Mélyég

A gömb- és nyílthalmazok, ködök, galaxisok észlelőinek fóruma
Guest

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Guest » 2017.12.24. 19:11

Kösz az infót. Már megvettem a hasonló minőségü RGB szettet. Valóban nagyon jó.Egyforma expo,kb.jó szin. ;) (nem ocó) :lol:

LYRA gyűrüs köd. (M57)

Deep-Sky RGB szűrőszett teszt.

RGB 120-120-120sec expo HA,OIII 800-800sec .1-1Nyers képből készült.
250/1600 Newton OAG vezetéssel.
OAG kamera DMK41 ccd
PROFI a szűrőszett.

Kellemes ünnepeket :) :)

M57_colorteszt.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.12.25. 00:22

GEBE írta:Kösz az infót. Már megvettem a hasonló minőségü RGB szettet. Valóban nagyon jó.Egyforma expo,kb.jó szin. ;) (nem ocó) :lol: ...


Neked konkrétan melyik van?

Kösz,
MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Guest

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Guest » 2017.12.25. 07:30

Nem ASTRODON,de ua. minőség.(Nem flancolunk!) :lol:
AsRGBDS (31.7mm)
Deep-SkyRGB.png
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Guest

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Guest » 2018.01.01. 10:36

Az idén az első,de egyben utolsó kép amit felteszek. Úgy gondoltam,és úgy érzékeltem nem tesz jót nekem ez a fórumozás. :oops: :mrgreen:



B.U.É.K 2018.

Készítette: Szehofner
Műszer: 250/1600 newton,
Kamera: ATIK 383L+
Vezetés: DMK 41 BW, 50/180
Mechanika: SkyWatcher EQ6 PRO GoTo

Készítés dátuma: 2012. aug. 9.

Hely: 2030. ÉRD csillagda
Ezpozíciós adatok: 19x 10perc
Légkör: Átlátszóság: 7/10 Nyugodtság: 7/10 Hőmérséklet: -15°C
Képfeldolgozás:MaximDl,Iris,PS

NGC6888_Hax.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.01. 11:26

GEBE írta:... Úgy gondoltam,és úgy érzékeltem nem tesz jót nekem ez a fórumozás. ...


Ezt nem értem.
Megsértett valaki?

Tök szuper képeket tettél fel.
De ha nem lennének azok, akkor sem értem.

Mi a probléma??? :shock:

Esetleg kevesen reagálnak?
Sokan csak olvassák, de nem írnak bele a topic-okba.
Nekik is segítesz a képeiddel!!!


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Sidius

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.01.01. 11:39

Attila írta:Tök szuper képeket tettél fel.
De ha nem lennének azok, akkor sem értem.


Én sem értem, van olyan kép, amit több, mint 150-en néztek meg, ötletet/tapasztalatot meríteni meg mindig hasznos. Nekem pl. már a fotókon szereplő némelyik objektum is újdonság. Pont most próbálok valami használható katalógus félét beszerezni, de lehetőleg papíron, mert GOTO nincs, a monitoron meg bármiféle nézelődés negyed órára is kivon a mélyeges tájékozodó forgalomból.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.01.01. 11:53

Gebe, nagyon szépek a képeid. A monitoros (foto) képek előnye a szemessel szemben, közölhetők, körbe lehet tárgyalni. Nem vesznek el a dolgok.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.01.01. 12:06

GEBE írta:Az idén az első,de egyben utolsó kép amit felteszek. Úgy gondoltam,és úgy érzékeltem nem tesz jót nekem ez a fórumozás. :oops: :mrgreen:



Én tiszteletben tartom a döntésedet.
De ezt miért kellett így bejelenteni?
Mi volt vele a célod?


Egyébként a képeid korrektek. Korrekt az info a felszerelésről,
de lehet, hogy egy kicsit élménydúsabban is előadhatnád, én szívesen olvasnék
a készítés körülményeiről, személyes élményeidről a pucér adatok mellett.
Guest

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Guest » 2018.01.01. 12:58

Kedves FIÚK (mindenki)!
Nagyon kedvesek vagytok.
Ez nem sértődes,és nem hiszti ez CSÖMÖR.
Csak röviden írom,mert nem szeretnék haragot,vitát senkivel.

Megnéztem a "Csillagnézők" előzetesét.OK! ezen csak kicsit bosszankodtam ,ez csak kicsit KARCOLT.Ami utánna jött,---na az akasztott ki.(FACEBOOK).Az jött le nekem az egészből hogy az asztrofotósok kötekedő kis IQ-val rendelkező egyének.Tulajdonképpen az astrofotóknak alig van közük a csillagászathoz,azok csak látványfotók.stb.stb.(Nem pontos idézés :mrgreen: )

A kis bosszankodás az,hogy hol van a többi 20-30-100 amatőr,meg ASZTROFOTÓS a filmből.Mert ugye ez az ARCA az AMATŐR CSILLAGÁSZOKNAK,MCSE-nek. Tévedek???

Nem részletezem ,mert nincs értelme,no meg nem is voltam tagdíjas tagja az MCSE-nek,---ja és nem vagyok asztrofotós,mert nem sokat értek hozzá. ;)
Ezek után hatátoztam úgy ,"magamban szöszmötölök". :) :)

Szehofner
Sidius

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.01.01. 13:15

Nem baj GEBE!
Én évek óta az otthoni távcsőépítést igyekszem népszerűsíteni. Ebben -elvileg- sokan mellettem is állnak. De ez se sok labdába rúg a filmben. (ahogy nekem elmondták, akik ismerik az anyagot)
Akartam előadni a vákuumgőzölésről a nyáron, de félórám lett volna -időkeret-, így inkább eltekintettem tőle. Pedig szerintem néhány témánál lehet, hogy érdekesebb lett volna, ha mondjuk kapok egy órát, és egy másik téma mondjuk csak másfelet, vagy az összes többi 5 perccel kevesebbet. Ezenkívül nemrégiben -nem itt, el se hinnétek hol- én kaptam olyat a baba arcomba, hogy netovább, pedig csak azt akartam mondani, hogy ami nem jó, arról mondjuk már meg, hogy tényleg nem jó, ne variáljunk, hogy de erre jó, meg arra kitűnő...
Szóval emiatt ne tűnj el. :) szürke Gandalfra is ráaggatták a rendbontó nevet. :lol:
Válasz küldése

Vissza: “Mély-ég”