Jupiter

Bolygóészlelők fóruma
E-Zoli
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:52

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: E-Zoli » 2014.03.27. 21:18

gabo67 írta:Próbáld meg elsőnek megtisztítani az okulár lencsédet, mert többnyire ez okozza a zavaró problémát. Ha nem szűnik meg a problémád, írj és felkereslek.


Köszönöm meg fogom nézni, hogy mit mutat.
Egyébként arra is gondoltam, hogy nagyon poros a főtükör, mert amióta megvan (2009) nem lett
szétszedve egy tisztításra sem. Csak egyedül elsőre nem biztos hogy neki merek fogni. Nem sok tapasztalatom
van ugyanis tisztítás terén, és úgy vagyok vele, hogy "jobb a poros , mint a karcos".

Köszönöm még egyszer.

Zoli
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2014.04.01. 21:36

Üdv Mindenkinek!
Aki most tud, menjen, nézze meg a Jupitert mert kifeszült a levegő! Itt már szürkület óta nemigen mozdul, csak erős magaslégköri pára van, úgyhogy nem túl fényes. De ritka éles a kép -remélem máshol is-.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.04.01. 22:24

Erre a felhívásodra hallgatva kimentem én is most, lehet kiviszem a kamerát is akkor már, itt is elég nyugodt a levegő, megnézem , hogy a képen ez mennyire látható. Viszont van valami köd vagy pára is, nem tiszta az ég annyira.

Kinn voltam 5 percet, de be is felhősödött, alig látszik át rajta, de amúgy elég mozdulatlannak látszik, mintha még a fodrokat is látnám, csak mivel fényszegény, inkább csak felsejlik.

Lehet nálad a fényerő jobban megvan, mert nagyobb a tükröd, most öntöttem szurkot a korongra délután, most préselődik még ...
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.04.02. 21:31

Naplemente után ki tudtam menni már félig sötétben és ezt sikerült felvennem, tiszta az ég, levegő mozgás nem nagyon van, 76/700 Newton:

Object_20140402_1751_45_jupiter_OKOK.PNG


De érdekes módon, ha visszanézem a nagyobb tükrökkel készült képeket, én úgy látom, hogy azok aránytalanul részlet gazdagabbak, mint amennyi az átmérő különbségbeli felbontás növekedésből következne, tehát nálam valami csak nem stimmel, a Barlow lehet nagyon rossz, vagy nem tudom mi más oka lehet. El tudom képzelni, hogy ha idekeveredne egy normális Barlow, lehet leesne az állam, ehhez képest amennyivel jobb lenne ?
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2014.04.03. 09:47

Tobe, nekem úgy tűnik, egyszerűen életlenek a képeid. Próbálkozz Barlow nélkül, kisebb lesz ugyan a kép, de sokkal élesebbnek kell lennie.
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: zozee » 2014.04.03. 11:34

Én azért kiváncsi lennék a kollimációra is.
Tobe-ból kinézem, hogy csak úgy érzésre jusztírozta vagy sehogy sem. Cáfolj meg Tobe ha tévedem. Én legalábbis minden észlelés előtt megnézem, ne azon a 20 másodpercen múljon.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.04.03. 15:03

Vizi Péter írta:Tobe, nekem úgy tűnik, egyszerűen életlenek a képeid. Próbálkozz Barlow nélkül, kisebb lesz ugyan a kép, de sokkal élesebbnek kell lennie.


Az lesz az oka szerintem, a Barlow, csak az SPC féle webkamerával anélkül nem is tudom a fókuszt beélesíteni, azon alakítani kellene, de nem akartam szétszedni, a másik kamerára visszatérek, tegnap a Marsot már azzal vettem fel , csak még Barlowval, majd ma meg fogom anélkül próbálni, menni fog az.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: mpt » 2014.04.03. 15:33

Szerintem eleg nehez megtalalni igy tavolrol a hiba okat, mivel gyakorlatilag semmit nem tudunk a keszites korulmenyeirol...

Mikor keszult? (milyen magasan volt a Jupiter?) Milyen hosszu video, hany kepkocka? Milyen barlow? Toldat a barlow utan volt-e, mekkora az eredo fokusz? Mik voltak a kamera beallitasai? Milyen szoftverrel keszult a feldolgozas?

Nem sok reakcio erkezett Tobetol a hasonlo kerdesekre eddig (nem csak tolem).

--mpt
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2014.04.03. 15:40

tobe_ írta:Naplemente után ki tudtam menni már félig sötétben és ezt sikerült felvennem, tiszta az ég, levegő mozgás nem nagyon van, 76/700 Newton:

Object_20140402_1751_45_jupiter_OKOK.PNG


De érdekes módon, ha visszanézem a nagyobb tükrökkel készült képeket, én úgy látom, hogy azok aránytalanul részlet gazdagabbak, mint amennyi az átmérő különbségbeli felbontás növekedésből következne, tehát nálam valami csak nem stimmel, a Barlow lehet nagyon rossz, vagy nem tudom mi más oka lehet. El tudom képzelni, hogy ha idekeveredne egy normális Barlow, lehet leesne az állam, ehhez képest amennyivel jobb lenne ?

Most nem biztos, hogy népszerű leszek: miért "akarsz" ilyen kicsi távcsővel bolygófotózni?
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.04.03. 15:49

mpt írta:Szerintem eleg nehez megtalalni igy tavolrol a hiba okat, mivel gyakorlatilag semmit nem tudunk a keszites korulmenyeirol...

Mikor keszult? (milyen magasan volt a Jupiter?) Milyen hosszu video, hany kepkocka? Milyen barlow? Toldat a barlow utan volt-e, mekkora az eredo fokusz? Mik voltak a kamera beallitasai? Milyen szoftverrel keszult a feldolgozas?

Nem sok reakcio erkezett Tobetol a hasonlo kerdesekre eddig (nem csak tolem).

--mpt



Valami olcsó kínai Barlow lehet, de hogy milyen márka, fogalmam nincs, használtan vettem a gazdája se tudta, A Jupiter Zeniten volt szinte, tiszta, mozdulatlan levegőjű égen, vagy 200 képkocka, eredő fókusz vagy 2000mm kb. kamera, 1/50 mp, Registax. Majd még válaszolok akármire, nehogy félreértsd, hogy neked vagy másnak nem akarnék válaszolni, csak rohangálok összevissza és amiatt nem reagálok esetleg, csak ilyen oka lehet, mert szeretek itt lenni nagyon amúgy.

Ezt a 15 centis tükröt azért is szeretném összehozni, hogy jobb képeket tudjak készíteni, most egyelőre csak ez e kicsi van meg, amúgy szemmel nézve, mintha élesebb lenne a kép, mint amit itt visszaad, csak mikor a Barlow(nak nevezett valami kínai tag)gal megtoldom, igaz, hogy nagyobb, hogy már a részletek szemmel is jobban jönnének, de a minősége miatt meg mégsem akar.

Az is igaz lehet, hogy ez a 76mm átmérő épp az a tartomány, ahogy a bolygó felszíni finomabb részletek, Jupiteren fodrok, még épp hogy előjönnek, vagy sejthetők inkább.

Üdv Nektek
Válasz küldése

Vissza: “Bolygók”