Vénusz

Bolygóészlelők fóruma
Obszidián
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2013.03.27. 03:12

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: Obszidián » 2013.06.09. 05:34

tobe_ írta:Jó, ez a 2. kép, egy gyerek néz felénk, farmerben, kezét széttárva.


Kedves Tobe.

Egy fél órája nézem a 2. képet, de sehogyan sem találom meg a gyereket farmerben
széttárt kézzel :)
VEN-0608.JPG (36.38 KiB)
Obszidián.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.06.09. 12:32

Majd berajzolom, hol van, csak később, most nem érek rá, este.
Kaszás Gábor
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:01

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: Kaszás Gábor » 2013.06.09. 14:53

tobe_ írta:Majd berajzolom, hol van, csak később, most nem érek rá, este.


Én látom, a feje ÉNY-ra, a lába DK-i irányban van :) A május 21-i képen pedig egy jobbra (NY) néző női arc látható. Vénusz :)
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.06.15. 22:24

A mai Vénusz. Ezen vajon mit fedez fel tobe_ ?
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.06.15. 23:33

Inkább nem mondom. :)

Nekem most az tűnik fel, hogy ennek a Vénusznak ez a felhőzet mintázata nem sávos szerkezetű, mint pl. Szaturnusz, Jupiter bolygókon, hanem ilyen háló jellegű. Ennek mi lehet az oka ?

Jó, kis tudományos megfigyelő lehetett volna belőlem, ha ilyen irányba került volna az életem, de hát nem. :)
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.06.16. 10:23

Kedves Béla! Én is úgy látom, hogy tele van ferde sávokkal, amelyek keresztezik is néha egymást, fekvő V lakot formálnak, és maximum a pólusok körül látok néha sötétebb köríveket, világosabb foltokat, de lehet, hogy csak én látom így. Az a gond, hogy nagyon halvány a mintázat, és néha felülírja a felvétel zaja, illetve a szemem káprázik, ha hosszan nézem, akármilyen trükkel, vagy szűrővel. Deleléskor vibrál a legkevésbbé, akkor tudom jobban megfigyelni. Ha tiszta az ég, akkor nagyon erősen zavar a Nap, és ráadásul az UV-je is érezhető, szinte szúr, és olyankor 10 perc is sok egyhuzamban a távcső mellett. Majd a szakcsillagászok eldöntik, hogy mit látni pontosan ezen a felvételen, mert én biztosan nem tudom megmondani. Jó lenne, ha elemeznék néha, illetve több kedvem is lenne a megfigyeléshez, sőt többet is mondanának a kitárt karú gyerek, vagy a női arc helyett. Az adatgyűjtő helyre ha próbálkozom feltölteni, akkor nem érhető el a letöltése is igen lassú, tehát már csak ide tudom tenni, különben itt többen is látják, mert jobban elérhető ez a szerver, mint a másik. Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: mpt » 2013.06.16. 10:59

Imre írta: Az adatgyűjtő helyre ha próbálkozom feltölteni, akkor nem érhető el a letöltése is igen lassú, tehát már csak ide tudom tenni, különben itt többen is látják, mert jobban elérhető ez a szerver, mint a másik.


Ha nem elerheto, lehet szolni, hogy gond van vele. Erdekes modon jopar szaz eszlelest feltoltottek mar bele. Akar linket is lehet beszurni ide (vagy barhova) a feltoltott eszlelesrol.
De biztosan itt jobban visszakeresheto az eszleles tetszoleges szempontok szerint... (datum, szuro, muszermeret, eszlelo, stb)

--mpt
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.06.16. 11:37

Azért kíváncsi lennék, a mintázatot valósnak, vagy a felvétel zajának tudjátok-e be.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.06.16. 14:11

mpt írta:
Ha nem elerheto, lehet szolni, hogy gond van vele. Erdekes modon jopar szaz eszlelest feltoltottek mar bele. Akar linket is lehet beszurni ide (vagy barhova) a feltoltott eszlelesrol.
De biztosan itt jobban visszakeresheto az eszleles tetszoleges szempontok szerint... (datum, szuro, muszermeret, eszlelo, stb)

