Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

A gömb- és nyílthalmazok, ködök, galaxisok észlelőinek fóruma
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.02.12. 23:55

Janicsillagasz írta:3 objektumot rajzoltam le. Aszterizmusok. Ha kidolgozom, elküldöm.
Amúgy ramaty az ég, párás, holdas, füstös, nyugtalan. T:4/5 S:3/10


Na, gratula! Én nem lennék ennyire elkeseredett a helyedben. :)
Nálam jelenleg csak a Hold látszik elfordított látással, ami egész jó az elmúlt, esős napok után. De sajnos újabb esős hét következik. :'(
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2011.02.13. 11:44

Ahogy látom a meteoblue.ch-n még ma is szép idő lesz. Folytatom a kategorizálást. De most felkészülök a hidegre.
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: santage » 2011.02.13. 17:00

Tegnap NGC 2539 NY Pup, NGC 2683 GX Lyn és NGC 2355 NY Gem került a 220/1200 T végére.

Snt
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.03.02. 08:48

Sziasztok,
Gyors kérdés: az M78 látható 60mm-es binokulárral, városból, nagyon tiszta égről? Szükségem lenne a megerősítésre, köszi :)
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2011.03.02. 11:42

Arpstronomer írta:Sziasztok,
Gyors kérdés: az M78 látható 60mm-es binokulárral, városból, nagyon tiszta égről? Szükségem lenne a megerősítésre, köszi :)


Hmm... Ez jó kérdés. Én már láttam Kisújszállásról 10x50-el, de azért Kisúj össze sem hasonlítható pl. Szolnokkal sem, nem tudom hogy nálad milyen az ég. Elméletileg láthatónak kell lennie.
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2011.03.02. 11:45

Nekem tegnap egész jó lett a termés, bár végül sok minden el kezdett zavarni: pára az okuláron plusz a fagy ami miatt kezdett lefagyni, fátyol-felhő is volt, füst a fejem fölött, köd terjeszkedett a mellettünk lévő tórendszer felől.... !!! ÁÁÁ!!!

Termés:
-Azonosítottam és lerajzoltam a Tóth 4 aszterizmust a Taurusban,
-végigészleltem a kettős ajánlati listát Tamás nagy örömére. Mindjárt be is gépelem és elküldöm neki.
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.03.04. 23:53

Ma este. Csapnivalóan borzalmas ég, 30 fok magasságig ködpára. Mazochizmusomra jellemzően még ekkor is kimegyek. 5 percig csak az eget nézem, kipakoljunk egyáltalán? Najó, de, a Leo látszik. Próba a Reguluson, a seeing OK, ha az átlátszóság pocsék is. Gyerünk akkor. Első célpont, Leo triplet, hátha. Megőrülök, látszik 40x-el! Csillagkörnyezet beazonosítva, M65 ott, M66 ott, a harmadik NGC-tag nincs ott. A 66-os a katalógusnak megfelelően kicsit fényesebb is. Mindkettőnél csillagszerű mag. Mi lesz akkor Ligeten??
Virgo-halmaz. Semmi, bőven benne a ködben. Gyönyörködés a rég nem látott Szaturnuszban a ködfelhőben, egyre rosszabb látási körülmények. Pakolás haza.
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2011.03.05. 19:15

Arpstronomer írta:Ma este. Csapnivalóan borzalmas ég, 30 fok magasságig ködpára. Mazochizmusomra jellemzően még ekkor is kimegyek. 5 percig csak az eget nézem, kipakoljunk egyáltalán? Najó, de, a Leo látszik. Próba a Reguluson, a seeing OK, ha az átlátszóság pocsék is. Gyerünk akkor. Első célpont, Leo triplet, hátha. Megőrülök, látszik 40x-el! Csillagkörnyezet beazonosítva, M65 ott, M66 ott, a harmadik NGC-tag nincs ott. A 66-os a katalógusnak megfelelően kicsit fényesebb is. Mindkettőnél csillagszerű mag. Mi lesz akkor Ligeten??
Virgo-halmaz. Semmi, bőven benne a ködben. Gyönyörködés a rég nem látott Szaturnuszban a ködfelhőben, egyre rosszabb látási körülmények. Pakolás haza.


Most itt is valami ilyesmi az ég. Inkább ki se megyek.
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2011.03.06. 07:31

Olvasgattam itt a beszámolókat, és gondoltam leírom hogy én mikkel "küszködöm" megfigyelés közben:
Hálás lehetek a lakóhelyemért - sötét vidéki ég, fényszennyezés minimális - és őszintén még a szomszédaimat is szeretem. Ehhez azonban nagyon nehéz tartanom magam akkor (mármint a szomszédok szeretetét és elfogadását) mikor észlelés közben, a 60 éves családfő megérkezik a kocsmából ittasan és felrongyol az udvarukra a traktorral (persze reflektorok maxon). Ám ez még semmi ahhoz képest ami a kiszállást követően következik. Miután kiszáll általában rázendít kedvenc slágereire: "Szindribád pörszönd, nyisztribád pörsz..." vagy a "Pöribör száfför.." -re. :)
Ha csak vagy öt percig csinálja akkor még egy kis színt is visz az észlelésbe és jó kedvre derít, de higgyétek el; Egy órás műsor után már ti is bemennétek... :D

Viktor
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Mit észleltem tegnap (mély-ég) ?

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2011.03.06. 09:10

Cseh Viktor írta:Ha csak vagy öt percig csinálja akkor még egy kis színt is visz az észlelésbe és jó kedvre derít, de higgyétek el; Egy órás műsor után már ti is bemennétek... :D

Viktor


Viktor, ez legyen a legnagyobb probléma! A védekezés: füldugó, vagy fülvédő használata! És máris jó eged van! :D
Válasz küldése

Vissza: “Mély-ég”