C2009 P1 Garradd

Üstökös- és kisbolygóészlelők fóruma
naja9
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.01.23. 21:51

Re: C2009 P1 Garradd

Hozzászólás Szerző: naja9 » 2012.02.27. 17:44

Imre írta:Nagyon örülök, hogy sikerült életrekelteni az üstököst a Stellarium-ban!
Sajnos elfelejtettem, hogy az újabb változatban már van egy ilyen lehetőség, ami frissíti, azaz újratülti induláskor az ini-t, mert a régebbi programokban erre nem volt szükség. Feltehetően az OP. rendszer átrámolásait hivatott felülbírálni ez az opció! Valóban az újabb futtató rendszerek maguk alá kaparják a telepített programok beállító részét is - ez a védelmük része, bolondbiztos megoldás - de erre egy ilyen program esetében semmi szükség nincs, mert nem okozhat semmi kárt, ha bármilyen marhaság belekerül az ini-be. A Stellarium ugyanis csak adatbázisnak használja, és legfeljebb a marhaságot rajzolja ki, ha tudja, de elszállni nem szállhat el tőle, hacsak nincs a Stellarium-ban egy súlyos bag, ami engedne 0-val osztani, vagy hasonló. Sajnos ezt nem tudom garantálni, de hát ha valós adat kerül az ini-be, akkor elvileg jót kell mutatnia. Ha mégsem, vagy elszáll, akkor jelezni kell a programírónak, hogy javítsa a hibát.

Remélem, hogy a katalógus adatokkal is egyezik - mást nem is tehet - hiszen az adatok is onnan.
Jó lett a ceruzarajz? Egyezik, vagy nem a másik forráásal? No azért ezzel szerintem kicsit gyorsabb, mint internetről kiszedni a napi koordinátákat, és berajzolni naponta a helyzetet! Én úgy vagyok ezzel, hogy amit csak lehet, azt inkább a géppel mutattatom, mert ha egyszer jó az adat, akkor nem téved, és nincs türelmem a ceruzát hegyezni naponta, amikor másra akarom használni az időmet. Üdv.Imre

A térképre rajzolt kis jelek jó helyre kerültek.A forrásom a MCSE csoporttól van,adtak egy linket a fórumon szerintem még fenn van.Hát stelláriumot szoktam használni,ha itthonról észlelek,a csillag környezetet ellenőrízni,ha valami nem stimmel.Csillagról csillagra "ugrálok" így cserkészem a keresett objektumot.
90/900 SW
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: C2009 P1 Garradd

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.02.27. 20:12

ladavrc írta:Sziasztok lenne egy kérdésem.Én még nagyon kezdő vagyok. Nekem egy 76×800 Newton távcsövem van. Elvileg láthatom a Garradd Üstököst ?Sajnos nem tudom hány magnitúdóig lát a csövem.Válaszokat előre is köszönöm.

Sötét helyről igen, de várj vele amíg tudsz (este 10 már jó...), hogy minél magasabbra kerüljön.
ladavrc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.01.19. 21:21

Re: C2009 P1 Garradd

Hozzászólás Szerző: ladavrc » 2012.02.27. 21:48

Vizi Péter írta:
ladavrc írta:Sziasztok lenne egy kérdésem.Én még nagyon kezdő vagyok. Nekem egy 76×800 Newton távcsövem van. Elvileg láthatom a Garradd Üstököst ?Sajnos nem tudom hány magnitúdóig lát a csövem.Válaszokat előre is köszönöm.

Sötét helyről igen, de várj vele amíg tudsz (este 10 már jó...), hogy minél magasabbra kerüljön.


Köszönöm válaszod.Megfogadom a tanácsod.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: C2009 P1 Garradd

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.02.27. 21:48

ladavrc írta:Sziasztok lenne egy kérdésem.Én még nagyon kezdő vagyok. Nekem egy 76×800 Newton távcsövem van. Elvileg láthatom a Garradd Üstököst ?Sajnos nem tudom hány magnitúdóig lát a csövem.Válaszokat előre is köszönöm.



Nekem 76/700-asom van, akkor nekem is látnom kellene elvileg, persze sötét ég kell hozzá, felhő viszont nem hiányzik, én elvileg rálátok a kertből, lehet én is megpróbálom, hátha sikerül.
A SkyChart (Cartes du Ciel) programomban nálam itt mutatja, hol kell lennie most:

2009_Garrad.PNG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
ladavrc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.01.19. 21:21

Re: C2009 P1 Garradd

Hozzászólás Szerző: ladavrc » 2012.02.27. 23:38

Sziasztok.Sajnos én nem találom pedig tudom hol van.A stellarium progiban is kereső nélkül megtalálom.De kint sajna nem.Sziasztok
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: C2009 P1 Garradd

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.02.28. 00:53

Úgy lehet könnyen megkeresni, hogy a térképen kinézel egy fényes csillagot, ami lehetőleg közel van hozzá és amit meg tudsz célozni könnyedén a kereső távcsővel is vagy ha lézeres pointer van rajta, azzal. Másik feltétel, hogy ez a fényes csillag lehetőleg legyen egy koordinátán a keresettel, hogy csak egy tengelyt mozgatva oda lehessen tekerni mikor a fényes csillagra ráálltál, és akkor pl. 2 látómezőt tekersz a távcső tengelyén, ahol benne kell lennie a látómezőben az üstökösnek. Ha elvileg ott van és mégsem látod, akkor vagy nem jól csináltad ezt a műveletet, vagy nem elég sötét az égi háttér, akkor hiába meresztjük a szemünket, ott még sokszor egy fényerősebb műszer sem mutat semmit.
ladavrc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.01.19. 21:21

Re: C2009 P1 Garradd

Hozzászólás Szerző: ladavrc » 2012.02.28. 21:14

Sziasztok.Ma sajna elvan borulva. :? :? :? :? :?
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: C2009 P1 Garradd

Hozzászólás Szerző: Imre » 2012.02.28. 23:11

23 óra után viszont folyamatosan tisztulni fog, legaláb Budapest környékén. Ahol van tiszta folt, ott már lehet nézelődni, igaz az elvonuló felhők még időnként eregetik tartalmukat, de hamarosan elvonulnak! Ma éjjel lesz néhány óra ég, ha minden úgy alakul, ahogy az éppen most nem működő met térképei mutatják!
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: C2009 P1 Garradd

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2012.05.23. 07:01

A hét csillagászati képe :

http://hirek.csillagaszat.hu/a_het_csil ... tkepe.html

Bogáncs.
Válasz küldése

Vissza: “Üstökösök és kisbolygók”