semmi hír nem volt róla. Pár éve egy ismert politikai fórumon megemlítettem, és egy srác azt írta, hogy ő is látta Újpestről.
Ha nem volt magasan, akkor miért nem esett le, miért nem volt olyan gyors, mint amiket a videókban látok, amik egyébként hangyák ehhez képest? Ha meg magasan volt, akkor meg nagyon -nagyon gigantikus lehetett, akkor vajon direkt tussolták el?
Tud róla valaki, valamit?
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Meteoritok, meteorit gyűjtők

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.07.03. 11:24

Tib sim, érdeklődve olvasom. Elhiszem, a bizalom az értelmes élet alapja. Hasonló problémám biológiai jellegü. Ma sincs rá válasz. Egy kaland az életemből. Ilyenkor a gond ott kezdődhet, ha az ember ettől kezd kitüntetettnek tűnni. Várj, később lesz rá egyszerű magyarázat, ha szerencséd van, hozzád is eljut. Örülj, hogy láttad.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Meteoritok, meteorit gyűjtők

Hozzászólás Szerző: cbo » 2016.07.03. 13:10

tib sim írta:Üdvözlet! 1993-1994 körül egy igen különleges dolgot láttam, ami azóta is gyakran eszembe jut, és foglalkoztat.
Tud róla valaki, valamit?


Ez biztosan nem meteorit volt, sőt megkockáztatom, hogy vmilyen földi hatás eredményét láttad. vagy kamu. Az lényegében kizárt, hogy Te még az egyenetlenségeit is lásd a meteortestnek.

Üdv:
Zsolt
Gyulafi12
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012.09.01. 14:51

Re: Meteoritok, meteorit gyűjtők

Hozzászólás Szerző: Gyulafi12 » 2016.07.06. 12:37

Derült eget mindenkinek!
Ezen történethez nem kívánok hozzá szólni helyette leírom a sajátomat.Talán lesznek kétkedők de minden szava igaz.Bevalom életem egyik legmeghatározóbb látványa volt melyet csillagászathoz kötni lehet. Sajnos napra pontosan nem emlékszem a dátumra de arra igen hogy 2005 augusztusa volt a jeles eseménykor.Mai napig 12. rémlik leginkább de erre nem esküdnék.A látvány viszont bele égett az emlékeim tárházába :) Szóval az adott esemény már sötétedés után történt mert a nagy meleg miatt ekkor indultunk futni egy akkori ismerőssel. Nyugati irányból délnyugati irányba tartva tűnt fel az égen alacsonyan akb 20 fok magasságban egy nagyon fényes tűzgömb. Szinte szemet bántóan fényesen villódzva húzta a csóváját nagyon hosszan. Furcsa de a csóva a tűzgömb után is ott maradt a levegőben.Mármint olyan furcsa volt hogy a gömb után is hosszan látszott pár másodpercig mint egy ionizált légréteg a villámlás lelassított felvételeken. Nagyon vastag volt a gömb és a csóva is. Látszólag olyan nagyon mint amennyit a teljesen kinyújtott karunk távolságából egy kisújjunk kitakar.A tűzgömb nem tünt el hanem egészen a fák lombkoronájáig lehetett látni és tulajdonképpen a fák mögött tünt el. Az erdő amely összefüggő fasort és lombtakarót alkotott a látóhatár közelében messze volt. Nem tudtam meghatározni vajon melyik településen érhetet földet ha földet ért egyántalán.Én is vártam hátha ír ak róla mert sokan látták és beszéd téma lett a környéken. Persze ahogy lenni szokott volt egy csomó hülye találgatás és a helyi újságban ezért kiadtak egy rövid cikket hogy nem repülő vagy ufo volt hanem valószínüleg meteor lehetett. Itt viszont nem állt le a dolog részemről.
Gyulafi12
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012.09.01. 14:51

Re: Meteoritok, meteorit gyűjtők

Hozzászólás Szerző: Gyulafi12 » 2016.07.06. 12:54

Megtudtam hogy nem is olyan messze látni vélte az ottani vadőr a jelenséget és azt hogy a tűzgömb az erdőben földet ért.Ellátogattam az említett erdőbe és felkerestem a vadőrt is aki lontosan olyannak írta le a tűzgömböt amilyennek én és a többi szemtanú is látta.Ugyan azt a kékes,narancsos majd zöldesbe válto nagyin hosszú csóvát látta a villódzó gömb után csak ő mindezt úgymond a feje feletti égbolton és a fák miatt rövidebb ideig. A legfurább része ekkor kezdődött el a történetnek mert elmondta hogy mivel tudni szerette volna mi is volt az valójában elindult abba az irányba ahol látni vélte eltűnni a szerinte heggesztőivként szikrázó gömböt. Elmondta hogy meg is találta a helyet ahol szerinte lehet hogy földet is érhetett valami az izzó gömbből. Amit ezután mondott nem scifi de nem tudo. leírhatom e ide vagy leírjam e mert tartok tőle soman megkérdőjelezik majd.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Meteoritok, meteorit gyűjtők

Hozzászólás Szerző: cbo » 2016.07.06. 13:13

Sztem írd le nyugodtan. Remélem nem a ceglédi esetről van szó...

Üdv:
Zsolt
Gyulafi12
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012.09.01. 14:51

Re: Meteoritok, meteorit gyűjtők

Hozzászólás Szerző: Gyulafi12 » 2016.07.06. 13:50

A helyszínt megközelítve a vadőr szerint látható volt egy nem túl nagy de határozottan v alakú földfelgyűrődés de a megperkelődött avar miatt ő a tűzveszély elhárításával volt elfoglalva. Ennyi biztos. A helyiektől és több ismerőstől is hallottam hogy nem sokra rá lezárták a közeli út egy szakaszát és egy furgon szerű autóval elhajtottak onnan sietősen. Természetjárók szerint akik rendszeresen járnak arra ez valóban megtörtént és látták hogy valakik tüzetesen vizsgálták azt a helyet és az erdőből egy sávot szinte centiről centire. Ma sem tudni kik voltak. A gyanús nekem hogy utat elvileg csak rendőri jelenlétben engedélyel lehet lezárni. A vadőrrel sajnos nem tudtam erről infót kérni pedig az erdőben történt vizsgálatról neki tudnia kell. Maga a tűzgömb és a hihetetlen látvány biztos. A többi ködös. Bár a vadőr őszintének tünt és a helyiek is úgytudom féltek a z állítólagos vizsgálódások miatt.
Válasz küldése

Vissza: “Meteorok”