A hazai holdsarlók ügye

Holdészlelők fóruma
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: A hazai holdsarlók ügye

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2013.09.04. 22:26

Sziasztok,

Köszönöm az elismerő szavakat, örülök hogy tetszenek a képeim! :)


Napközben Mizser Attila felhívta a figyelmemet arra, hogy a panorámakép teljes felbontású változatán (a Flickr képen jobb klikk, majd "original") kivehető a Kékestető és a Galyatető is. Számomra újdonság volt, hogy tiszta levegő esetén a Gellért-hegyről egészen a Mátráig el lehet látni. Aki kíváncsi arra milyen lehet országunk legmagasabb pontja 120 kilométer távolból, a képen a New York Palota tornya fölött megkeresheti.
Obszidián
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2013.03.27. 03:12

Re: A hazai holdsarlók ügye

Hozzászólás Szerző: Obszidián » 2013.09.05. 02:41

vanamonde írta:Sziasztok,

Köszönöm az elismerő szavakat, örülök hogy tetszenek a képeim! :)


Napközben Mizser Attila felhívta a figyelmemet arra, hogy a panorámakép teljes felbontású változatán (a Flickr képen jobb klikk, majd "original") kivehető a Kékestető és a Galyatető is. Számomra újdonság volt, hogy tiszta levegő esetén a Gellért-hegyről egészen a Mátráig el lehet látni. Aki kíváncsi arra milyen lehet országunk legmagasabb pontja 120 kilométer távolból, a képen a New York Palota tornya fölött megkeresheti.


Üdv Vanamonde.

Ilyenkor éjszaka van egy kevés időm. Megnéztem eredetiben a képet.
Kb. egy félórát csodáltam !!! Fantsztikus !
Hát igen! .....megnéztem az árukeresővel, hogy mennyibe kerül a fényképező géped :
az Olcsóbat.hu 488000 - 960000 Ft. értéket dobott ki.
Most már értem a csodálatos felvételek mibenlétét.
Nézegettem az albumodat is.
További jó fotózást.
Üdv Obszidián.
dzsobacsi
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.18. 09:57

Re: A hazai holdsarlók ügye

Hozzászólás Szerző: dzsobacsi » 2013.09.05. 14:34

Obszidián írta:Hát igen! .....megnéztem az árukeresővel, hogy mennyibe kerül a fényképező géped :
az Olcsóbat.hu 488000 - 960000 Ft. értéket dobott ki.
Most már értem a csodálatos felvételek mibenlétét.
Üdv Obszidián.


Kedves Obszidián!

Vanamonde képei (Hold, Szabadszemes égi szépségek, stb) nekem személyes kedvenceim itt a Fórumon. Azért a Distagon objektívért meg a fél fotós cuccomat odaadnám... (és jól járnék ;) )
De ennek kapcsán az jutott eszembe, hogy Vanamonde képei főleg nem azért jók, mert olyan a fényképezőgép. Persze fontos. Meg a fotós technika is. Meg az "előhívás". Én főleg azért csodálom őket sokszor, mert kell hozzá az ember, aki ott van a megfelelő pillanatban, aki meglátja a képet vagy a kép lehetőségét és megcsinálja! Éjjel kettőkor, hajnal ötkor a Gellért hegyen, késő este a reptéren, stb. Ez szerintem legalább annyit, ha nem többet számít, mint az, hogy mit dob ki az Olcsóbbat.hu...

Vanamonde: ez a panorámakép nagyon ott van a szeren. Gratula!

Üdv: Dzsóbácsi
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: A hazai holdsarlók ügye

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.09.09. 03:03

Szép tiszta nappali égen a halvány Hold-sarló, egy repülő és hosszú kondezcsíkja látható az alábbi képen. A kép egy videó felvétel egyetlen eleme, jól megfigyelhető rajta, hogy a Hold mennyire halvány egy kondenzcsíkhoz képest. Maga a repülő is alig látható, igaz nagyon távol haladt el tőlem. Üdv. Imre
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: A hazai holdsarlók ügye

