Mélyég észlelés Budapesthez közel

A gömb- és nyílthalmazok, ködök, galaxisok észlelőinek fóruma
Akrisz84
Re: Mélyég észlelés Budapesthez közel

Hozzászólás Szerző: Akrisz84 » 2020.07.25. 20:32

Rendben majd elmegyek ha lehet az összejövetelre, bár az érdi újságot nem nagyon lapozgatom🙂
Általában a horizont kürűl nem nagyon szoktam pásztázni, mert ott már halványabb az ég így lehet a bejárat is elég lesz, de azért megnézem majd az emelvényt is.
Akkor a 150es átmérőm nem annyira jó mélyégre?
Túl vagyok már a ring nebulatol a súlyzó ködig kb 30 mélyégen. Mikor megvettem a távcsövemet még nem tudtam mire is fogom használni igazán(3 hete),és bár elég sok idöt töltök a Szaturnusz Jupiter Mars hármason, (cassini rés,a vihar a Jupiteren,és a Mars világító hósapkája mindig gyönyörköstet)minden alkalommal szeretem megnézni mikor kipakolok,, de utána jöhet a mélyég vadászás...mindig nagy élmény mikor találok egyet(sky safari prot használok segitségnek)!
Visszatérve a helyekhez...akkor Zsámbék, Csákvártól Vérteskozma fele a hegy oldalában, és a kunpeszéri kiserdő lesz a kö etkező 3 jelöltem. Majd ha meglesznek úgyis beszámolok róla mit tapasztaltam.
Eddig a Budakeszi reptér mellett voltam csak kitelepűlve, és ami ott jó, hogy körpanoráma van és a Csiki hegyek lefogják a közeli városok fényeit!
150/1000 newton skywatcher 😍
Akrisz84

Hozzászólás Szerző: Akrisz84 » 2020.09.01. 13:18

Na a hosszú hétvége alatt kipróbáltam azt a bizonyos 2 helyet. Az egyik a Kunpeszéri kiserdőben a másik meg a Vérteskozmára vezető úton van az erdőben 320m magasan. Mind a kettő helyen szabad szemes tejút,Andromeda, M13, és annyi csillag, hogy nehéz észrevenni a csillagképeket. Kunpeszéren körpanoráma, Vérteskozmánál vannak helyek ahol csak 10-20 foktól látszik az ég.
Screenshot_20200812-091421_Gallery.jpg
Screenshot_20200901-131658_Maps.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
150/1000 newton skywatcher 😍
Ankalimon

Hozzászólás Szerző: Ankalimon » 2020.09.21. 14:53

Hello,

Egy időben elég sokat jártam mindkét ehlyre, valóban elég szép az ég. A kunpeszéri Kiserdőhöz kicsit durván zötyögős az út a végefelé...
Mostanában abban az irányban, Fülöpszállás közelében találtam egy másik, jobb helyet, amely ugyan messzebb van, de Budapesttől a menetidő alig hosszabb (M5 és 52-es út):
fülöpszállás.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Üdv:
Ankalimon
(Füzessy Tamás)

Az elmélet elméletileg megegyezik a gyakorlattal.
Válasz küldése

Vissza: “Mély-ég”