Mélyég-honlap

A gömb- és nyílthalmazok, ködök, galaxisok észlelőinek fóruma
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.01.17. 14:42

Mint azt tudjátok, január 1-én elindult a mélyég-honlap, egyelőre kissé korlátozott (szöveges) információkkal, de legalább folyamatosan frissítjük.
Ezen a fórumon lehetőség van a honlappal kapcsolatok vélemények, javaslatok, ötletek kifejtésére.

melyeg.mcse.hu

Sánta Gábor
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.01.18. 22:35

Az miért van az ajánlat végére írva, hogy a Cnc,Hya stb. csillagképek bármely nem messier objektuma?
Mert azokból már olyan sok van?
90/900 refraktor
ge.nom
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:54

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: ge.nom » 2010.01.18. 22:40

Mert azokból az összeset szabad. A fentiekből csak a felsoroltakat! :D

Pape írta:Az miért van az ajánlat végére írva, hogy a Cnc,Hya stb. csillagképek bármely nem messier objektuma?
Mert azokból már olyan sok van?
Meade ETX-105EC ~ Scopium Nature 10x50
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.01.18. 23:00

Nagyon jó Gábornak a déli horizont menti észleléseiről szóló cikke! :)
Én is közel egy éve űzöm ezt a sportot, de általában direkt csak szabad szemmel. Engem életem eddigi legjobb teliholdas estéje, 2009 március 10. indított el ezen az úton. Hatalmas élmény volt számomra aznap a pí Pup szabadszemes megpillantása. Igaz "csak" -37 fok de én a 47,5 fokos szélességi körről, és Debrecen egész belvárosa felett keresztülnézve az első emeletről, szó szerint egy utcai lámpa tövéből néztem. Idén nagyon szeretném elcsípni a Naost.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pape 2010.01.19. 14:46-kor.
90/900 refraktor
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.01.19. 09:53

Pape írta:Nagyon jó Gábornak a déli horizont menti észleléseiről szóló cikke! :)
Én is közel egy éve űzöm ezt a sportot, de általában direkt csak szabad szemmel. Engem életem eddigi legjobb teliholdas estéje, 2009 március 11. indított el ezen az úton. Hatalmas élmény volt számomra aznap a pí Pup szabadszemes megpillantása. Igaz "csak" -37 fok de én a 47,5 fokos szélességi körről, és Debrecen egész belvárosa felett keresztülnézve az első emeletről, szó szerint egy utcai lámpa tövéből néztem. Idén nagyon szeretném elcsípni a Naost.


Akkor 5,5 fok magasan ez elég nagy teljesítmény... Én azt tapasztaltam, hogy Szeged és Kisújszállás közt hatalmas különbség lehet, innen még -40 körül is lehet mélyegezni, ha nagyon jó az átlátszóság, otthonról már nem... De az északi horizont is érdekes: a Capella tánca amit júniusban mutat be. Ahogy a horizont felett egy-két fokkal elvonulva megmutatja mi is a cirkumpolaritás. Ezt a Vegánál nehezebb észrevenni, mert az pont télen teszi ugyanezt, amikor kevés a jó ég. A Capella szegedről egész kuriózum, tavaly június-július táján a szürkületben láttam alsó delelésben egy iszonyat jó égen, amikor ráadásul NLC is látszott. És pl. Kisújról sokkal könnyebb, ott már nem is kuriózum, hanem egyszerűen cirkumpoláris.:)

Snt
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.01.19. 11:09

Távcsővégen a Messier-objektumok:

www.110messier.blog.hu

Vass Gábriel és Sánta Gábor blogszerű információs oldala a Messier-objektumok észleléséről, valamint általában a mélyég-észlelésről.

A honlap feltöltés alatt! Már működik, de tartalma még szegényes.
Kövessétek figyelemmel!

Snt
ge.nom
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:54

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: ge.nom » 2010.01.19. 12:10

santage írta:A honlap feltöltés alatt! Már működik, de tartalma még szegényes.
Kövessétek figyelemmel!

Snt


Pontosabban, még teszt üzem van. Anyagot gyűjtünk. Hirdetések is épp szervezés alatt állnak.
Viszont hamarosan beindul az oldal feltöltése. A részletes leírások mellett, magyar amatőrök fényképei
és rajzai fognak felkerülni. Nemsoká kész lesz, szép lesz, jó lesz. Aztán tessék sűrűn látogatni és reklámozni!
Meade ETX-105EC ~ Scopium Nature 10x50
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.01.19. 14:57

santage írta:
Pape írta:Nagyon jó Gábornak a déli horizont menti észleléseiről szóló cikke! :)
Én is közel egy éve űzöm ezt a sportot, de általában direkt csak szabad szemmel. Engem életem eddigi legjobb teliholdas estéje, 2009 március 10. indított el ezen az úton. Hatalmas élmény volt számomra aznap a pí Pup szabadszemes megpillantása. Igaz "csak" -37 fok de én a 47,5 fokos szélességi körről, és Debrecen egész belvárosa felett keresztülnézve az első emeletről, szó szerint egy utcai lámpa tövéből néztem. Idén nagyon szeretném elcsípni a Naost.


Akkor 5,5 fok magasan ez elég nagy teljesítmény... Én azt tapasztaltam, hogy Szeged és Kisújszállás közt hatalmas különbség lehet, innen még -40 körül is lehet mélyegezni, ha nagyon jó az átlátszóság, otthonról már nem... De az északi horizont is érdekes: a Capella tánca amit júniusban mutat be. Ahogy a horizont felett egy-két fokkal elvonulva megmutatja mi is a cirkumpolaritás. Ezt a Vegánál nehezebb észrevenni, mert az pont télen teszi ugyanezt, amikor kevés a jó ég. A Capella szegedről egész kuriózum, tavaly június-július táján a szürkületben láttam alsó delelésben egy iszonyat jó égen, amikor ráadásul NLC is látszott. És pl. Kisújról sokkal könnyebb, ott már nem is kuriózum, hanem egyszerűen cirkumpoláris.:)

Snt


Ja az északi horizont is érdekes.Én is szeretek nyaranta a Capellában gyönyörködni Északon. A Vegánál tényleg nehéz a dolog mivel nem cirkumpoláris. :) De azt nagyon érdekes volt látni tavaly márciusban hogy mennyire ÉK-en bukkan fel és ahogy alig araszol felfele miközben vízszintesen elég sokat halad. Tervezem amúgy ha legközelebb (és belátható időn belül) kijutok a városból akkor megpróbálom meglesni a Denebet alsó delelésben. Kíváncsi vagyok hogy megy majd.
De már nagyon jöhetne egy brutál átlátszóság hogy újra lehessen vadászni a déli (és északi) horizonton. :)
90/900 refraktor
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2010.01.20. 18:33

A mély-eges honlap cikkei közé felajánlom saját cikkeimet is amit beküldtem a rovathoz!
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: sp. » 2010.01.20. 19:04

jó lesz ez a lap, hajrá! hisz:
"mit kíván a magyar nemzet?
magyar nemzeti deepsky webet!"
:D
(hogy plagizáljak Belgától)

sp.
Válasz küldése

Vissza: “Mély-ég”