Észleljük a Holdat!

Holdészlelők fóruma
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2011.09.22. 10:35

Köszönöm Zoltán ez igazán megtisztelő!
Éppen az imént küldtem el a ma reggeli észlelésemet, és már nézegetem a holnapi áldozatokat :)
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: sq » 2011.09.22. 11:03

csak kiváncsiságképp, a Werner X-ről (vagy Purbach Keresztjéről) van pozitív észlelés az archívumban?

részlet Frank McCabe észleléséből: "Which ever name you know it by the famous x appears suspended in the darkness beyond crater Werner as its own rim becomes fully illuminated. A window of just a few hours of viewing occurs around the time the Moon reaches first quarter. Exactly when depends on the amount longitudinal libration. It is at the illuminated, intersecting high rims of craters Purbach, la Caille and Blanchinus that the dramatic x appears."
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: sq » 2011.09.22. 11:05

Viktor, nagyon klassz rajzok, teljesen egyediek, kicsit olyan, mintha vízfestékkel készültek volna. :D
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2011.09.22. 13:40

csak grafitokat rajzszenet meg fekete filcet használok :D Köszi amúgy :)
Az a Werner-X az mi? :O Még nem hallottam róla :roll: valami rianás vagy hegység ami X alakú?
Guest

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Guest » 2011.09.22. 14:22

Cseh Viktor írta:csak grafitokat rajzszenet meg fekete filcet használok :D Köszi amúgy :)
Az a Werner-X az mi? :O Még nem hallottam róla :roll: valami rianás vagy hegység ami X alakú?


Egymáshoz közeli kráterek találkozásának fény-árnyék "játéka", de pontosabban: the-moon.wikispaces.com/Lunar+X
A rajzaid lenyűgözőek!
f1angel
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:04

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: f1angel » 2011.09.24. 10:05

bognart írta:
f1angel írta:Én is Holdaztam tegnap! Képzeljétek van "kincs" a Holdon! :D A Werner-kráter környékén (ha jól azonosítottam) a terminátor vonala után egy megvilágított X alakra lettem figyelmes. (UT. 17.00. körül.) Ott a kincs! :D :D :D
A viccet félretéve, nagyon szép volt! Végignéztem 30x, 48x és 150x nagyításon is. A rajzoláshoz nem volt merszem. Azt viszont még nem sikerült azonosítanom, hogy valójában mit rejt az X.

Derült, meseszép eget mindenkinek!


Szia!

Megvan az "X" . :) És be is lehet azonosítani.. a Térképen az X álcázva van "kráterfalnak". Remélem jövő héten ki tudom dolgozni a rajzot.
Amúgy engem is az az X ragadott meg. Amikor rajzoltam, még csak az X közepe derengett. Majd szép lassan kibontakozott az X, majd elkezdett izzani. Később az X szára finom vonalakat kezdett növeszteni.
Néha igen nehéz rajzolni a holdat. Ahogy belejövök , elkezd változni. :))


Ez lenne az említett Werner-X? Még februárban észleltük, Tamás le is rajzolta. ;)
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: sq » 2011.09.24. 12:46

f1angel írta:Ez lenne az említett Werner-X? Még februárban észleltük, Tamás le is rajzolta. ;)


igen, gratula, és köszi, hogy emlékeztél :D
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2011.09.25. 11:12

Ma reggel a holdperemhez közel észleltem. Még holnap reggel is teszek egy próbát a nagyon vékony sarlón.
Hevelius.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ggz
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2009.09.17. 19:46

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Ggz » 2011.09.26. 08:17

Szia Viktor!

Nagyon szép! Nagyon jó, hogy fogyó fázisnál készült, amikor jóval kevesebben tudják észlelni a Holdat. Az lenne az igazi, ha növekvő fázisnál is elcsípnéd.

Üdv: Zoli
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2011.09.26. 19:22

Köszönöm Zoltán.
Igen a sarlóhoz közeledve vagy az újhold után 3-4 nappal még eléggé halovány fénye van a "szomszédunknak", de azért vannak rajta érdekes dolgok. Megnéztem hogy újhold után 3-4 nappal a keleti libráció eléggé erős lesz. Kíváncsi vagyok vajon a Mare Australe és a többi keleti tenger látszani fog-e...
És megpróbálom majd ugyanezt a krátert elcsípni a dagadó holdnál is
Válasz küldése

Vissza: “Hold”