--mpt

Több hozzászólásba találok olyan meg nem jelenő képet, amelynek a linkje oda mutat. Ez azt jelenti, hogy nem elérhető! Nos ezzel nem csak az a bajom, hogy lassú, hanem az, hogy az oda mutató, a hsz.-ben idézett, linkelt képek nem jelennek meg! Ezt a hibát sokan a csillagvárosnak tulajdonítják, holott ez az adatgyűjtő szuper szervered hibája, azaz nem is biztos, hogy a szerveré, hanem a vonalé. Az a vonal, amin a dinamikus címmel bérelt hozzáférésed van, nem szerver célra való, mert éppen a fordítottja a sávszélessége a szerverhez megkívánt szolgáltatáshoz való vonalénak. Ez annyit jelent, hogy letöltése lassú, a feltöltése gyorsabb, tehát nem kiszolgálónak, hanem böngészőknek való. Továbbá a dinamikus IP állandó névfrissítéssel jár, amit egy külső szolgáltató ad, ha elérhető. Nem csak irányodból, hanem tőlem, és mástól is elérhető kell legyen! A gyakori címváltás, hálózati hiba miatti megszakadás állandó IP módosítással jár, ezért nem találja meg a képet az én böngészőm. Lehet, hogy másnál látszik, de az is lehet, hogy senkinél sem. Szervert dinamikus IP-vel csak végszükségben szoktak üzemeltetni, ráadásul fordított sávszélességű helyről! Ezt a szervert viszont már hónapok óta működteted, tehát nem ideiglenes!

Ezt nyílván tudod. Mások nem tudják! Nem szakemberek, csak éppen nem látják a képet, nem érik el a szervert sem. Hogy miért? Azért, mert a szerver üzemeltetés alapkövetelményeit figyelmen kívül hagyta a rendszer létrehozója. A jószándék kevés, a minimális feltétel a statikus, állandó IP cím lenne, és a jelenlegihez képest fordított sávszélesség arány! Úgy gondolom, hogy ennyi magyarázat elfér ide, hogy mások is tisztában legyenek azzal, hogy ne várjanak nagy megbízhatóságot a szerveredtől elérési szempontból.

A másik ok, hogy ne a csillagváros hibájának tartsák, ha a szerveredről belinkelt képek tucatjai nem jelennek meg a lapokon! Igy a belinkelés több bosszúságot okoz, ráadásul semmit sem közöltél magadtól, hanem megvártad, ameddig rájön valaki a gyakori hiba okára, és utánajár. Ez itt a fő baj. A másik pedig, hogy csak az előnyeit hangsúlyozod, és a hátrányokról, az elérhetetlenség okáról, a lassúságáról egy szót sem szólsz, hanem lapítasz, legfeljebb arra hivatkozol, hogy biztonságos rajta az adattárolás. Különben lenne egy kérdésem, hogy ez a szerver hol van? Kinek a tulajdona az a nagyon megbízhtó masina, a sajátod, vagy az MCSE tulajdona? Erről hol lehet valamit megtudni hivatalosan? A választ már ne ide írjad! Köszi Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Vénusz

Hozzászólás Szerző: mpt » 2013.06.16. 14:22

Ez itt a fő baj. A másik pedig, hogy csak az előnyeit hangsúlyozod, és a hátrányokról, az elérhetetlenség okáról, a lassúságáról egy szót sem szólsz, hanem lapítasz, legfeljebb arra hivatkozol, hogy biztonságos rajta az adattárolás.


Koszonom szepen az elismero szavakat, igy igazan orom tenni valamit. Es jo tudni, hogy van valaki, aki mindent tud!

Mutass tobb tucat nem letezo kepre mutato linket - ezt mar megirtam maganban, hogy az illeto eszleloktol varom a hianyzo kepeket. De az nem baj remelem, hogy a nehany hianyzo mellett par ezer elerheto mindenki szamara? Tetszoleges szempont szerint visszakeresheto?

Igen, ideiglenes megoldas a szerver, meg akkor is, ha honapok ota ez a megoldas mukodik. Amint az MCSE hazatajan torteno, Balaton Laci altal emlitett atalakitas megtortenik, vegleges helyre fog koltozni. Igen, dinamikus IP cim mogott van. Igen, van, hogy a szolgaltatotol nem jon internet. En napjaban tobbszor ellenorzom a munkahelyemrol, erdekes modon 90%-ban mukodik.

--mpt
Válasz küldése

Vissza: “Bolygók”