Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.02.09. 23:15

géza írta:Zoli akkor épp kapóra jönnél nekem a flexi dologban. Nézegetem ezeket a bolti ajánlatokat (A Tiédnél kisebbeket) és nyugtalanit hogy a két rúd kihuzat vajon fixen birja a velejáró strapát. A segédtükör állására értem. Kollimálást befolyásol ? Mit tapasztalsz ? Nekem a 130/600 szimpatikus ma is, a 114/500- tükröm sokat van használva. Talán éppen a súlya miatt is. Nem vagyok a tükör ellensége. Kössz, ha méltatsz.


A nagyoknál három csövön fut , kellően stabil és azonos pozícióban áll meg minden egyes kinyitás után . A kétcsöves kicsiknél sem lehet gond , mert a képek alapján ott is elég hosszú hüvely vezeti meg a csöveket . Bár szerintem egy ilyen rövid csőnél teljesen felesleges az összecsukás . Bőven jó a hagyományos csöves kis dobson ebben a mérettartományban .
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.10. 01:12

Értem, köszönöm. A dolog egyébként tetszik nekem, de a fantáziám bizonytalanná tett. A sima kihúzós rudak. Azért nem bánnám, ha a kétkilós 60centisem húszcentisen lenne szállitható, pakolható. Ha lesz ilyen UNISTELLAR, az lesz igazi. Bár az hatvancentisen is egy csoda https://www.google.hu/search?q=UNISTELL ... 8wfliIXgDw. . http://unistellaroptics.com/unistellar- ... telescope/
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.02.10. 15:54

géza írta:Értem, köszönöm. A dolog egyébként tetszik nekem, de a fantáziám bizonytalanná tett. A sima kihúzós rudak. Azért nem bánnám, ha a kétkilós 60centisem húszcentisen lenne szállitható, pakolható. Ha lesz ilyen UNISTELLAR, az lesz igazi. Bár az hatvancentisen is egy csoda https://www.google.hu/search?q=UNISTELL ... 8wfliIXgDw. . http://unistellaroptics.com/unistellar- ... telescope/


Hát idáig kamunak tűnik a dolog , tavaly még 2017 végére ígérték :roll:
"Végül azok számára, akik kihagyták a Kickstarter kampányt, a Unistellar 2018 tavaszán jelentette be eVscope előértékesítésének megnyitását 2019 tavaszán."
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.10. 18:36

Akik nem hagyták ki - ezer darab - idén ősszel átvehetik. Nagy túlrendelés van , most állnak rá a bővitésre.
zvaragabor
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.10.05. 20:12

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: zvaragabor » 2018.02.10. 19:43

Sziasztok, egy 9mm-es japán ortót mennyiért lehet manapság megszerezni idehaza? Akár másodkézből, de hibátlanul.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.02.10. 19:51

géza írta:Akik nem hagyták ki - ezer darab - idén ősszel átvehetik. Nagy túlrendelés van , most állnak rá a bővitésre.


Hát biztosan az én fordítóm rossz , de nekem úgy tűnik , hogy az előértékesítésből finanszírozzák a fejlesztést , ami elég érdekesen haladhat , ha tavaly őszről , jövő tavaszra tették az értékesítés megkezdését ;)
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.10. 20:04

Hát, nem tudom mit néztél. Ez a legújabb távcső fajta. Mást nem tudok. http://unistellaroptics.com/1500th-tele ... thank-you/ Sz.,...........................feb.11. Attila itt alant, nem félre, inkább rávezetni akarom a kezdőket a legújabban gyártott eddig szokatlan megfigyelőeszközökre. A tapasztalatok a jövőt jelzik. Az új érdeklődő úgyis dönt - kinek a pap...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2018.02.11. 11:23-kor.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.11. 01:29

géza írta:...Ez a legújabb távcső fajta. ...


Csupán a jegyzőkönyv kedvéért jegyzem meg: ez NEM a "legújabb távcső fajta".
(Már megint félrevezeted a kezdőket, Géza!!!) :evil:

Ez egy már Isaac Newton (XVII. század...) óta ismert távcsőfajta (114/F4-es fényerős Newton) primer és segédtükör nélküli fókuszába fixen beszerelt kamera (CCD vagy CMOS érzékelővel, XX. század), aminek az elektronikusan feldolgozott képét a távcső oldalára szerelt mini monitoron lehet kukkolni fél (egy) szemmel, egy lupén keresztül.

Én ugyanezt teszem (ha nem vizuálisan akarok észlelni), csak egy 160/F8-as refraktoron keresztül, és egy falra akasztott 24"-os monitoron nézem a szintén elektronikusan feldolgozott képet, két szemmel. (Nagyobb felbontásban, nagyobb fényerővel és sokkal kényelmesebben.)

De biztosan lesz, akinek tetszeni fog a kényelmetlenebb és drágább, valamint gyengébb felbontóképességű, ámbár kétségtelenül hordozhatóbb megoldás is.

(Én egész biztosan nem adnék pénzt érte.)



MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
tomszechy
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.02.01. 07:48

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: tomszechy » 2018.02.11. 10:15

Kíváncsi leszek, vajon lesz-e lehetőség rá, hogy egy adott égi objektumot egy (interneten keresztül letöltött) másik képpel fog "odahazudni" a távcső. Kb, "ha nem ilyen fényszennyezett környezetben észlelnél, akkor így nézne ki" :D

Egyébként 300e Ft-ért szerintem ez egy túlárazott holmi.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.11. 12:23

Tamás, megnyugtatásul, semmi ilyenről amit feltételezel szó nincs lásd : http://unistellaroptics.com/intriguing- ... e-evscope/ Ez a 114/450 tükörrel készült, újmódi eszköz, megfigyeléssel. Annyira újfajta, még magyar kézben nem volt. Hihetetlen képe van.
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”