Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
VargaZsolt
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2014.05.02. 00:17

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: VargaZsolt » 2014.08.22. 21:45

Értem
Köszönöm mindenkinek a valaszokat!
Sentinel83
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.07.24. 18:12

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Sentinel83 » 2014.08.31. 21:51

Sziasztok!

Nem teljesen ide tartozik a kerdesem, de talan az alapismeretekbe be lehet illeszteni :)
Nemreg vettem egy binokit de valahogyan maszatos lett a lencse, a kerdesem az lenne, hogy mivel es hogyan tisztitsam meg?

Elore is koszonom a segitsegeteket.
Levente
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2011.09.19. 21:32

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Levente » 2014.08.31. 22:25

Sentinel83 írta:Sziasztok!

Nem teljesen ide tartozik a kerdesem, de talan az alapismeretekbe be lehet illeszteni :)
Nemreg vettem egy binokit de valahogyan maszatos lett a lencse, a kerdesem az lenne, hogy mivel es hogyan tisztitsam meg?

Elore is koszonom a segitsegeteket.



Az optika tisztítása elég kényes ügy. Szakszerűtlen tisztítással könnyen megkarcolódhat a lencse, és sérülhetnek a bevonatok!
Létezik erre a célra speciális optikai tisztítófolyadék, és tisztítókendő amivel biztonságosan lehet megtisztítani a bonoklit. http://www.makszutov.hu/termek/baader-tisztitokeszlet
Üdv.
Levente
plamatis
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2009.09.15. 23:58

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: plamatis » 2014.09.01. 09:19

A válasz: Rózsika!

....de mi volt a kérdés? :o
Avatar
Garosz
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2014.05.22. 15:53

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Garosz » 2014.09.01. 09:35

Levente írta:Az optika tisztítása elég kényes ügy. Szakszerűtlen tisztítással könnyen megkarcolódhat a lencse, és sérülhetnek a bevonatok!
Létezik erre a célra speciális optikai tisztítófolyadék, és tisztítókendő amivel biztonságosan lehet megtisztítani a bonoklit. http://www.makszutov.hu/termek/baader-tisztitokeszlet
Üdv.


Simán az okuláron lévő por letörölhető szemüveg tisztító kendővel? Nekem nincs szemüvegem, ezért is kérdezem, hogy mennyire kényes az okulár az ilyesmire.

Köszi a választ!
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2014.09.01. 10:01

[/quote]

Simán az okuláron lévő por letörölhető szemüveg tisztító kendővel? Nekem nincs szemüvegem, ezért is kérdezem, hogy mennyire kényes az okulár az ilyesmire.

Köszi a választ![/quote]

NEM! Szárazon semmiképpen, a lehelés sem elég biztonságos. Fültisztító pálcika+alkohol, belülről kifelé haladva, nem rányomva.
A port - ha csak por és semmi szempillafesték, zsír, stb. - a legegyszerűbb finom ecsettel lepergetni.
Avatar
Garosz
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2014.05.22. 15:53

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Garosz » 2014.09.01. 11:19

Vizi Péter írta:
Gábor írta:
Simán az okuláron lévő por letörölhető szemüveg tisztító kendővel? Nekem nincs szemüvegem, ezért is kérdezem, hogy mennyire kényes az okulár az ilyesmire.

Köszi a választ!


NEM! Szárazon semmiképpen, a lehelés sem elég biztonságos. Fültisztító pálcika+alkohol, belülről kifelé haladva, nem rányomva.
A port - ha csak por és semmi szempillafesték, zsír, stb. - a legegyszerűbb finom ecsettel lepergetni.


Rendben, köszi, pont ezért nem is csináltam meg, mert nem voltam benne biztos, hogy ettől megsérülhet-e. :)
raymond1974
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.09.02. 15:22

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: raymond1974 » 2014.09.02. 20:52

celestron nexstar 130 slt
Szeretnem,ha velemenyt formalnatok errol a tipusrol.
Kezdonek ajanlott vagy nem?
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2014.09.02. 21:52

raymond1974 írta:celestron nexstar 130 slt
Szeretnem,ha velemenyt formalnatok errol a tipusrol.
Kezdonek ajanlott vagy nem?


Miért pont ezt kérdezed?
Segítünk, de ez fontos kérdés.
Kukucska
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2014.09.30. 18:52

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Kukucska » 2014.09.30. 19:11

Üdv! Első távcsövem vásárlása előtt állok. A szakirodalom tanulmányozása után 70-es refraktort szeretnék vásárolni, a két kinézett típus a Celestron Astromaster 70EQ és a Skywatcher Luna 70 amikkel elsősorban bolygókat szeretnék észlelni. Melyiket válasszam? A Celestronnak stabilabb az állványa és jár hozzá néhány szűrő, a Skywatcher kedvezőbb árú és remek véleményeket írtak róla akik megvásárolták.
Melyikkel járnék jobban? Vagy tudtok a figyelmembe ajánlani más típust, amire én nem is gondoltam? Gyűjtögessek esetleg egy nagyobb átmérőjű eszközre, mert a 70-es műszerek gyengék vagy kezdőként a fenti távcsövekkel is láthatok lenyűgöző dolgokat? Győr szélén lakom, ahol elég magas a fényszennyezés.
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”