Ezzel ugrott a Hold...

Holdészlelők fóruma
Greywolf
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2009.10.24. 15:07

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: Greywolf » 2010.04.19. 21:31

Az tényleg durva, hogy van 3 felkészített hold rakétád, kiképzett legénységgel, aztán huss, egyik pillanatról a másikra leállítják. Nem lettem volna az űrhajósok között...
vspace
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009.11.06. 11:13

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: vspace » 2010.04.23. 09:32

A helyzet eléggé hasonlít az Apollo-program történéseihez, miszerint számos felkészített űrhajós, pl. Harrison "Jack" Schmitt (az első geológus, egyben civil a Holdon) lemaradt, vagy majdnem lemaradt a holdutazásról. Ez többek között az egyes küldetések törlésének és a legénységrotációs rendszernek volt köszönhető. Kifejtem kissé bővebben: egy küldetés tartalék legénysége lett az innentől számított 3. misszió első számú személyzete. Ezzel nem is lett volna baj, hiszen maga az Apollo-program 21 küldetésből állt az eredeti tervek szerint (ebből a 21. során nem történt volna leszállás, a 8-ashoz lett volna hasonló). Igen ám, csakhogy a Nixon-adminisztráció még '69-ben gyorsan törölte a 20. és a 21. küldetéseket (állítólag a Skylab miatt).
1970-et írunk (a "szerencsés tizenhármas" repülésének éve), ekkor már elkészültek a 18. és a 19. repülésre a Saturn-V rakéták, és az Apollo-űrhajók, és a LEM-ek is már készültek. Schmitt az Apollo-15 tartalék személyzetének tagja volt, így a rendszer és az egyezség értelmében a 18. küldetésen repülhetett volna. Azonban a 19. és a 18. küldetést is kihúzták a programból még ebben az évben. A lényeg az, hogy Schmitt erős támogatottságának köszönhetően mégis utazhatott a Holdra az Apollo-17 keretében Joe Engle helyett (szegény Engle kb. 10 év kihagyás után repülhetett a Columbia 2. tesztjén, de itt már parancsnokként)...
Annyit azért még az előző hozzászóláshoz, hogy a Constellation-program során nem 3, hanem csak 2 rakéta készült a holdutazásokhoz (az Ares-I és az Ares-V). Igaz, hogy még a projekt kezdetén felvetették a két hordozó "keverékét", az Ares-IV-et, mely közvetlenül a Holdhoz tudná juttatni az Oriont egy mentőakció során. Ugyanakkor 2007-ben felmerült a Direct Shuttle Derivative-rakétarendszer gondolata is, melyet közvetlenül az STS-rendszer elemeiből hoztak volna létre. Ám azonban mindkét tervet félresöpörték (az utóbbinál a jelenlegi eredmények fényében ezen már talán nem is lepődnék meg)... Sőt, gondolom hallottatok arról, hogy manapság a régi Saturn-V modernizálásáról is gondolkoznak a NASA-nál, ezt használnák majd az emberes transzlunáris repülésekhez. Milyen szép is lenne...
saturn_v-shuttle-ares_i-ares_v-ares_iv_comparison.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.04.23. 16:34

Én már csak kapkodom a fejem Obama annyiszor változtatott a terveken az utóbbi időben.
Most elolvastam a pár hsz-el alább az oldaladra mutató linket. Könnyelműségnek tűnik nekem egy 6 éve folyó programot csak úgy egyik percről a másikra leállítani, de az megnyugtató hogy a Marsról nem mondtak le.

A magánszféra bevonását személy szerint én ellenzem.
90/900 refraktor
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: maro » 2010.04.27. 11:56

Másik fórumon már megírtam, de hátha ezt mások olvassák. Végül ha most ugrott is a Hold, később még újra előkerülhet. Addig is el lehet képzelni, milyen legyen az első Holdbázis. És ha jó az elképzelés, elég komoly összeget lehet nyerni, csak indulni kell a versenyen:

http://mant.hu/hirek.php?news=197

Üdv,
Tamás
vspace
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009.11.06. 11:13

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: vspace » 2010.04.27. 15:47

Teljesen egyetértek, és legyen igazad! Továbbá én is ellenzem a magánszféra bevonását, de ez részemről is leginkább érzelmi kérdés
darci
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.01.01. 22:13

