Mélyég

A gömb- és nyílthalmazok, ködök, galaxisok észlelőinek fóruma
SziZso
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2012.12.03. 18:16

Mélyég

Hozzászólás Szerző: SziZso » 2012.12.03. 18:19

Sziasztok! elég kezdő vagyok észlelés terén. azt szeretném kérdezni, hogy 114/900mm-es távcsővel lehet- e mélyegezni? 25kmre lakok Pesttől, menniyre befolyásolja ez, az '"ég-vizsgálásomat"?
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.12.03. 18:50

Üdv a fórumon!

Már hogyne lehetne! Sötét ég kell hozzá (milyen irányban vagy Budapesttől?), égboltismeret és térkép.
Mióta vagy amatőrcsillagász, miket észleltél eddig? Magyarul mekkora gyakorlatod van?
SziZso
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2012.12.03. 18:16

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: SziZso » 2012.12.03. 18:54

Igazából karácsonyra lepném meg magam ezzel a távcsővel... Piliscsaba elhelyezkedése Pesthez képest 25km-re ÉNY-ra Esztergom fele. Eddig egy áruházi gagyitávcsővel nézegettem a Holdat, csillagokat. Most kezdett el foglalkoztatni adolog.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.12.03. 19:07

Onnan elég jó a helyzet, de azt javaslom távcsővásárlás előtt, nézz bele pár távcsőfajtába, mert az többet ér minden tanácsnál. Pl. gyere el a Polaris csillagvizsgálóba, vagy keress Csabai amatőröket. Van olyan...
m4k3r
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.01.22. 04:13

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: m4k3r » 2012.12.04. 00:09

SziZso írta: Eddig egy áruházi gagyitávcsővel nézegettem a Holdat, csillagokat. Most kezdett el foglalkoztatni a dolog.


Meg lehet tudni milyen az a gagyi távcső?
Ajánlom figyelmedbe az alábbi könyvet:
http://makszutov.hu/termek/kisatlasz
Nagyon sokat segít és még a gagyi távcső képességeit is megsokszorozza. Nem is hinnéd mennyire nagy élmény lehet egy kettős, vagy egy vörös széncsillag megkeresése a térképek/koordináták alapján.
Nekem jelenleg 3 müszerem van:
15x70 binokulár(Scopium) - viewtopic.php?f=31&t=2246&start=10#p31699
Az állványt házilag készítettem hozzá.
50/600 - áruházi: http://www.celestron.com/astronomy/cele ... scope.html
Bolygóztam, kettősöztem, holdat nézegettem. Mélyégre nemigazán alkalmas. Ehhez szereztem egy skyview 3-as mechanikát, némi asztalos munkával összehoztam a tubust és a mechanikát.
Tükrös távcsövem, amilyet szeretnél te is: 114/900 - http://makszutov.hu/termek/soligor-114-900
A Csillagatlasz kistávcsövekhez összes objektuobjektumához tökéletes.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2012.12.04. 09:48

Ne haragudjatok, tudom, ez már a mániámnak tűnik: van egy Mély-ég főtopic, alatta számos altopic. Nem lehetett volna valamelyikébe beszúrni ezt a hsz-t? Szükséges volt új topicot nyitni?
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2012.12.04. 11:03

SzZoli írta:Ne haragudjatok, tudom, ez már a mániámnak tűnik: van egy Mély-ég főtopic, alatta számos altopic. Nem lehetett volna valamelyikébe beszúrni ezt a hsz-t? Szükséges volt új topicot nyitni?


Szia Zoli!

Dénes Lajos szerint szükséges :!: :

Re: mit láttam ma este???????
Szerző: Dénes Lajos (Dlajos) » 2012. december 1., szombat 20:25

Kedves Mindenki!
A Csillagváros fórumon 673 topic, 31004 hozzászólás, 8941 fotó, 142 videó és 84 blog bejegyzés van jelen pillanatban. ..........

"Lehet, hogy szerencsés is, hogy egy új hozzászóló új topicot nyit, legalább nem szemetelődik tele a szakmai topic.
Pl. Mit szólnátok, ha a "Hogyan készül házilag egy főtükör?" topicban megkérdezném, hogy visszapillantó tükröt is csiszoltok, mert az enyém eltörött?
Türelem, békesség. Advent van...
Üdv,
L.

