Jupiter

Bolygóészlelők fóruma
Kónya Zsolt
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009.09.14. 12:59

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Kónya Zsolt » 2011.08.31. 08:26

Szia!
Nem gond. Sajnos most nincs a közelemben ilyen szemüveg, hogy megnézzem.
Kónya Zsolt
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009.09.14. 12:59

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Kónya Zsolt » 2011.09.01. 09:42

A Ganymedes kilépése a Jupiter mögül:
Jupiter_20110901.gif
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.09.01. 20:57

algor írta:...Két képet kiválasztva az animációból elkészítettem ezt a sztereó képet, amit egy vörös-kék szemüveggel lehet térhatásúnak látni (reményeim szerint). Ilyen szemüveget egyszer a Meteor mellékleteként is kaptunk, hogy mikor pontosan már nem emlékszem. ...

Nagyon szemléletesen mutatja, hogy a holdja jóval előrébb van! Talán egy apróságra érdemes figyelni, hogy maga a Jupiter ne legyen ennyire mélyen a képsík mögött, inkább a holdja lebegjen a képernyő előtt. Remek dolog, és esetleg ha ugyanígy a Holdról is megpróbálnád, az is érdekes lenne, ugyanis ott a K-Ny librációt lehetne erre kihasználni ügyesen, ha nem esik időben túl messze egymástól, és közben nem lesz nagy változása a fázisnak. Nem muszáj megvárni a maximalitás idejét, inkább ügyesen kompromisszumot kellene kötni ez ügyben. Majd nemsokára a Mars esetében is érdemes lesz próbálkozni ezzel, hátha az is mutat ennyire jó térhatást. A Jupiter több holdjának elvonulásakor is érdemes ilyen képet készíteni, sőt lehet ezt akár egy animált térhatású gif-ben is szemléltetni forgás közben. Adott időkülönbséggel vett bal és jobb képkockákkal szépen egymás után téve a kész térhatású képeket a Jupiter holdak térbeli mozgását is lehet mutatni! Sok sikert kívánok hozzá! Az eredeti felvétel készítőjének is előnyös, hiszen ez mutatja, hogy mennyire jól használható a felvételsorozata! Mindkettőtöknek sok sikert kívánok az esetleges együttmunkálkodáshoz! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Atis » 2011.09.02. 00:35

Üdv!
Csak egy villámkérdés:
Láttam a galériában olyan bolygóképeket, ahol ehhez hasonlóan erősen kiemelték a kontrasztot. A jobb/nagyobb távcső és jobb légkör esetében (esetleg több kép átlag, más kamera) nincs szükség ilyen erős intenzitásra.(?) Mégis néhány felvételen látni hasonlót.
Szeretjük ezt, ez csak ízlés és szem kérdése?
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Inkább segíts minthogy kötözködj.
acz71
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.19. 15:04

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: acz71 » 2011.09.02. 07:18

Szia!

Szerintem kicsit túl van húzva a kép (wavelet)...
Guest

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Guest » 2011.09.02. 11:44

Ha szabadna hozzászólnom.

Brutálisan túl van élesitve. :cry: Ezt sokan igy csinálják (HIBÁSAN) mert azt hiszik hogy egy digitális javitás MINDENHATÓ.---Ami nincs a nyers képeken azt nem lehet elővarázsolni.

A jó jupiterképhez sok minden kell, viszont nem lehetetlen elkésziteni.
1. Gyakorlás.
2. Gyakorlás
3. Gyakorlás, és megint csak gyakorlás.

Ez csak egy JÓTANÁCS amit nem kötelező megfogadni ;)
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Atis » 2011.09.02. 13:26

[quote="GEBE"3. Gyakorlás, és megint csak gyakorlás.[/quote]

Igen, magam is ezt vallom és csinálom is. Ez a 2. felvételem eddig.
Köszi a válaszokat, szerintem is túl éles. Nekem is jobban tetszik az általam már korábban feltöltött lágyabb verzió.

Érdekes mondjuk, hogy az egyik közösségi oldalon mindenkinek ez a túl-kontrasztos Jupi jön be.
Inkább segíts minthogy kötözködj.
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2011.09.02. 14:50

Én sem szeretem az agyonmanipulált képeket, hisz valójában a jó légkör vagy az optika minőségbéli hiányossága nem pótolható utólag. Ennek ellenére én is azt láttam többször, hogy sokan az ilyesforma képeket szeretik. Ez ízlés kérdése, ezen nem lehet vitázni. Nem mindenki ugyanazért fotózik, van aki csak megörökíteni szeretne, van aki gyönyörködik, van aki tudományos céllal ül a gép elé. A maga nemében mindegyik cél fontos és nem rangsorolható. Szerintem nagy gyakorlat megszerzése után se lesznek pontosan egyformák két különböző megfigyelő képei, más eredményt kap aki minél több részletet, megint mást aki minél élethűbb képet, stb. szeretne készíteni. Mivel utólagos manipulációra bőséges lehetőség van, sohasem lesz kizárható egy-egy megfigyelő ízlésének megnyilvánulása, és szerintem ez így van jól.
algor
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2010.09.24. 01:13

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: algor » 2011.09.02. 14:55

Üdv Mindenkinek!
Szerdán éjjel közepes nyugodtság mellett készültek az alábbi képek.
jup_UT20110831-2248_150-1240N_3xBw_Scp_nt.jpg.png

jup_UT20110831-2324_150-1240N_3xBw_Scp_nt.jpg.png
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: maro » 2011.09.04. 13:25

Sziasztok!

A Stefitől beszerzett Flea2 kamera ma hajnalban debütált Csókakőn és a következő vörös szűrőn át készült felvételt sikerült produkálni. A nyugodtság 7 körül volt.
fc2_r1-0000.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Bolygók”