Mars

Bolygóészlelők fóruma
algor
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2010.09.24. 01:13

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: algor » 2012.01.16. 18:25

Gyönyörű képek, gratulálok! Remélem hamarosan látunk még újabbakat, és kiderül, hogy a viharnak látszó folt vajon elmozdul-e?
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.01.16. 21:23

Még egy halvány pacában is lehet szépet látni, de egy ilyen látványban meg főleg, nem csoda ha valakinek ez a kedvenc égi vándora. :) Én is láttam már valamelyik nap de még csak szabad szemmel, a hideg is visszatartott, hogy a távcsövet kitegyem, ráadásnak még felhők is, amiatt nem is kezdtem neki, de ha látok egy tisztább eget ráveszem magam és egy kis forró teát elfogyasztva megpróbálom meglesni, még sosem láttam távcsövön keresztül, ami nem csak egy binokli, abban azért nem látszik túl nagy méretűnek.

Ki is néztem gyorsan, á, most esélytelen, pedig most nem kellene erőltetni, hogy kimenjek a távcsővel akármilyen hideg is van.
ozy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2010.10.08. 10:58

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: ozy » 2012.01.17. 03:51

Vizi Péter írta:
Középen az egy porviharocska?
Kíváncsi lennék, az élességet hogy tudod ennyire pontosan beállítani?

Nem porvihar hanem felhő. Az Elysium Mons környéke nagyon ködös vidék a Marson.
Ha porfelhő lenne akkor nem igen látszana a B képen.
A fókuszt csak állítgatom miközben figyelem a képernyőt, tehát semmi hókuszpókusz.
Igaz ez csak jó nyugodtságnál könnyű és adva van egy tubus amiben nincs kémény effektus.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.01.17. 22:39

Most is elég átlátszatlan itt az éjszaka, ezért s jó lenne egy automata filmező rendszer amibe már belekezdtem, ami egész éjjel figyelhetné az eget és képeket is készíthetne a Marsról is, ha esetleg kiderül közben bármelyik éjszaka vagy hajnalban is. Azt a kevés lehetőséget is elcsípné így és nem menne veszendőbe a lehetőség.

Mégiscsak sikerült meglátni, olyan 23 órakor kiderült és a 76/700-as Newtonnal megnéztem, még aránylag alacsonyan volt, de még ilyen jól sosem láttam, a hósipka látszik rajta, egyéb részletet nem nagyon tudok ezzel megkülönböztetni, a többi része aránylag homogén vöröses barnás színűnek néz ki, de jó volt nagyon így elsőre.

Képet is készítettem, ami nem lett túl éles, így csak sejthető valami rajta, mintha a pólussapka is érződne a fehéres színével, kézből imbolyogva fényképezőgéppel, nagyítás a fényképezőgépen fel volt véve vagy 3-szoros, a távcső meg olyan 130 -szoros nagyításra volt beállítva:

PICT0907_mars.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
ozy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2010.10.08. 10:58

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: ozy » 2012.01.22. 06:43

Ez a kép közepes nyugodtságnál készült de azért jól látszanak a felhők a négy nagy vulkán körül / fölött.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.01.22. 11:28

Magyon tanulságos kép! Meglehetősen felhős a Mars időjárása. (Naptevékenység!) Viszont az egyenlítői-mérsékelt övben nagyon kevés a kontraszt (nem a felvétel, hanem a Mars hibája). Sajnos a mostani oppozícióhoz az én távcsövem kicsi, hát csak nézegetem a nagyobbakkal készült képeket. Csak legyen mennél több. BQ.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.01.22. 23:33

Ezen kicsit több részlet látszik, mint az én képemen... :) Nagyon szép. Sok időt kell várni, amíg egy ilyen kialakul ? Ma is megpróbáltam volna megnézni, de kora este még tiszta ég volt, majd nem sok idő múlva megint teljesen elborult, így elmaradt a Mars nézése legnagyobb sajnálatomra, pedig rá voltam hangolódva. Legközelebb lehet veszek egy Mars csokit, hátha az szerencsét hoz. A legújabb szonda megy feléje reméljük, hogy sikeresen odaér és tud működni sokáig, biztos látunk majd sok közeli képet is, amit innen nincs esélyünk semmivel se készíteni.
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.01.27. 12:53

Nincs valahol egy táblázat, hogy a Mars a földtől mikor, milyen távolságban van?
Vagy egy progi amibe beütöm a dátumot és kiírja.
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.01.27. 13:04

ozy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2010.10.08. 10:58

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: ozy » 2012.02.13. 06:14

A Mars ma reggel közepes nyugodtságnál.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Bolygók”