A szombat délutáni hozzászólásom, amit Dénes Lajos lehúrrogott :!: :geek: :
Re: mit láttam ma este???????
Szerző: Budjács Márton (Bogáncs) » 2012. december 1., szombat 15:10

SzZoli írta:
Sziasztok,

van már egy "Mit láttam?" topicunk, szerintem nem érdemes megduplázni, érdemes lenne a kettőt összevonni.
Az aktuális esemény pedig a "Tűzgömböt láttam" témához tartozik.


Kedves Zoli!

Messzemenően egyetértek Veled

Egy hét leforgása alatt 3 felesleges topicot nyítottak az újdonsült tagok!
Figyeljük meg jól a regisztrélás időpontját és az új topic nyítésénak időponzját !!!

wolfpanni - csatlakozott : 2012.11.22. 7:59-kor.
új topic : 2012.11.22. 8:05.
Az új topic : Mit láttam?

szonja - csatlakozott : 2012.11.27. 18:09-kor.
új topic : 2012.11.27. 18:23.
Az új topic : Miért olyan nagy a hold mostanság?


ggeerrgg00 - csatlakozott : 2012.11.29. 21.33-kor.
új topic : 2012.11.29. 21.37.
Az új topic : Mit láttam ma este ???????

Kedves Zoli! Láthatod, hogy van aki örömét leli a FELESLEGES topicok létrehozásában :!: :!: :P
Kitartást! Amit, nekem tanácsoltak én is azt tanácsolom neked :
NEM KELL MINDENÉRT FELKAPNI A VÍZET ! 8-)
Üdvözlettel : Bogáncs.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Imre » 2012.12.04. 12:41

Kedves fórumtársak! Közeleg az új év. A csillagvárosban is szükség lenne egy kis rendcsinálásra, takarításra, a meglévő szerteágazó hasonló témájú és majdnem azonos címmel nyitott topikok egybefésülésére és egy világosabb, áttekinthetőbb rendezettebb struktúra kialakítására. Nem az a baj, hogy sok a belépést követően azonnal megnyitott új hely, hanem az, hogy ezzel egyre nehezebben igazodik el mindenki a csillagvárosban, főleg az új belépők nem találják meg a megfelelő helyet, ahol feltehetik kérdéseiket. Így hát jobb híján új topikot nyitnak, amelyben ezt megteszik. Ez elindítja a szorosan nem a kérdésre válaszoló bejegyzések sokaságát! Valójában ez a gond, mert kinyitva a "Mélyég" címmel nyitott helyet minden van benne, csak épp a címmel kapcsolatos nincs! Javasolnám, hogy az év hátra lévő részében kicsit rendezkedjenek a rendszergazdák. Kiindulásnak ajánlanék egy olyan területet, amelybe áttéve a sok összegyűlt belépés után azonnal nyitott topikokat egy-két hónap után automatikusan megsemmisítésre kerülnének, amennyiben új érdemleges hozzászólás nem érkezik! Nem tudom, hogy ezt vajon meg lehet-e egyszerűen tenni, mert ha igen, akkor ez automatikusan megoldaná ezt a problémát. Új topikot csak itt lehetne nyitni, és ha a téma értelmes, akkor a sok hozzászólást látva a rendszergazda átteszi az állandók helyre! Mi a véleményetek erről? A válaszokat a "Beszéljük meg!" helyen kellene megírni. Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2012.12.04. 15:43

>>A csillagvárosban is szükség lenne egy kis rendcsinálásra, takarításra, a meglévő szerteágazó hasonló témájú és majdnem azonos címmel nyitott topikok egybefésülésére és egy világosabb, áttekinthetőbb rendezettebb struktúra kialakítására.
»egyre nehezebben igazodik el mindenki a csillagvárosban, főleg az új belépők nem találják meg a megfelelő helyet, ahol feltehetik kérdéseiket. Így hát jobb híján új topikot nyitnak<<


Ez a fő gond a sok felesleges új topicokkal.
SziZso
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2012.12.03. 18:16

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: SziZso » 2012.12.04. 17:45

Elnézéseteket kérem! Még egy kérdés és ha lehet törlöm a topicot. Bocsássatok meg mondtam új vagyok. A kérdés így szól: Skywatcher 70/900as refraktorészlelhetem-e a gyűrűs-ködöt, vay az orion-ködöt? Válaszotokat várom, és még egyszer elnézést.
Válasz küldése

Vissza: “Mély-ég”