Észleljük a Holdat!

Holdészlelők fóruma
nyozo
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:24

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: nyozo » 2010.01.07. 16:45

Ggz írta:Igazából nem sok, de akár lehetne is. Eredetileg azért esett erre a területre a választásom, mert nagyon izgalmas (piciny rianások) és nincsen sok észlelési anyag róla. Ráadásul az Apollo 14 leszállási helye is itt van.

Egy külhoni észlelő FraMaurója -- na ez se egyszerűre sikeredett, és nagyon egyéni a rajztechnikája is. korábban én is próbálgattam ezt a pöttyözéses módszert, de nem egyszerű. Az eredménye viszont szerintem mutatós. Próbálta már valaki közületek?
Amcsillüdv: Nyözö
Ggz
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2009.09.17. 19:46

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Ggz » 2010.01.08. 08:22

Ez nagyon jó! Én még nem láttam ezt a "nyaklánc effektust". Amúgy régen a Ksz-ék hasonló technikával rajzoltak Holdat.

Ggz
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.01.12. 12:59

nyozo írta:
Ggz írta:Igazából nem sok, de akár lehetne is. Eredetileg azért esett erre a területre a választásom, mert nagyon izgalmas (piciny rianások) és nincsen sok észlelési anyag róla. Ráadásul az Apollo 14 leszállási helye is itt van.

Egy külhoni észlelő FraMaurója -- na ez se egyszerűre sikeredett, és nagyon egyéni a rajztechnikája is. korábban én is próbálgattam ezt a pöttyözéses módszert, de nem egyszerű. Az eredménye viszont szerintem mutatós. Próbálta már valaki közületek?


Igen én egyszer, a Messier kráternél. Nagyon sok munka kell hozzá....

snt
nyozo
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:24

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: nyozo » 2010.01.12. 13:15

Ggz írta:Ez nagyon jó! Én még nem láttam ezt a "nyaklánc effektust". Amúgy régen a Ksz-ék hasonló technikával rajzoltak Holdat.

Ennek egy elég prózai oka is volt: a régi Meteorok nyomdatechnikájával a tónusos grafit nehezen volt közölhető
komoly minőségromlás nélkül, de ez a pontsűrűséggel operál, és így a képelemek maximális kontrasztúak. Nyilván így nagyon macerás sokféle árnyalatot ábrázolni, de az eredmény látványos. Párszor én is próbáltam régebben egyébként, mondjuk így: szerény eredménnyel. :)
Amcsillüdv: Nyözö
srtigger
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.01.15. 09:45

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: srtigger » 2010.01.15. 09:59

Sziasztok, nagyon amatőr szinten foglalkozok Hold fotózással és egy igen alap kérdés merült fel bennem most ki fogtok biztos nevetni: A Hold Földről észlelhető látható mozgását a Föld körüli keringésén kívül más is okozza? Vagyis konkrétan a Föld engely körüli forgása nem okoz "elmozdulást"? Na most lehet mosolyogni :)

Amúgy hogy ne csak kérdezzek hanem mutassak is:
Nincs távcsövem csak fotós objektívem, Canon 300 4L +2x +1.4x:
http://redplanet.hu/download/temp/moon20091228.wmv

üdv, Péter
Avatar
Balage
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:15

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Balage » 2010.01.15. 11:33

srtigger írta:Vagyis konkrétan a Föld engely körüli forgása nem okoz "elmozdulást"? Na most lehet mosolyogni :)

Dehogynem. Ez okozza, hogy felkel, delel és lenyugszik. Mint a Nap esetében :)
És nyugi, nem mosolygunk ki, ez természetes kérdés bárkiben, és neked volt bátorságod megkérdezni. Valaki máig nem érti, miért látni a Holdnak csak a felét, pedig erre már a görögök is rájöttek. Hiába, rohanó társadalomban élünk, mindenki tojik a természetre.
Benei Balázs
110/800 Tal Newton
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.01.15. 16:14

Szia!

Sot, ahogyan a Fold forgasa kovetkezteben elvisz az egyik peremrol a masikra (a Holdrol nezve - vagyis a Hold felkel-lenyugszik Toled nezve), kis mertekben mas reszet is latod a Holdnak (libracio). Es persze a vegtelen tavolban levonek tekintheto csillagokhoz kepest se ott latszik a Hold a Fold mas es mas pontjain allo megfigyelok szamara.

--mpt
srtigger
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.01.15. 09:45

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: srtigger » 2010.01.15. 20:26

Most már leesett mi okozta nálam a zavart, valami oknál fogva az maradt meg bennem régről, hogy a Hold sokkal-sokkal gyorsabban kering mint ahogy valójában - olyannyira hogy szinte el is hanyagolhatjuk a Föld forgásából adódó "mozgást".
Köszönöm mindkettőtöknek a helyreigazítást!
Ggz
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2009.09.17. 19:46

Copernicus + FraMauro

Hozzászólás Szerző: Ggz » 2010.01.25. 08:12

Sziasztok!
Észlelte valaki ezeket az alakzatokat tegnap? Kint a Polarisból félelmetes részletek látszottak, még 500x-al is jó volt a kép.

Ggz
janwar
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2009.12.11. 19:43

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: janwar » 2010.01.25. 09:06

Sziasztok! Nem csak észleltem hanem le is fotóztam, a galériámba még este fel is tettem!
Válasz küldése

Vissza: “Hold”