Vénusz

Bolygóészlelők fóruma
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2013.06.16. 15:59

A dinamikus ip cím működéséről;
A DHCP server első bejelentkezéskor kioszt egy ip címet, ezt a géped MAC address-éhez kapcsolja, a későbbiekben ez alapjan ARP-ol (Address Resolution Protocol), az ugyanis hálózati szempontból hatékonyabb... Ez a cím elvileg változhatna, de a DHCP beállítástól függöen, alapból másfél naponta, körbe broadcast-ol, (xxx.xxx.xxx.255 cím erre van rezelválva) és ha az adott gép be van kapcsova, ugyan azt az ip címet osztja ki újra.
Tehát, ha az a gép, akár a Péteré, akár az MCSE vagy akár a te tulajdonod, és a gépedet serverként üzemelteted, állandóan be van kapcsolva, az ip címed nem fog megváltozni, olyan mintha fixen be lenne drótozva.
Kedves Imre!
A kioktató, megmondó stílusod, szerintem, nem a konstruktív hozzáállásod igazolja, pedig ismerlek annyira, hogy tudjam, javító szándékkal próbálsz hozzászólni.
Lehet, hogy nem kellene foglalkoznom ezzel, de említettem már, hogy bosszant az a bizonyos "csalán effektus".
Várjuk meg míg elkészül...
Üdv,
L.

De mi köze mindennek a Vénuszhoz? ;)
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.06.29. 12:50

Visszatérve a Vénuszra, a kép 2013.06.29-én készült 200 elemű sorozatfelvételből válogatva. 127/1000 akromattal 3*B nyújtás után 20mm okuláron át DMC LS80 géppel 19*zoom állásban készített 25%-ra kicsinyített 90 kép átlagolásával készült, szűrő nélkül, kissé felhős, párás égen. Szemmel nézve elmosott kontúrokkal figyeltem meg, de a fogyása már feltűnő. A Nap felőli oldala kissé fényesebb, a terminátorán kis beszakadások láthatók. A középső részén néhány halvány sötétebb folt figyelhető meg. Üdv. Imre
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.07.02. 14:11

Korábbi megfigyelésemhez képest nem sok változást tapasztaltam. Egy hajszálnyival nyugodtabb és tisztább légkörön át készített sorozatképből válogatott 270 25%-osra kicsinyített képek átlagolása az alább mutatott kép. Szemmel nézve a kontúr a Nap felőli oldalon, az észki és déli felén sokkal élesebb, mint a terminátor felől keleten. Az átmenet vonala kis beszabdalásokkal tarkított, a felületén néhány sötét folt látható. A Vénusz felületének Nap felöli oldala íves sávban világosabbnak tűnik. Üdv. Imre
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.07.02. 15:26

Vidéki égen ettől lehetne jobbat csinálni ? Ha jól emlékszem nem kifejezetten előnyös helyen készíted ezeket.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.07.04. 23:58

A Vénuszról néhány vídeó felvételt készítettem szűrőkkel, és két sorozatfelvételt. Néhány perces eltéréssel, mindegyik azonos időjárási körülmények között készült. A feldolgozást úgy végeztem, hogy a beállított paramétereket megtartsa a Registax program, tehát csak minimális fényerő változtatást eszközöltem a szűrők miatti fényerő eltérés helyrehozása miatt. A szűrő nélküli felvételen nagyon halvány foltocskák mutatkoztak, a narancs szűrővel mársokkal erősebb rajzolatú. A narancs szűrős kép sorozatfelvételekkel készült, és kicsinyített képeit átlagoltam, amit elsőnek mutatok. A sötétkék és mélyvörös szűrővel készült felvételeken viszont jelentkezett erőteljesebb mintázat, és a foltok vonalakká, csíkokká álltak össze, és majdnem egyforma mintázatot mutanak. Alább ezt a két felvételt is mutatom. UV szűrőm még sajnos nincs, de már gyűjtök rá. Érdekes, hogy a két képen a bolygó mérete és peremének élessége sem egyforma, sőt a mutatott fázisa is kissé eltér. Sokkal kisebb, mint szemmel nézve. Ez igaz a narancs szűrős felvételre is. A képen azért látszik nagyobbnak, mert nem 640*480 videóból, hanem 3k*2k sorozatképek kicsinyítésével készült. A leg teltebbnek szűrő nélkül láttam a Vénuszt. Üdv. Imre
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.07.05. 16:22

