Jupiter

Bolygóészlelők fóruma
Guest

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Guest » 2017.12.22. 11:06

Készítette: Szehofner
Műszer: 250/1600 newton, 4x barlow
Kamera: DFK21 szines firewire ccd
Mechanika: EQ6 goto
Készítés dátuma: 2010-08-21
Hely: 2030. ÉRD csillagda
Ezpozíciós adatok: 1/90sec képenként
Légkör: Átlátszóság: 7/10 Nyugodtság: 6/10 Hőmérséklet: 19°C
Képfeldolgozás: IRIS ,PS


Megjegyzés: 20500 válogatott képből készült animáció. :-)
Animáció közben kiválóan látszik a légkör változása.

Egy éjszaka készült.41db tömörítetlen avi. 1 avi 1perc 20sec hosszú.1,5 perc szünetekkel.Durván 180fokot fordul.
Jupiter-animacioAA.gif
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.12.22. 12:44

Nekem mindig tetszettek ezek az animációk! :) Akkoriban én is csináltam, csak az összesen 10 képből állt, így nem lett valami mutatós, csak érdekes.
Azok a boldog derült idők!
Felbuzdultam, én is kerestem képet, amely 2014 03 13-án készült, nem túl előnyös -de itt nem is rossz- légköri körülmények között. (Megjegyezm, hogy arra a nyugodtságra, aminek itt örülünk, D. Peach azt mondaná: "poor") Ekkor még az új QHY 5 II L kamerával ismerkedtem, a 249/5000 Cassegrain kihuzatában még fókuszkétszerező is volt. Szerintem a Callisto korongja van a bolygó mellett, de akkor nem jegyeztem fel. A képet a nyersképek mappából dúrtam elő, azt hiszem, egy kicsit le vagyok maradva a feldolgozással. :lol:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Guest

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Guest » 2017.12.22. 13:19

Igen .Határozottan romlik VILÁGUNK! :o

---De ez a jupi jó,tetszik. :)

Valamikor én is 2015 ben "JUPIZTAM" utoljára,de nem animáltam,mert csak 6 penel készült,és az túl rövid lenne.
Benn ülünk a lyukban,és ez megvéd a durva viharoktól.Cserébe "büdös van"és koszos egünk. :D

1 kép a 6 panelből.

JUPI.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.12.22. 15:28

Ez is tetszetős kép. :) Valahol olyan nyomorúságos, hogy innen a "lyukból" esetenként hetekig a régi képek nézegetése lehet csak a legközelebbi égbolt élményünk.
GEBE írta:Benn ülünk a lyukban,és ez megvéd a durva viharoktól.Cserébe "büdös van"és koszos egünk.

Ráadásul csak a viharoktól véd. Minden egyéb, a viharnál sokkal veszélyesebb anyagi és szellemi "kincs" csak ide jut.
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.03.06. 20:03

Azon kívül, hogy most már mindennek a teteje, hogy mennyire nincs derültség, rendszerező okból is nekiláttam egy helyre gyűjteni az elmúlt 10 év képtermését. Magam is meglepődtem, mert csak a Jupiterről 400-nál is több fotóm van. Ilyenkor, mikor az ember visszanézi az elmúlt idők ténykedéseit, fennáll a veszélye, hogy nosztalgikus hangulatba kerül. Hát most én is így jártam.
Minden képért megküzdöttem, de van egy közöttük, ami különösen emlékezetes, és nagyon kedves nekem. 2010 tavaszán mindössze három főtükör után az első Cassegrain segédtükrömmel küzdöttem. Mikor körvonalazódott, hogy esélyes a siker, vízhólyag volt már a mutató és a hüvelykujjamon is, a középső ujjam bal felén meg konkrétan nem volt már bőr, úgyhogy vér tapad ahhoz a hiperboloidhoz :D. (Meg vagyok róla győződve, hogy sok optikából csupán pont ennyi vér hiányzik.) Aludni is alig tudtam, mert nem tudom feladni, amikor csiszoltam már eléggé fájt, de csináltam. Pugner Kami barátom -aki itt is előfordul néha- azt mondta, hogy jó lenne neki is egy Cassegrain. Azt mondtam, hogy akkor az övé lesz, ha egyszer jó lesz. Néhány héttel később 2010 egyik kora tavaszi estéjén azután felhívtam telefonon, és jelentettem, hogy készen van a segédtükre -persze a főtükörrel együtt. Már nem érdekelt, hogy nem az enyém lesz, csak az, hogy jó lett. Óriási szerencsém volt a légköri nyugodtsággal az utolsó csillagtesztnél. Ezt a felvételt fókuszkétszerezővel -alaposan túlnyújtva- készítettem 200/4200-as Cassegrainnel, próbatubusban, Scopium kamerával. Olyan kihuzattal, amiben az okulár és a kamera csatakozó részét is tologatva lehet csak fókuszálni. Most találtam rá a felvételre, aztán minden visszaköszönt...
Ma már 3600 mm-es fókusszal van használatban a távcső, az új segédtükröt két éve készítettem hozzá. Az eredeti hiperboloidot egy dobozban őrzöm, ami egyébként közel sincs olyan jó, mint a mostani, ez viszont sokkal nagyobb, vagyis a kitakarás is nagyobb lett. Sajnos ez törvényszerűen így alakul.

Lassan pedig újra egész éjszakás lesz a Jupiter! :)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2459
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: mephi » 2018.03.07. 08:49

Ez a kép nagy varázslat.
Egészen kiemelkedő az általam látott amatőr felvételek között.
Gratulálok hozzá!
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.03.07. 20:17

Nagyon jó a szin beállitása. Szörnyű Jupitereket látni. Izlés is kell a dologhoz a Jupiter kényes.
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.03.08. 06:29

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm :) Kb. 5m lett volna az ésszerű nyújtás, de teszteltelés folyt, az volt a fontos. De úgy sokkal szebb is lehetett volna. Ebben az esetben nem is annyira kép a lényeg, mint ami hozzáfűződő emlékek. Aki fotózik, rajzol, vagy bárhogy máshogy archivál egy éjszakát, az tudja, hogy mennyi érzés, meg éjszakai illat tud egy képbe befagyva konzerválódni, aztán visszatérni, mikor nézegeti az ember. Aki épít távcsövet, annak meg még a műhelyben történt sok momentum is befagy, és pont olyan elevenen él, mint minden más.
Avatar
Marosi1975
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013.12.08. 13:58

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Marosi1975 » 2018.03.08. 13:25

Nagyon szép, gratulálok! :D
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: cbo » 2018.07.19. 22:36

2018. július 19.-i képem
Jupiter_20180719_1905UT_5x_22c_feld_Kereszty_Zsolt.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Bolygók”