Észleljük a Holdat!

Holdészlelők fóruma
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2011.07.01. 17:19

Zsolt gyönyörű ez a hold mozaik, sokáig lehet nézni és folyamatosan találni új és új részeket!
Használsz valamilyen IR szűrőt?
Holdhoz a 742-t szokták azt hiszem.
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
aplena
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.13. 16:25

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: aplena » 2011.07.01. 19:30

Kónya Zsolt írta:Sikerült fotóznom a múlt héten, 23-án hajnalban. Átlagos nyugodtság mellett, volt egy kis szél ami nem hiányzott de sikerült megúszni felhők nélkül.
Hold_20110623_0125UT_kozso.jpg

A déli póluskörnyezet kitárulkozott, a Copernicus furcsa látványt nyújt így látszólagosan északabbra tolódva.


Megint nagyon szép fotó!!! : ) Gratulálok!!
Mai program, hogy végigkeresem a krátereit az új Holdatlaszból! : ) Aztán ki az ég alá!! : D
Kónya Zsolt
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009.09.14. 12:59

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Kónya Zsolt » 2011.07.01. 19:38

Sziasztok.

Köszi, Baader Red szűrőt (610nm) használok.
Guest

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Guest » 2011.07.02. 07:31

Szia ZSOLT!

Megint egy PROFI darab.
Nem panaszkodhatunk,szépen szaporodnak a jó képek. Lehet bóklászni egy kicsit a mozaikon. :D
Kónya Zsolt
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009.09.14. 12:59

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Kónya Zsolt » 2011.07.02. 10:02

Szia Gebe!

Köszi. Úgy vettem észre, hogy primer fókuszban gyakran kapok használható eredményt átlagos légkör mellett is. Még aránylag alacsony horizont feletti magasságnál is.
Avatar
hanee
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2011.02.17. 13:30

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: hanee » 2011.07.02. 11:26



Szia Viktor!

Megnéztem a blgodat kicsit tüzetesebben :)
Kiteszem a linkedet az enyémre ha nem bánod, mert nekem is tetszenek a rajzaid. Szóval csak így tovább neked is! :D

Egyetlen dolgot majd kipróbálnál? Hogy fekete alkoholos filc helyett a sötét részek rajzolására is szenet, vagy grafitot használj. Mert így most a sötét részek túlságosan elütnek a rajz többi textúrájától. Szerintem nem szerencsés több féle ennyire eltérő eszközt egymással vegyíteni. Grafittal vagy szénnel is szépen ki lehet alakítani az egészen sötét részeket - igaz valóban időigényesebb. Viszont úgy például átmenetet is kapsz a nagyon világos és nagyon tötét részek között (ahol az árnyék kezdődik), a valóságban egy lehelletnyi árnyalat-átmenet mindig van a kettő között, amit az alkoholos filc így lehetetlenné tesz, és gyakorlatilag csak egy nagy fekete paca van ott, ahol az árnyéknak kellene lennie. A kép többi része nagyon jó, szerintem ügyesen rajzolsz, a Hold amúgy is nehéz téma.

Hanee
Naprovat honlapja: http://nap.mcse.hu

Távcsöveim: Eperke - 130/650 T, Baltazár - 10x50 B, Áfonya - 35/400 Lunt H-alfa, Paci - 60/900 napkivetítő, Füge - 50/540 L
Guest

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Guest » 2011.07.02. 15:24

Kónya Zsolt írta:Szia Gebe!

Köszi. Úgy vettem észre, hogy primer fókuszban gyakran kapok használható eredményt átlagos légkör mellett is. Még aránylag alacsony horizont feletti magasságnál is.



-----Világos! Az első próba nálam is primer fókuszban történik,természetesen szűrővel. Itt már látni az élőkép minőségét.Ekkor már el lehet dönteni hogy fókusznyújtok vagy sem. :lol:
Moncsi
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.06.16. 17:08

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Moncsi » 2011.07.04. 19:25

Csodaszép ez a Hold fotó! Én még csak a szépségét látom benne, de majd hamarosan azt is tudom, mit nézek!
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.07.05. 21:41

Halló Holdasok!
A BAA Lunar Section Circular 2011. júliusi száma (Anglia), és az ALPO (Association of Lunar and Planetary Observers, USA) 2011. júliusi szma közzé tette Maczó András nagyon jól sikerült fényképét az Aristarchus-kráter erős fényléséről a Hold sötét oldalán, 2011. május 7-én! Ugyan itt közülték az én vizuális észlelésemet (a fotó és a vizuális egymást megerősíti!) A BAA Lunar Section Circilar-jának 2011. júniusi számában közölték az Aristarchus rendellenesen erős fénylésére vonatkozó észlelésemet, április 7-ről.
Talán érdemes lenne a rendszeres Hold-megfigyelésekkel másoknak is foglalkozni!
Az ALPO cikk ránk vonatkozó részét eredetibe csatolom (a kép valamiért nem jött át, de András ebben a topicban korábban már közölte). Most jön a Hold, ráadásul talán jó egünk is lesz! BQ
"The Lunar Observer", 2011 July.

A PUBLICATION OF THE LUNAR SECTION OF THE A.L.P.O.
EDITED BY: Wayne Bailey wayne.bailey@alpo-astronomy.org
17 Autumn Lane, Sewell, NJ 08080
…………………………………………………………………………………………………
LUNAR TRANSIENT PHENOMENA
Coordinator – Dr. Anthony Cook – atc@aber.ac.uk
Assistant Coordinator – David O. Darling - DOD121252@aol.com
LTP NEWSLETTER – JULY 2011
Dr. Anthony Cook - Coordinator



"Lastly, I just wanted to show Figure 3 below, to illustrate some excellent work being done by Lajos Bartha and András Maczo (Hungary), and also Collin Henshaw (Saudi Arabia) on monitoring Earthshine, both visually, and with CCD cameras. Please keep up the good work and use time lapse imaging to look forany changes in brightness on the night side.


Figure 3. Lunar Earthshine as imaged by András
Maczo on 2011 May 07 UT 21:02. Aristarchus
is highlighted by arrows. North is at the top".
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.07.05. 22:39

Gratulálok a publikációhoz!
Válasz küldése

Vissza: “Hold”