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: darci » 2010.10.22. 19:43

http://www.mr1-kossuth.hu/hirek/legfris ... oldon.html

Hogyha ennyi víz van a kráterekben, akkor felhőknek is kell itt-ott lennie,vajon járt ember a holdon?
:D
" Hamarosan elindul egy olyan folyamat a lelkekben és az ország minden településén, amelynek során minden magyar feleszmél és lerázza a hamis urak hamis hatalmát. TÜNDÖKLŐ FORRADALOM - így kerül majd bele minden
történelemkönyvbe."
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.10.22. 19:48

Pólus-környéki kráterekről van szó, amiknek alját sosem éri napfény, nem az összes kráterről. Ott meg jégként található, felszín rétegeiben, semmi köze felhőkhöz meg az ember Holdon járásához...

--mpt
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.10.22. 22:40

[quote="mpt"]Pólus-környéki kráterekről van szó, amiknek alját sosem éri napfény

No, azért talán kijelentő módba nem kellene még beszélni! . Pillanatnyilag csak közvetett észlelések magyarázatáról van szó. Majd ha oda megy egy úrhajós, talajmintát vesz és abban vizmolekulát, vagy léppenséggel jeget, akkor tehetünk kijelentést. Addig csal "lehetséges".
Vagy negyven év óta elég sok magyarázatot olvastam a Hold (és más objektumok) mérési eredményeiről, és bizony azok nagyon is gyakran eltértek egymástól. Itt pedig egy nagyon is céltudatos manőverezésről van szó.
Az úrkutatási szervek nagyon is szeretnének egy kis többletet kifacsarni a kormányok költségvetéséből - én nekik drukkolok -, hát egy-egy feltevést előszeretettel tényként mutatnak be. (Lásd: marsmeteorok élő szervezetei, stb.).
Ha meggondoljuk, hogy mennyivel hasznosabb egy holdrakéta, mint egy atom-tengeralattjáró, mondhatjuk, hogy inkább a rakéta. No de a kormányok, pláne a kaotikus helyzetben, másként gondolják. Igazi tudományos érvekkel nem lehet a parlamenteket meggyőzni, mert az illetékesek meg sem értik. Muszáj megnyomni a tollat, egy kicsit rájátszani. Ezek a rut tények. Bizzunk azonban a szerencsébe: BQ.
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2010.10.23. 08:05

dgy írta:
Már az ötvenes években is ezt mondták (pontosabban: 20 év múlva lesznek működő fúziós reaktorok, 50 év múlva standard tömeggyártású, iparilag hasznosított fúziós erőművek). Most is ezt mondják. Szvsz az ötvenes években is ezt fogják mondani... :(
dgy


Tudom, tudom..

Sehol nem vagyok hozzád tudásban, meg hogy legalább 20 féle instabilítás "dolgozik" az ellen, hogy fúziós reaktorunk legyen. De.... Szerintem nem hiába öntik a lóvét az ITER-projektbe. Másrészt emlékezzünk arra, hogy kicsit több mint 100 éve valaki azt mondta: "levegőnél nehezebb tárgyak nem repülhetnek" nézzük meg az airbus 380-ast. És akkor más aspektusból: emlékeim vannak arról, hogy a 80-as évek elején Kirk kapitányék a jelvénnyel beszélgettek, és az milyen "cool" volt. Ahhoz képest a mostani mobilok.. Persze arra is emlékszem, hogy akkor azt mondták 2000-ben vígan emberek szaladgálnak a marson. (Ha nem is egerek :) ) Szóval minden csak motiváció kérdése. A jelenlegi helyzet kísértetiesen hasonlít arra amit Buzz Aldrin fogalmaz meg:A csillagok fiai című SF regényében. Mindenkinek ajánlom, számomra a legjobb tudományos-fantasztikus regény amit valaha olvastam. A fikció is inkább a sztori vezetésére korlátozódik..
darci
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.01.01. 22:13

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: darci » 2010.10.23. 23:39

Amikor az igazság megcsillan a holdprojekttel kapcsolatban :D
2min 44sec Tessék figyelni erősen: http://www.youtube.com/watch?v=nLj_1Lxs1yE
" Hamarosan elindul egy olyan folyamat a lelkekben és az ország minden településén, amelynek során minden magyar feleszmél és lerázza a hamis urak hamis hatalmát. TÜNDÖKLŐ FORRADALOM - így kerül majd bele minden
történelemkönyvbe."
Válasz küldése

Vissza: “Hold”