Mit észleljek ma?

A gömb- és nyílthalmazok, ködök, galaxisok észlelőinek fóruma
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Mit észleljek ma?

Hozzászólás Szerző: santage » 2009.09.27. 20:51

Marci1954 írta:Jupiter és holdjai!
Cartes du Ciel 3.
Jupiter és holdjai2.jpg


Kedves Marci!

Igazán nagyon szép, de ez egy mélyég fórum, a Jupitert légyszives máskor a Jupiteres fórumba küldd el.

Üdv
Gábor
Guest

Re: Mit észleljek ma?

Hozzászólás Szerző: Guest » 2009.09.28. 14:59

santage írta:Tényleg, a cikkeden gondolkodsz, ugye? Két oldal, néhány rajz és egy fotó rólad meg a távcsövedről. Október 10. a beküldési határidő.


azt hiszem ez most nem fog menni, sajnálom. :( sőt, lehet, hogy most egy jóideig észlelést sem fogok tudni beküldeni.
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Mit észleljek ma?

Hozzászólás Szerző: santage » 2009.09.28. 16:29

starquake írta:
santage írta:Tényleg, a cikkeden gondolkodsz, ugye? Két oldal, néhány rajz és egy fotó rólad meg a távcsövedről. Október 10. a beküldési határidő.


azt hiszem ez most nem fog menni, sajnálom. :( sőt, lehet, hogy most egy jóideig észlelést sem fogok tudni beküldeni.


Ezt nagyon sajnálom...:(
De hát ez van! Azért észleléseket próbálj küldeni.

Egyébként a rajzaim kidolgozásával én sem haladok, júniusnál tartok.

snt
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Mit észleljek ma?

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2009.10.01. 14:24

Mostanában valahogy én sem haladok a rajzolással... Igaz most itt van a telihold szezon, most megint nem lehet mély-egezni. Hiányoznak a közös észlelések....
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Mit észleljek ma?

Hozzászólás Szerző: santage » 2009.10.02. 10:09

Janicsillagasz írta:Mostanában valahogy én sem haladok a rajzolással... Igaz most itt van a telihold szezon, most megint nem lehet mély-egezni. Hiányoznak a közös észlelések....


Azt elhiszem.. Igaz, hogy jó egyedül rajzolni, de azért jobb, ha van ott valaki...:))) ezt jól megmondtam!
Én tegnapelőtt a Hold ellenére elkezdtem az M31 rajzomat 2"-es oklival, 4,1 fokos LM mellett. A GX-ból csak a mag látszott, de a cél a csillagkörnyezet egy részének felpöttyözése volt, hogy a legközejebbi sötét eges kitelepülést ne ezzel töltsem...:)))
Jó is lett! Bár azért lesz még mit hozzárajzolnom...

Még azon is gondolkodom, hogy ugyanezt eljátszom az M34 estében is.

Snt
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Mit észleljek ma?

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2009.10.02. 11:03

santage írta:
Janicsillagasz írta:Mostanában valahogy én sem haladok a rajzolással... Igaz most itt van a telihold szezon, most megint nem lehet mély-egezni. Hiányoznak a közös észlelések....


Azt elhiszem.. Igaz, hogy jó egyedül rajzolni, de azért jobb, ha van ott valaki...:))) ezt jól megmondtam!
Én tegnapelőtt a Hold ellenére elkezdtem az M31 rajzomat 2"-es oklival, 4,1 fokos LM mellett. A GX-ból csak a mag látszott, de a cél a csillagkörnyezet egy részének felpöttyözése volt, hogy a legközejebbi sötét eges kitelepülést ne ezzel töltsem...:)))
Jó is lett! Bár azért lesz még mit hozzárajzolnom...

Még azon is gondolkodom, hogy ugyanezt eljátszom az M34 estében is.

Snt



Jaja valahogy már én is gondolkoztam ezen hogy nyílthalmazokat ilyenkor rajzolok, ha meg majd sötét lesz akkor meg befejezem... Kezd visszatérni belém a nyílthalmaz utáni rögeszme. Elmúlt a Stock 1 meg a Basel 1 utáni depresszió :D
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Mit észleljek ma?

Hozzászólás Szerző: santage » 2009.10.03. 12:51

Janicsillagasz írta:
santage írta:
Janicsillagasz írta:Mostanában valahogy én sem haladok a rajzolással... Igaz most itt van a telihold szezon, most megint nem lehet mély-egezni. Hiányoznak a közös észlelések....


Azt elhiszem.. Igaz, hogy jó egyedül rajzolni, de azért jobb, ha van ott valaki...:))) ezt jól megmondtam!
Én tegnapelőtt a Hold ellenére elkezdtem az M31 rajzomat 2"-es oklival, 4,1 fokos LM mellett. A GX-ból csak a mag látszott, de a cél a csillagkörnyezet egy részének felpöttyözése volt, hogy a legközejebbi sötét eges kitelepülést ne ezzel töltsem...:)))
Jó is lett! Bár azért lesz még mit hozzárajzolnom...

Még azon is gondolkodom, hogy ugyanezt eljátszom az M34 estében is.

Snt



Jaja valahogy már én is gondolkoztam ezen hogy nyílthalmazokat ilyenkor rajzolok, ha meg majd sötét lesz akkor meg befejezem... Kezd visszatérni belém a nyílthalmaz utáni rögeszme. Elmúlt a Stock 1 meg a Basel 1 utáni depresszió :D



:) :) :)

Ez már csak így van. Mindig előtör belőlem ősszel a NY-észlelési vágy. :)
Csakúgy, mint ahogy tavasszal a GX-ek a favoritok. De persze azt kevesebben tudják, hogy az ősz PL és DF szempontból sem utolsó, elég ha az Aur vagy Per DF-jeire gondolunk.

Snt
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Mit észleljek ma?

Hozzászólás Szerző: santage » 2009.10.03. 12:52

A telehold örömére ma csak kizárólag fényes NY-k csillaghátterét rajzoljuk a későbbi sötét eges befejezés reményében!:)

Snt
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Mit észleljek ma?

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2009.10.03. 15:58

Remélem tudtok észlelni. Tegnap felhős volt az ég, mert nem mentem mulatni. Ma este megyek bulizni a haverokkal és persze hogy tökéletesen derült az ég. Hát ilyen nincs!!!! :evil: :x
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Mit észleljek ma?

Hozzászólás Szerző: santage » 2009.10.08. 20:24

Észleljük - digitálisan és vizuálisan - az SN 2009jf-et az NGC 7479 jelű galaxisban (Peg)!

Snt
Válasz küldése

Vissza: “Mély-ég”