Jupiter

Bolygóészlelők fóruma
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2010.11.18. 10:18

ozy írta:Nagyon rossz volt a légkör az este de azért így is látszik hogy már megvan a harmadik
kitörés SEB -ben.

Küldj nekünk lécci ilyen rossz nyugodtságot! Sokat! :)
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2010.11.18. 14:15

Nagyon tetszetős kép!!!
Csatlakozom Leventéhez, ilyen "rossz" nyugodtságra itt százórákat kell ugrásra készen várni.
ozy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2010.10.08. 10:58

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: ozy » 2010.11.19. 06:00

Levente és János,
Fogadni merek hogy ilyen nyugodtság van nálatok bőven, úgyhogy nem küldök semmit. :)
Talán ami hiányzik az egy olyan teleszkóp ami képes kihozni a maximumot az adott
nyugodtságból.

Mikor leszedtem a takarót a teleszkópomról a környezet hőmérséklete 23,7 Celsius fok
volt, a főtüköré pedig 28,9 fok. Két órával később amikor az adatgyűjtés történt a környezet
19,0 fok volt, a főtükör pedig 19,1. Aktív hűtés (Peltier modulos) nélkül ezt lehetetlen lett
volna elérni. És aztán ráment fél napom a képfeldolgozásra.
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2010.11.19. 19:08

Üdv!
Nálam fűtetlen helyiségben van a cső, de hamarosan saját csillagdámba költözik. Mikor ennek ellenére túl meleg a tükör, az nagyon szépen látszik is, ekkor egy ventilátor sokat szokott segíteni. Peltier- hűtésem még nincs, de már félig kész. Sajnos azonban általában tízből hét éjszakán a tíz centis (és nem kispályás) refraktorom se tud a saját maximuma közlében teljesíteni.
ozy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2010.10.08. 10:58

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: ozy » 2010.11.20. 08:24

Sidius írta:Üdv!
Sajnos azonban általában tízből hét éjszakán a tíz centis (és nem kispályás) refraktorom se tud a saját maximuma közlében teljesíteni.

Hát ez pedig tiszta Melbourne!

A tükörnek elég két fok különbség hogy elrontsa a képet de ezt biztos tudod.
Remélem nem kupolás csillagdát építsz mert az nem a legalkalmasabb bolygóészlelésre.

Az este sokkal jobb nyugodtságnál sikerült elkapnom a SEB kitörést. De azért ez sem
volt Barbados seeing.

Jó eget'
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.11.20. 08:34

No, házt ez kitünő. Itt már napok óta nem láttam a bolygóót. Nagyon megugrott az aktivitása! BQ
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2010.11.20. 09:04

Üdv!
Fantasztikus kép! Szívből gratulálok!!!
Egyre érdekesebbé válik a bolygó felhőzete, remélem mostanában még mi is láthatjuk!
Sajnos pillanatnyilag nincs mit tenni a köd meg a felhők miatt.
algor
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2010.09.24. 01:13

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: algor » 2010.11.21. 02:13

Üdv Mindenkinek!
Ezt a képet még 15-én este készítettem, de csak most sikerült feldolgozni. A SEB kitörés ezen is felfedezhető. A légköri nyugodtság közepesnél talán jobb volt egy kicsivel. Eszközök: 150/1240N, 3xBarlow, Scopium.
Készítettem egy animációt is GIMP-pel, sajnos csak fekete-fehér, mivel a GIF formátum tönkrevágja a képet a max. 256 színével. Nincs valakinek ötlete, hogy milyen formátumban lehet ennél nagyobb színmélységben animálni?
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.11.21. 08:37

Nagyon jó így is az animáció. Jól előtűnik:
1. A sávok és zónák árnyalata, intenzitása nem csak a szélességgel, hanem a jovigrafikus hosszúságtól is erősen függ.
2. A világos Egyenlítői Zóna szemmel láthatóan két részre oszlik: egy világosabb övezet az egyenlítőtől északra, és egy szürkébb övezetre a déli félgömbön.
3. Erősödik a déli fősáv (Déli Egyenlítősi Sáv = SEB), bár néha úgy viselkedik, mintha nem tudná mit csináljon.
Nem tudom biztosan megállapítani, de az a benyomásom, hogy a bolygó egésze hold fátyolozottabbnak, hol világosabbnak tűnik.
Nem gondoljátok, hogy azt az elég tekintélyes észlelési anyagot, amely csak ebben a topicban összejött, összesíteni kellene, és egységesen közzé adni?
Én azt sem tartanám feleslegesnek, hogy egyszer csinálhatnánk egy "Óriás-bolygótalálkozó"-t az MCSE keretében. BQ.
ozy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2010.10.08. 10:58

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: ozy » 2010.11.21. 12:23

algor írta:Üdv Mindenkinek!
Eszközök: 150/1240N, 3xBarlow, Scopium.
Készítettem egy animációt is GIMP-pel, sajnos csak fekete-fehér, mivel a GIF formátum tönkrevágja a képet a max. 256 színével. Nincs valakinek ötlete, hogy milyen formátumban lehet ennél nagyobb színmélységben animálni?

Üdv Tibor!
Ez nem rossz egy 15 centis tubustól, de miért nem használod ki a képernyő teljes fénymélységét, az
talán följavítaná a színmélységet is.
Vagy próbáld meg online:
http://www.iaza.com/xpages/xload.html?CURRENTFILE=
test.PNG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Bolygók”