Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.04.19. 19:12

Nem értek ehhez, nem fotózom. Nekem az tetszik, a kezdő spirálkarokat láthat ezzel már, ha van tiz másodperc türelme. Nekem ez egy csoda. A közleményeiket figyelmesebben kéne olvasni, mindenről közölnek folyamatosan adatot. Várják pedig a véleményeket, válaszolnak általános problémákra ezzel kapcsolatban. Onnan a fordittatás is. Épp mélyégre ajánlják. Válaszuk a nyilásméretre:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.04.19. 22:12

géza írta:Nem értek ehhez, ...


:shock: :shock: :shock:

Nem értesz hozzá (ez - speciel - eddig is látszott), és nem is próbáltad...
De akkor meg milyen alapon nyomod, mint a vimes dobozt???
Esetleg vegyél egyet, és próbáld ki!

Biztosan ablakon keresztül is csúcs... :mrgreen:


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.04.19. 23:32

Hónapok óta kell védekeznem ilyen személyesen érintő vélemények ellen is, mint éppen most . A bűnöm, szólok, az évben lényeges változásra van kilátás a megfigyelésben. Ezt vezető szaklapokból lehet kiolvasni. A kép : megint védekezem, nem én okozom a változást. A hátizsák létező. A kezdő számoljon vele.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2018.04.19. 23:43-kor.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2018.04.19. 23:41

Vezető szaklapok???
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.04.20. 07:27

géza írta:Hónapok óta kell védekeznem ilyen személyesen érintő vélemények ellen is, mint éppen most . ...


Kell??? Hogyhogy "kell"?
Ezek szerint megbíztak ennek a cuccnak a reklámozásával? (Úgy legalább érthető lenne a hozzáállásod...)

Úgy nyomod ezt a témát itt, hogy saját állításod szerint sem értesz hozzá, nem ismered, nem próbáltad ki, és a mai, egyéb technikák képességeit sem ismered. Alapvető, egy kezdő amatőrcsillagász szintjén is ismert optikai és képfeldolgozási összefüggésekkel sem vagy tisztában.

Olyan vagy, mint Lujza (Psota Irén) az ismert kabaré-sorozatban Jenővel (Major Tamás): "Te Jenő! Azt írja az újság, hogy..."

Ilyen háttérrel inkább kérdezni kellene, nem állítani.

Ez a cucc természetesen nem az ördögtől való, s nem üldözendő, de te - bedőlve a hozzá nem értőket meggyőzni kívánó marketing habverésnek - kb. tízezerszeresen túldimenzionálod a jelentőségét. Mint az indiánok az üveggyöngyöket...

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.04.20. 08:09

Tényleg nem vagyok szakképzett csillagász. De nem lehetne fél literrel halkabban ?
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.04.20. 08:25

géza írta:... De nem lehetne fél literrel halkabban ?


De igen, lehetne.
És az indokolatlan eV okulár reklámot???

Kössünk "üzletet", Géza: te sem tolod a - legnagyobbrészt - indokolatlan marketinget, s ezzel a kezdőket nem viszed félre egy kezdőknek szóló fórumon (ebben azért van némi felelősséged, ha már ide írogatsz..), és én sem hangsúlyozom 120dB-lel a te hozzá nem értésedet.

Rendben?

Ettől még az eV okulár is szerezhet örömöt sok embernek (mert BIZONYOS esetekben valóban lehet egy praktikus kiegészítő eszköz is), és te is tanulhatsz még.

Nem vagyok hivatalos "moderátora" a fórumnak, de azt nagyon nem szívesen látom, ha rossz és szakmaiatlan tanácsokat adnak a kezdőknek...


MDA

u.i.: én sem vagyok hivatásos (profi) csillagász, csak amatőr, vagy "érdeklődő". De az amatőr nem feltétlenül egyenlő a dilettánssal, mint ahogy a szakember sem feltétlenül zseni...
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.04.20. 10:09

A dilettantizmusomnak a pénztárcám lehet az oka. Miattad hagytam abba más eszköz ( most is itt áll a rettenetes ablaknál) "reklámozását" kezdőknek. Megkaptam a magamét, valamiért nem illett az elképzeléseidbe. Behúztam a farkam. Akkor most levágjam ? Vagy a moderátor vághatna ki ? Sz.,.....mindkét "reklámom" az árukhoz képest igen jó képet adnak más eszközökhöz viszonyitva. Kezdőknek találták ki őket. Sz.,.................................................ápr.21. bántónak érzem, ahogy elintéztél. Miről van szó, beteszem a forditást, amiből kiderül ezek az emberek akik megalkották szerinted nem ismerték amire most is hivatkozol (ugye, a fizika). Ráadásul ez nem csak egy áru, a jövő, ahol az amatőr - látod - együttműködik a hivatásos csillagászattal. AAVSO, SETI...stb. és nagyon olcsó a képességeit figyelve. Nagyon ügyes szimpatikus egyszerü fiunak ismerlek, de most tévedsz. Ez nem olyan, hogy a tanácskérőnek a legdrágábbat (okulár?) ajánlom, azzal nem lehet pofára esni. Ennek az eszköznek az olcsósága a teljesitményéhez képest, téveszthetett meg. Irodalmazni is jó megtanulni, nem kell ahhoz sem egyetem csak kis igyekezet, valamennyi nyelvismeret. Kezdők forumán ne akadályozzuk a legújabb eszközök megjelenését, később avulnak majd. Nem mindegy mire költünk ... pld. mikor boltost olvasom, a Piroska és a farkas jut eszembe. Te amatőr vagy.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2018.04.21. 14:52-kor.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.04.20. 10:16

géza írta:A dilettantizmusomnak a pénztárcám lehet az oka. ...


A kettőnek az égvilágon semmi köze egymáshoz.
Sőt, a zsenik általában szegények...


MDA

U.i.: égyébként rosszul emlékszel: a 70/500-as szerintem már többé-kevésbé tolerálható képminőségű cucc; én a 80/400-as kínai SW refraktort neveztem el kaleidoszkópnak. Bár minimál nagyításon egy kevésbé igényes, ugyakkor szerény anyagi háttérrel bíró első távcsövező még élvezni is tudja (az addigi szabadszemezés után).
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2018.04.21. 09:29

Ajj, alig tudok összekaparni minden nap annyit hogy enni jusson. :)
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”