Aki figyelemmel szeretné kísérni a Vénusz változásait, annak egy kis segítséget szeretnék adni a fázis mghatározásához az alábbi két képpel. Szerkesztett módon pontosan tartalmazza a feltüntetett fázisok alakját. Az első kép használható 100 és 49% között, a második 51 és 1% között. Ez utóbbi képen a Vénusz sarló túlnyúlását lehet figyelembe venni 5% alatti fázis esetén. A túlnyúlás mértékeit saját felvételeim alapján kalkuláltam. Egy A4-es vékony, attesző papírra mindkettőt kinyomtatva jól használható. Üdv. Imre
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.07.08. 00:26

Ezt a felvételt 4 egymást követően készült 50 másodperces vídeó válogatás nélküli feldolgozásából készítettem. Mind a négy videót teljesen azonos beállításban dolgoztam fel a Registax programmal. A négy átlagolás eredménye nagyon kis mértékben tért el egymástól. A mutatott kép a négy részeredmény átlagolásával készült. Ezt azért végeztem így, hogy meggyőződjek arról, hogy a kapott eredmény valós-e, vagy a zaj összejátszását mutatja. Annyit még, hogy a négy videó most egy korábbi kiadású DMC LS2-es géppel készült, és úgy, hogy a képernyő mindig más-más negyed területeink közepére toltam a Vénusz korongot, hogy az esetleges cella beli hibákat is megjelenítse majd a négy átlagolt részeredmény. Ezzel az esetleges okulár foltok is, és leképezési hiba is megfigyelhetővé vált. Ennek ellenére szinte tökéletes egyezést mutatott mind a négy azonos módon feldolgozott összegkép, amelyből az alábbi végeredmény készült. Üdv. Imre
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.07.21. 05:35

Nem szokványos módon feldolgozott 3 videóból készített összegkép eredője az alább mutatott felvétel. Válogatás nélkül Registax2-vel feldolgozott képek átkerültek a Gimp programba, majd ott egyeztetés után elkészítettem a végső képet. A szűrő nélkülin alig sejthetően, de látható a kék és vörös szűrővel készült felvétel alakzata. Ez utóbbi két átlagolást kiemelések és kontraszt növelés után használtam a végső kép elkészítéséhez. Hogy a kapott kép mennyire valós, azt pontosan nem tudom, de ha felfedezhetőek rajta esetleg azonosítható objektumok, akkor érdemes ezzel a módszerrel több felvételt is készíteni a jövőben. Három további szűrő nélkül felvett videó képeit Gimp programban kivonva 10% eltérés mutatkozott. Ebből persze csak az következik, hogy mind a három 86%-os Vénusz feldolgozás nagyon hasonló eredményt adott. Üdv. Imre
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Mircea
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2012.01.29. 15:58

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: Mircea » 2013.09.11. 21:48

Udvozlok mindenkit
Ez az elso hoza szolasom eben a forumban.
Mult Szombaton olvastam a kolozsvari Dan Uza baratom bloggjan hogy Vasarnap,Szeptember 9-en, a Venuszt konyu lesz meg talalni az eggen napkozben,a Hold kozeleben lesz,K-re.
Itt a hir,roman nyelvben:

http://cerculdestele.blogspot.ro/2013/0 ... venus.html

Vasarnap este 7 orakor kerestem is a Venuszt,a Hold sarlotol Keletre,a Sakura 9x60mm-es binoklival.
A Nap meg fent volt,a szomszed haz arnyekaban eszleltem.
Venusz -Hold tavolsagot elenoriztem egy masik IOR 8X30 mm-es binoklival, amelynek a joboldal
okularban van osztot szalkereszt.
A Venusz egy latomezoben latszot a 12 % Hold sarlotol Keletre,a kett egitest harom fokra volt egymastol.
Ez a masodik Venusz eszlelesem napkozben.
Az elso alkalomal lattam a Venuszt szabad szemmel napkozben ,mult ev Szeptember 12-en.


Udv,Mircea
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2013.09.11. 21:54

Kedves Mircea!

A nappali Vénuszozás kiváló szórakozás, ráadásul délelőtt, amikor még nyugodt a levegő, ha jó mélykék az ég és jó a nyugodtság, egy lila szűrővel sokkal jobban látszanak a felszíni részletek, mint az esti égen vakító bolygón.
Válasz küldése

Vissza: “Bolygók”