Jupiter

Bolygóészlelők fóruma
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2011.08.28. 11:33

Nem olyan rosszak ezek föntebbi képek, főleg tekintetbe véve az utóbbi hetek általánosan tragikus nyugodtságát.

A Jupiter beszámolómban én is láttam a hibát a képekben, ez biztos a PDF konvertálás eredménye. (Az eredetiben nincsenek benne.) Érdekes viszont, hogy újra megnyitva az állományt, a csíkok néha eltűnnek, utána esetleg másik képen jelennek meg. Ki tudja mi történik a számítógép eldugott bugyraiban? :)
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: mizar » 2011.08.28. 12:17

Sidius írta:Üdv Mindenkinek!
Befejeztem a Jupiter 2010-2011-évi láthatóságának feldolgozását. Nem vagyok nagy szoftvermágus, úgyhogy ennyire futotta.
Az állományt majd el szeretném küldeni a rovatvezetőnek is, de csak Word vagy PDF van belőle.


Szerintem igazán profi észlelőmunka, logikusan és következetesen megtervezett, felépített anyag.
Példaértékű lehet mindenki számára, "eszmei értékét" növeli, hogy saját készítésű távcsővel készült.
Gratulálok!
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2011.08.28. 19:29

Köszi!
Bár a profiság még messze van, ahhoz még jó lenne pl. CM-átmenet mérés -meg ez is, az is- de így legalább nem csak egy halom képem van tavalyról.
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2011.08.29. 07:27

Üdv Mindenkinek!
Ma hajnalban a 10-es skálán 7-es nyugodtság fogadott. Mint mindig, fantasztikusan szép a Jupiter.
A déli fősáv északi pereme szürkés, szürkéskék csomókkal teli. Déli pereme vörös, néhány világosabb alakulattal tarkítva. Közvetlen a fősáv mellett még délebbre egy vékony szürke sáv látszik és mindössze hajszálnyi rózsaszínes zóna választja el a fősávtól. Nem igazán tudom eldönteni ez utóbbi a fősáv részének tekintendő-e. A mérsékelt övi zónában szép Kis Vörös Folt! Elképesztően sok sávra bomlik a bolygó, még a poláris részeken is. A legsötétebb és vörösebb az északi fősáv, melynek északi pereme erősen hullámos. A zónák most is kéklő felhőket tartalmaznak, ám most már biztos vagyok benne, hogy a bolygó színei gyengébbek (de nem szegényesebbek) a korábbi láthatósághoz képest.(Dél fönt)
(195/1300N + Scopium kamera, 6,5m effektív fókusszal.) (770 képkocka):
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.08.29. 11:03

Sidius írta:Üdv Mindenkinek!
Ma hajnalban a 10-es skálán 7-es nyugodtság fogadott. Mint mindig, fantasztikusan szép a Jupiter.
A déli fősáv északi pereme szürkés, szürkéskék csomókkal teli. Déli pereme vörös, néhány világosabb alakulattal tarkítva. Közvetlen a fősáv mellett még délebbre egy vékony szürke sáv látszik és mindössze hajszálnyi rózsaszínes zóna választja el a fősávtól. Nem igazán tudom eldönteni ez utóbbi a fősáv részének tekintendő-e. A mérsékelt övi zónában szép Kis Vörös Folt! Elképesztően sok sávra bomlik a bolygó, még a poláris részeken is. A legsötétebb és vörösebb az északi fősáv, melynek északi pereme erősen hullámos. A zónák most is kéklő felhőket tartalmaznak, ám most már biztos vagyok benne, hogy a bolygó színei gyengébbek (de nem szegényesebbek) a korábbi láthatósághoz képest.(Dél fönt)
(195/1300N + Scopium kamera, 6,5m effektív fókusszal.) (770 képkocka):


Szép nagyon, csak nekem az a furcsa, hogy szabad szemmel mitől sárga színű, ebből nem tudom hogy jön ki az a szín.
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: maro » 2011.08.29. 12:56

Sidius írta:Elképesztően sok sávra bomlik a bolygó, még a poláris részeken is.

Irigykedve Nézem ezt a jól sikerült képet, és gratulálok hozzá! Én itt a Vértesben megint olyan fátyol alól néztem az eget, hogy a Jupiter akkorának látszott, mint a Hold. És ehhez még csak közelség sem kellett :(
Kónya Zsolt
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009.09.14. 12:59

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Kónya Zsolt » 2011.08.30. 16:27

A tegnapi légkör tényleg átlagon felüli volt bár közel nem tökéletes, Jupiter és Io:
Jupiter_20110829_0212_0234_UT.kozso.gif
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Guest

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Guest » 2011.08.30. 16:37

Teljesen TÉRHATÁSÚ .Jó ötlet volt hogy mindkét objektum elmozdul.

Nagyon tetszik,----természetesen profi munka. ;)
Kónya Zsolt
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009.09.14. 12:59

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Kónya Zsolt » 2011.08.30. 16:47

Igen, most elmozdul a bolygó és a holdja is. Köszi.
algor
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2010.09.24. 01:13

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: algor » 2011.08.30. 21:22

Zsolt! Elnézést, hogy "lenyúltam" a képeidet, de a térhatás megmozgatta a fantáziámat. Két képet kiválasztva az animációból elkészítettem ezt a sztereó képet, amit egy vörös-kék szemüveggel lehet térhatásúnak látni (reményeim szerint). Ilyen szemüveget egyszer a Meteor mellékleteként is kaptunk, hogy mikor pontosan már nem emlékszem.
sztereo-jupiter.png
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Bolygók”