Napfoltok

Napészlelők fóruma
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Napfoltok

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2010.04.09. 20:53

Egy kezdő első Nap-fotói a ma esti, kissé felhős égen, a hidegfront előtti utolsó percekben.
Érdekes viszont a korong egyenetlen felülete, ami jól látható az egyik képen (talán a hőmozgás miatt).

Az alkalmazott egyetlen utómunka a Photoshop "Sharpen Edges" funckiója, mert sajnos ami a távcsőben szép éles volt, az a fényképezőgép fókuszának már nem. A látható szemcsék nem a granuláris szerkezet, hanem a sharpen funkció utóhatásai! A Napfoltok sem Napfoltok, hanem a fényképezőgépem lencsehibája.
Remélem, nem nevettek ki nagyon értük.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Napfoltok

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.04.09. 21:40

Dehogy nevetünk ki, én legalább is nem. Egyszer el kell kezdeni! Hanem okos tanácsot a rendszeresen fotózók adhatnak, én csak annyit mondhatok: folytassad. BQ.
Kkaresz
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2009.12.08. 18:41

Re: Napfoltok

Hozzászólás Szerző: Kkaresz » 2010.04.11. 11:16

Sziasztok!
Minden fotós volt kezdő... Én is. Még a mai napig vannak néha nem éles képeim. Ma már a digitális világban nem gond, hogy huszon- harminc képet készítek, azok közül válogatok (régen a hagyományos filmmel jobban spórolt az ember...). Héha készül húsz nem jó kép (csak a számítógép monitorán derül kia az igazság), semmi gond, vissza a műszer mellé, kezd előről...
Szép világ a rajzolás is. Manapság nem gond. Egy- két foltcsoport. De maximum idején!! Volt, hogy két órát rajzoltam. Dacból fejeztem be a rajzot, talpig fehérben is megfőttem a műszer mellett. (többek közt ezér kezdtem bele a fotózásba ;), kicsit gyorsabb.. ) Volt, hogy a rajzolás közben tűnt elő egy pórus. A befejező ellenőrző átnézéskor derült ki, hogy a rajz kezdése óta egy pórussal több van. Ezért is imádom a Nap észlelést! Mindig mást láthatok, változékony, izgalmas.
Tehát tessék csak fotózni, idővel "rutinná" szelídül a dolog, csak nem szabad feladni.
Tamás! Küld bátran Klárának (is!!, de itt is várjuk őket!!) a rajzokat! Ahogy Lajos írta, a Kézikönyv segít milyen adatokat érdemes "közölni".
Én is sokat tanultam, tanulok másoktól. Tessék bátran kérdezni azokat, akik valamit egy kicsit jobban csinálnak!
plamatis
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2009.09.15. 23:58

Re: Napfoltok

Hozzászólás Szerző: plamatis » 2010.04.11. 16:15

Bocs az offtopikért! De nekem mindig a humoros jut az eszembe!
Annakidején (vagy 30 éve annak már! :( ) az urániás fotósok közt járt a mondás: "...a bolygóról készített 30-40 negatív közül válaszd ki a 4-5 legjobbat és dobd a szemétbe!" :lol:
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Napfoltok

Hozzászólás Szerző: bognart » 2010.04.14. 11:29

Sziasztok !

Kicsit elmaradtam önmagamhoz képest. de most kiteszem a képeket, ha már eljutottam idáig. :)
Nem egyszerű a világos foltok megjelenítése..

04.07-04.09 időszak... időnkét két felhőhullám között észlelve. :)

Kép

Kép

Kép
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Napfoltok

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.05.05. 13:05

Halló napészlelők, és mindenki, akinek szűrője van! Beindult a Nap megint, de a felhők miatt gyqnge a kép.
ÉNy-on van egy szép nagy bipol, középen egy nagy, jó torz pu-van (nem pályaudvar! Penumbra.), Ny-ra tőle egy kicsi csoport, keletre két pici, szerintem összetartoznak. NK-en mintha egy apró lenne, de biztos, hogy nagy fáklya mező. Talán középtáján is lehet, én csak egy kerek fáklya-foltot látok. Szóval: 1 csop boóiztos, kettő kétséges a számomra.
70/500-as SkyWacher, 80x-al, folia szűrő.
Ha valaki többet látott, szóljon! Hátha van jobb egű hely is. BQ.
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Napfoltok

Hozzászólás Szerző: bognart » 2010.05.22. 22:57

Sziasztok !

Hosszú idő után nap az égen , ráadásúl látszik , nincs elötte felhő , és még foltja is van. :)

Kép
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
Kkaresz
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2009.12.08. 18:41

Re: Napfoltok

Hozzászólás Szerző: Kkaresz » 2010.05.23. 18:37

Sziasztok!
Osztom Tamás barátom örömteli véleményét. Végre lehetett napozni és Napozni!!
Nekem a kedvem is sokkal csodásabb, mióta napfényben fürödhetem...
Gyorsan távcsővégre is kaptam. A fotók készítésekor nagyon vékony felhőcskék úszkáltak az égen.
Bezzeg később tiszta egem lett, de nem volt időm új képeket ellőni...
Tamás! Rajzod a szokásos immár.Tehát pazar... ;)
Szép volt ma a NOAA 1072, szépen fejlődik. Remélem holnap is szép idő virrad ránk.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Napfoltok

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.05.23. 21:10

Szép korongkép! Fotografikus fóliát használtál?

Kicsit közelebbről, kicsit H-alfábban :) 2010. május 23, 14:40, Szentendre.
Lunt LS35THa, Orion Shorty 2x Barlow, EQ2 mechanika, QHY5 mono kamera, 5ms, 5% gain, 384 frame, Registax, Gimp.

--mpt
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Kkaresz
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2009.12.08. 18:41

Re: Napfoltok

Hozzászólás Szerző: Kkaresz » 2010.05.23. 23:44

Vizuális Baader Solar fóliát használtam a kép készítésekor. Vékonyka, alig felhőzeten keresztül készült a kép.
Később tiszta lett az égbolt, de akkor már műszer elpakolva, egyéb teendőim lefoglaltak...
Válasz küldése

Vissza: “Nap”