Mélyég-honlap

A gömb- és nyílthalmazok, ködök, galaxisok észlelőinek fóruma
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2011.01.23. 18:59

csakb írta:Bizony, a rovatvezető kapott agyagból dolgozik. Egy változatosabb rovathoz nem ártana, ha észlelne is valaki, és be is küldené az észleléseit. Itt is és az ASOD-on is megjelenik egy csomó jó rajz, amik valahogy soha nem jutnak el a melyeg kukac mcse címre......


Ahhoz azért nem ártana egy kis derült ég. Meg persze a szabadidő. Tegnap tiszta volt az ég, de csak azért mert nem voltam itthon. Innen kezdődik a régi nóta.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.01.23. 19:08

Janicsillagasz írta:Ahhoz azért nem ártana egy kis derült ég.


Így van. Remélem, az idei évben több lesz a derült, mint az extrém rossz 2010-esben!
Sidius

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2011.01.23. 21:21

Sziasztok!
Én ezt most valószínűleg be fogom küldeni, ugyanis egy egyszerű Creative Live Motion webkamerával készült 200 kocka felhasználásával. Az a legjobb, hogy bár a kamera a felismerhetetlenségig át van alakítva, az átalakítás elektronikus, szoftveres részeket egyáltalán nem érintett, a szabadszemes határfényesség pedig mindössze 5m körül volt.
Az Orion-köd belső, trapéz környéki vidéke. 195/1300N primer fókuszban. (Ha sikerül majd rendesen is feldolgozni, akkor azt is felteszem)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: sp. » 2011.01.23. 21:39

végre egy trapezium!
a weblap meg csak-csak épül ha jól látom, remélem Balázs rajta marad, és előbb-utóbb sokféle írás is felkerül.
sp.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.01.23. 22:02

Rajta vagyok, és szívesen raknék fel írásokat, ha lennének. De nincsenek. Én is rágom mindig Gábor fülét, hogy adjon valamit, de nem tud, mert nincs. Illetve van némi elfekvő anyag Kernya Gabitól (az IC 342 és az M81 galaxis-csoportról, de van még vele munka bőven), de ne az legyen aztán a panasz, hogy mindig csak ugyanattól a két-három embertől jelenik meg valami... ;]
Továbbra is szabad írni, és beküldeni észlelési élményeket, tapasztalatokat, tematikus anyagokat, bármit, és akkor nem lesz annyira sántagáboros a rovat, meg a honlap sem.
Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2011.01.23. 22:29

Esetleg ott van a Nagyon nagy halmazok c. cikkem, ha az jó lesz.
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: sp. » 2011.01.23. 22:34

Arcturus írta:...Papp Sanyinál szoktam hozzá...

öljetek meg érte, de mivel nem túl rég vagyok újra amcs, nem tudom miről van szó. Azokból a régebbi anyagokból van vmi elektronikus formában?
sp.
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2011.01.24. 09:28

csakb írta:
Janicsillagasz írta:Ahhoz azért nem ártana egy kis derült ég.


Így van. Remélem, az idei évben több lesz a derült, mint az extrém rossz 2010-esben!


Van egyébként valami adat hogy hány derült éjszaka volt 2010-ben?
Varus
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2009.12.16. 18:31

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: Varus » 2011.01.24. 13:44

Arcturus írta:Sziasztok!
Kissé sántagáboros lett a mély-ég rovat, ami nem biztos, hogy jó...., legalábbis nekem nagyon nem tetszik! A Meteor mély-ég rovata jelenleg csak néhány ember szenvedélyeiről szól, bár igaz, utoljára Papp Sanyinál szoktam hozzá a korrekt észlelésekhez, és ezek közléséhez. Régen volt...
Ne -40°on észleljetek, hanem korrekt és becsületes észleléseket küldjetek be a mai, nagytávcsöves fényképektől dús világban.
Üdv
Szabolcs


Sziasztok!

A legutóbbi rovat egyáltalán nem lett "sántagáboros", tőle egyetlen rajz sem lett közölve!
A kapott vizuális észlelésekből most ezt tudta elkészíteni. Ha bővebb anyaga lenne (nagyobb lenne a rajzolós kedv a tagtársak körében), akkor színesebb rovatot tudna készíteni, amelyet mindenki megelégedéssel fogadhatna!
A 2010. végi rovat jórészt fényképes munkákra épült, így az asztrofotós tagtársak azt elégedéssel olvashatták. Reméljük, az asztrofotós feldolgozások folytatódni fognak a Meteor lapjain!
És aztán ott vannak az egyéni megfigyelési programon alapuló cikkek is: írjatok ilyeneket, és le lesznek közölve.
Gábor jól vezeti a mélyég szakcsoportot!

Üdvözlettel:

János
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: santage » 2011.01.24. 13:54

Sirius írta:Esetleg ott van a Nagyon nagy halmazok c. cikkem, ha az jó lesz.


Szerintem az már felkerült, vagy legalábbis tervbe van véve... :)
Válasz küldése

Vissza: “Mély-ég”