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.09.13. 19:10

Egy pár nappal korábbi nappali felvételről majdnem elfeledkeztem. Természetesen ez is a Hold sarlót mutatja, de még újhold elötti állapotában, a Naphoz igen közel.Távcsővel még éppen látszott, mert a nagyon keskeny sarló a tiszta kék égen élesen kirajozolódott, főleg vörös szűrővel, kifejezetten erős kontraszttal. Alább a majdnem kitörölt felvételek átlagolásából készített eredményt mutatom. Ez a felvétel vajon hány órás sarlónak számít? Van még kicsit késöbbi felvételsorozat is. Azok kissé életlenek lettek, ezért kihagytam a feldolgozásból. 12:45 körül fejeztem be a vadászatot, mert már nagyon meleg volt az erkélyen! Üdv. Imre
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: A hazai holdsarlók ügye

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2013.10.03. 07:55

Sziasztok,

Holnap hajnalban húsz és fél órás holdsarlót lehet megfigyelni a keleti égen. Végre elmentek a fejünk fölül a felhők, itt a nagy lehetőség hogy mindenki megdöntse a saját észlelési rekordját (az enyém konkrétan 30 óra 26 perc -- még soha nem sikerült a harmincas "álomhatár" alá mennem)

Ízelítőül álljon itt ez a ma kora reggel készült felvétel a budai Batthyány térről:
IMG_4993_1440_11.jpg

eredeti méretben: http://www.flickr.com/photos/vanamonde81/10064534823/sizes/o/in/photostream/

A totálképek nem lettek az igaziak: a tér előtti kikötőben egy turistahajó takarta ki a Dunát, a Kossuth tér átépítése miatt pedig közvetlenül a Parlament mellett két toronydaru is belerondított a látványba. Maradt a teleobjektív.. :)
A képen a Hold 44 óra 51 perccel járt Újhold fázis előtt (hajnali 5 óra 44 perckor).

Sok sikert mindenkinek holnapra!
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Obszidián
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2013.03.27. 03:12

Re: A hazai holdsarlók ügye

Hozzászólás Szerző: Obszidián » 2013.10.03. 12:34

Üdv Vanamonde.

Az original 3000 x 2000 -es felbontásban a Hold alatt látszik
egy csillag. Ha jól határoztam mag a helyzetét, akkor ez a
p5 Leo - HIP 5489 csillag, 5,4 magntúdóval.
Óraszög : 18h - 50m - 53s.
Dklinacio : 0 fok, 3 perc, 29 másodperc. ) Aparrent)
Ez lenne a képen látható csillag ?
Gratulálok a felvételhez.
Obszidián.
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: A hazai holdsarlók ügye

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2013.10.04. 21:51

Sziasztok,
Ezen a fotón elvileg rajta van a ma hajnali húsz órás holdsarló, a pozíció megfelelő. Hosszú percek óta gúvasztom a szemem, bandzsítok, döntögetem a fejem és próbálom odaképzelni "arra" a helyre. Azt hiszem kezdek hallucinálni is, de mintha lenne ott valami.
IMG_5054 copy2.jpg

Szerintetek található az (egyébként teljesen értékelhetetlen) fotón nyomokban Holdat tartalmazó paca vagy pacák?
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: A hazai holdsarlók ügye

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2013.10.04. 22:02

Obszidián írta:Üdv Vanamonde.

Az original 3000 x 2000 -es felbontásban a Hold alatt látszik
egy csillag. Ha jól határoztam mag a helyzetét, akkor ez a
p5 Leo - HIP 5489 csillag, 5,4 magntúdóval.
Óraszög : 18h - 50m - 53s.
Dklinacio : 0 fok, 3 perc, 29 másodperc. ) Aparrent)
Ez lenne a képen látható csillag ?
Gratulálok a felvételhez.
Obszidián.

Szia,
Megnéztem Stellariumban, tényleg a p5 Leo látható a Hold "alatt". Sőt ott van még a 75 Leo (5.15mg) közvetlenül a bal oldali fehér torony mellett és a p3 Leo (5.95mg) is a zászlónál.
Obszidián
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2013.03.27. 03:12

Re: A hazai holdsarlók ügye

Hozzászólás Szerző: Obszidián » 2013.10.05. 00:25

Ha felmész teljesen a kép felső szélére, akkor a fehér toronytól kicsit
jobbra látható a - c Leo HIP 53824. Fényessége 4,95 magnitudo.
Obszidian.
Válasz küldése

Vissza: “Hold”