Mélyég

A gömb- és nyílthalmazok, ködök, galaxisok észlelőinek fóruma
Guest

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Guest » 2017.11.30. 15:02

Bocsánat,de ez egy kedves régi emlék.Nem tudom eladni :)
Guest

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Guest » 2017.12.22. 09:01

Úgy látom a borult idő miatt elnéptelenedik ez a rész.---Na nem baj ,más fontos dolgok is vannak mint az asztrofotó. :lol: ----Azért feltöltök képet,még akkor is ha nincs itt SENKI :)


NGC7635_Ha
Készítette: Szehofner
Műszer: 250\1600 newton,
Kamera: ATIK 383L+
Vezetés: DMK 41 BW, 50/180
Mechanika: SkyWatcher EQ6 PRO GoTo
Készítés dátuma: nincs feljegyezve (RÉGEN)
Hely: 2030. ÉRD csillagda
Ezpozíciós adatok: 300sec x 14
Légkör: Átlátszóság: 6/10 Nyugodtság: 6/10 Hőmérséklet: -15°C
Képfeldolgozás: IRIS,PS

Megjegyzés: Ez is csak ugy hamar készült a KOSZOS levegőben. ;)
NGC7635Ha_A.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: mizar » 2017.12.22. 11:55

GEBE írta:----Azért feltöltök képet,még akkor is ha nincs itt SENKI :)


Üdv!

Biztosan sok munka volt vele, de a magam részéről mély ég képeken a színes verziókat szívesebben nézegetem.
Vizuálisan azonban teljesen megszokott látvány a színek hiánya, vagy a minimális színvilág.
Egyszer láttam színesen az M42-t, időnként bevillant a kékes-rózsaszínes látvány. Gyönyörű volt.
Guest

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Guest » 2017.12.22. 13:41

Vizualisan kevés objektumot látni.Ccd-vel,monitoron keresztül már 1 expo után is rácsodálkozik az emberfia.

Vizuálisan ,életemben egyszer láttam szinesben az ORIONT.illetve csak sejlett hogy szines.Azt hiszem ettől egyre távolabb kerülünk.A végén mar csak a HOLD marad nézelődésre. :cry: :cry:
Avatar
rgeri
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2016.09.24. 22:04

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: rgeri » 2017.12.23. 09:17

Hali!

mizar írta:...de a magam részéről mély ég képeken a színes verziókat szívesebben nézegetem.


Én speciel szívesen nézegetem a fekete-fehér képeket is.

GEBE írta:----Azért feltöltök képet,még akkor is ha nincs itt SENKI :)


Én rendszeresen olvasom a fórumot, de csak kevésszer szólok hozzá, viszont szívesen olvasom, nézegetem az általatok írottakat, felrakott képeket.

Üdv:
Gergő
Üdv:
Gergő (RKM)
Guest

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Guest » 2017.12.23. 09:25

:) :) :) KÖSZI !
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.12.23. 11:49

Én pl. a nagy felbontású FF Halfa képeket szeretem a legjobban... :D

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Guest

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Guest » 2017.12.23. 12:56

A keskenysávban felvett FF képeket (Ha,akár OIII) szeretem én is.Ezzel nincs az a vita ,---hogy a szinek.......
Sokszor RÖHÖGÖK magamban mikor megy a birkózás,"nem jó a szine"---mert ugye tudja,mert "látta?? :lol: "
A színes képek is mutatnak,ha nincsenek elhúzva a "CSILIVILI GICCSESBE" :mrgreen:
Könnyen át lehet bukni a ló másik oldalára.--Na de nem mondom tovább,mert nem szeretnék vitát,haragot.

Ez magnvélemény :roll:
Guest

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Guest » 2017.12.23. 13:11

:) Ha valakinek sértő volt az előző hozzászólásom,engesztelésnek. (Színeskép) :lol: :lol:

NGC457 OPEN CLUSTER. (CASSIOPEIA)


Készült 2016_09_08 21h
250/1600 newton
KAF8300 ccd -15C
10x120sec (látható fényben fotózva)
ÉRD csillagda.


Igen fiatal csillagcsoport, körülbelül 100 csillaga fényesebb, mint 13 magnitúdó, de közülük csak körülbelül 60 van halmaztagként azonosítva. A csoport átmérője 30 fényévre (2,84·1017 m) tehető; figyelembe véve az összfényességet és a halványabb csillagok jelenlétét, a halmaz valójában akár több ezer csillag otthona is lehet.

A halmaz legfényesebb tagja a Cas, egy M0 típusú vörös óriás 5m látszó és –5,2m abszolút fényességgel. Luminozitása 10 000-szerese a Napénak. Igencsak felkeltette a tudósok figyelmét, egy a halmaz nyugati szélén fellelhető F0 spektrumú csillag, 9300 fényéves távolságát figyelembe véve az egyik legnagyobb luminozitású csillagnak kell lennie, meghaladva még a Rigelt is. Abszolút fényessége (–8,8m) a Napénak 275 000-szerese. Bár nincs bebizonyítva hogy tag, a halmaztagságot alátámasztja több tényező is. A radiális sebesség mérések, a polarizációs vizsgálatok, valamint a mérhető sajátmozgás hiánya, s a csillag színképe, amely egy nagy fénykibocsátású szuperóriásé. Feltételezhető, hogy a HD 7902 csillag is tagja a halmaznak , ennek az abszolút fényessége -6,8m.

Kora megközelítőleg 20 millió év. A halmaz 32 km/s sebességgel közeledik felénk.

FORRÁS Vikipedia.
NGC-457.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Mélyég

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.12.23. 15:15

GEBE írta:A keskenysávban felvett FF képeket (Ha,akár OIII) szeretem én is.Ezzel nincs az a vita ,---hogy a szinek.......
Sokszor RÖHÖGÖK magamban mikor megy a birkózás,"nem jó a szine"---mert ugye tudja,mert "látta?? :lol: "


Az Astrodon árul adott karakterisztikájú (kétféle) Kodak ccd-hez illesztett, ún. "True-Balance" LRGB szűrősorokat, mondjuk, nem éppen olcsón...
De ha azokat használod azzal a Kodak érzékelővel, amihez készültek, és azonos expozíciós időket állítasz be mindegyikhez, akkor elvileg helyből valós színeket kapsz. De legalábbis majdnem...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Mély-ég”