Észleljünk kettősöket!

Kettőscsillag észlelők fóruma
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Észleljünk kettősöket!

Hozzászólás Szerző: mizar » 2020.06.15. 18:30

D.Laci írta:
2020.06.15. 18:05

A magam részéről nem akarok olyan fórumot olvasni, ahol ez a stílus elfogadott.


D.Laci
Ebben teljesen igazad van.
Azért ne legyünk naivak. Az azonos végzettségű, képzettségű emberek mindenhol nyírják egymást.
Orvosok, pedagógusok, politikusok, stb. Ahhoz, hogy valakit teljes mértékben elfogadjanak igen nagy szakmai tudás kell.
Itt miért lenne ez másképp? Valahogy D.Gy.-t nem kérdőjelezte meg senki a szakmai tudásáról. Mégsincs itt, de nem mi küldtük el.
A moderátor sem zárta ki. Keresse vissza aki akarja, hogy mi történt.
Kicsit életszagú lett most a fórum, de majd visszatér a rendes kerékvágásba.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Észleljünk kettősöket!

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.06.15. 20:18

mizar írta:
2020.06.15. 18:30
... Valahogy D.Gy.-t nem kérdőjelezte meg senki a szakmai tudásáról. ...
Hány fizikus van (volt) még itt rajta kívül?
Szabolccsal kapcsolatban sem a tumorok típusai miatt volt kifogása majd' mindenkinek...

A szakmai vitákkal semmi gond. De "a stílus maga az ember" (Leclerc).
Azt nem szabad megengedni - szerintem -, hogy egyes (már bocsánat, de nevezzük nevén:) bunkó megnyilvánulások miatt a kevés fórumosok száma tovább csökkenjen.Adott esetben lehet keményen és sarkosabban fogalmazni primitivizmus nélkül is...

Szerintem is jól döntött Csaba (és ezzel én ki is szállok ebből az off témából itt).


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Lovász András
Hozzászólások: 2465
Csatlakozott: 2017.12.08. 16:06

Re: Észleljünk kettősöket!

Hozzászólás Szerző: Lovász András » 2020.06.16. 08:09

gyuri17 írta:
2020.06.15. 14:18
András ez a Guide8-as progi...
Köszi István!

Rákerestem a szoftverre, de csak frissítéseket találtam. Lehet, hogy ez csak cd-n kapható? Vagy van ingyenesen letölthető változat is?

Tudsz linket feltenni?
Egyre jobban tetszik ez a térkép! :P
15x70 Scopium Nature binokulár
254/1200 Dobson,
eq-platform
Avatar
gyuri17
Hozzászólások: 1285
Csatlakozott: 2018.01.02. 20:17

Re: Észleljünk kettősöket!

Hozzászólás Szerző: gyuri17 » 2020.06.16. 08:41

Sajnos András linkelni nem tudom, talán majd valaki másnak ez sikerül. A frissítéseket majd akkor letöltheted hozzá ha akarod... Én még nem is frissítettem. :) Viszont nagyon kedvelem ezt a programot: igazi komoly megjelenés, és sokminden konfigurálást megenged felhasználóra nézve. Alegnagyobb hasznossága, hogy saját atlaszt készíthetsz saját szűrési feltételek mellett.
Gyuricza István
Lovász András
Hozzászólások: 2465
Csatlakozott: 2017.12.08. 16:06

Re: Észleljünk kettősöket!

Hozzászólás Szerző: Lovász András » 2020.06.16. 09:54

Tehát te megvetted cd/dvd-n?
15x70 Scopium Nature binokulár
254/1200 Dobson,
eq-platform
Avatar
gyuri17
Hozzászólások: 1285
Csatlakozott: 2018.01.02. 20:17

Re: Észleljünk kettősöket!

Hozzászólás Szerző: gyuri17 » 2020.06.16. 10:04

Lovász András írta:
2020.06.16. 09:54
Tehát te megvetted cd/dvd-n?
Lemezen kaptam annó 15éve ajándékba. De szerintem meg kell lenni a neten is, mert állítólag ingyenes progi volt.- max esetleg regisztrációhoz kötött...
Gyuricza István
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Észleljünk kettősöket!

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.06.16. 10:53

Lovász András írta:
2020.06.16. 09:54
Tehát te megvetted cd/dvd-n?
Nem vagyok biztos benne, de úgy rémlik, hogy - bár jó régen, de - letöltöttem.
Csak hétvégén tudom megnézni, de ha addig más nem tud segíteni, akkor feltúrom a "winyóimat".

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Lovász András
Hozzászólások: 2465
Csatlakozott: 2017.12.08. 16:06

Re: Észleljünk kettősöket!

Hozzászólás Szerző: Lovász András » 2020.06.16. 11:00

Attila írta:
2020.06.16. 10:53
Lovász András írta:
2020.06.16. 09:54
Tehát te megvetted cd/dvd-n?
Nem vagyok biztos benne, de úgy rémlik, hogy - bár jó régen, de - letöltöttem.
Csak hétvégén tudom megnézni, de ha addig más nem tud segíteni, akkor feltúrom a "winyóimat".

MDA
Előre is köszönöm! :P
15x70 Scopium Nature binokulár
254/1200 Dobson,
eq-platform
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Észleljünk kettősöket!

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.06.16. 15:06

Lovász András írta:
2020.06.16. 11:00
Előre is köszönöm! :P
Szívesen, de most beugrott a webes elérhetősége: https://projectpluto.com

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Észleljünk kettősöket!

Hozzászólás Szerző: mizar » 2020.06.16. 17:55

Attila írta:
2020.06.15. 20:18

Hány fizikus van (volt) még itt rajta kívül?
Szabolccsal kapcsolatban sem a tumorok típusai miatt volt kifogása majd' mindenkinek...

MDA
Azért D.Gy.-t nem lehet hibáztatni, hogy ért ahhoz, amit csinál.
Voltak itt csillagászok is és egyszerű emberek, akiknek hatalmas tapasztalat gyűlt össze az évek során, és igyekeztek átadni.
És, hogy ne legyen off., innen hozok példát.
Nem voltam rest, és ezt a rovatot elkezdtem olvasni az elejétől. Adott volt egy lelkes amatőr, aki felvállalta, hogy elindítja, gondozza ezt a topikot,
motiváló javaslataival segíti az érdeklődő többi amatőrt. Akadtak is szép számmal, egyre jobban belemerültek a kettőscsillagok észlelésébe. Segített nekik, ameddig a tudása engedte, ha elakadtak, ő is segítséget kért. Szerencsére volt olyan amatőr, aki több évtizedes tapasztalattal rendelkezett, nemzetközileg is elismert. Így a szakmai segítség nem maradt el. A fórumba látogatók komoly kettőscsillag-észlelési projektekről olvashattak, amelyek nem merültek ki abban, hogy bontja vagy nem bontja a 9 cm. Ide írom a neveket, mert megérdemlik: Szklenár Tomi, Vaskúti György és Berkó Ernő.
Írásaikban sehol, ismétlem, sehol nem találok nagyképűségre utaló mondatot, szerényen, segítő szándékkal, SZAKÉRTELEMMEL írják le, amit tudnak a kettősökről.
Mi a helyzet ma? A mai szakértők az internetről összekapirgált tudományukkal a végtelenig kiterjesztik a kompetencia határukat. Mindenben kompetensnek érzik magukat, magabiztosan oktatják a betévedő amatőröket. A végén vigyorgó pofával (ez MDA után szabadon) zárják a doktori disszertációjukat. Kioktatják az előbb felsorolt embereket, hiszen a magyar amatőrcsillagászat múltját nem is ismerik. A kritikát nem fogadják el, támadnak, és felbuzdulva(!!!) azon, hogy önjelölt ombudsmanok védelembe veszik őket, újult erővel még több helyen folytatják áldásos tevékenységüket. Nekem ettől forog a gyomrom, nem attól, hogy valakit önálló kutató munkára ösztönzünk.
Szabolcsnak vállalnia kell a felelősséget a minősíthetetlen magatartásáért, de rávilágított arra, hogy valahol szar van a palacsintában.
Ugyanakkor nagyon szimpatikus számomra Füzesi Tamás amatőr tevékenysége. Időt és pénzt nem sajnálva veti bele magát az éjszakába távcsövével, rövid időn belül nagyon szép tapasztalatokat gyűjtött, írásai abszolút hitelesek és korrektek számomra. Őt el tudnám képzelni, hogy gondozzon egy adott témát, hasonlóan, mint Szklenár Tamás.
Attila! A Cs.B.K.-ról nem nekem kell papolni, én tudom, hogy milyen volt, és azt kívánom, hogy megint azok az idők jöjjenek vissza.
Válasz küldése

Vissza: “Kettőscsillagok”