Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Sentinel83
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.07.24. 18:12

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Sentinel83 » 2014.07.27. 18:29

Koszi a tippeket!

Szerintem megkockaztatom azt amit utolsonak belinkeltem, sajna eleg draga az utazas kb. annyi lenne eljutni egy boltba mint maga a binoki :S
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2014.07.28. 13:51

Sentinel83 írta:Koszi a tippeket!

Szerintem megkockaztatom azt amit utolsonak belinkeltem, sajna eleg draga az utazas kb. annyi lenne eljutni egy boltba mint maga a binoki :S


Azt, amit 45 angol fontért adnak? Kiszámoltad, mibe kerül az foritnban? Plusz szállítási költség?

De inkább rendeld meg Leventétől a www.makszutov.hu oldalon és kiviszik neked egy Pick-pak pontba, ahol átveheted. pl ezt itt:
http://www.makszutov.hu/termek/scopium-10x50wa

vagy ez valami vicc volt?
Sentinel83
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.07.24. 18:12

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Sentinel83 » 2014.07.28. 23:49

Kukac írta:
Sentinel83 írta:Koszi a tippeket!

Szerintem megkockaztatom azt amit utolsonak belinkeltem, sajna eleg draga az utazas kb. annyi lenne eljutni egy boltba mint maga a binoki :S


Azt, amit 45 angol fontért adnak? Kiszámoltad, mibe kerül az foritnban? Plusz szállítási költség?

De inkább rendeld meg Leventétől a http://www.makszutov.hu oldalon és kiviszik neked egy Pick-pak pontba, ahol átveheted. pl ezt itt:
http://www.makszutov.hu/termek/scopium-10x50wa

vagy ez valami vicc volt?


Kedves Andras, ha elobbre olvastal volna...Angliaban elek , szoval nem vicc volt. Termeszetesen felvettem a maszkutov.hu teammel a kapcsolatot, kb annyi lett volna a szallitasi koltseg mint maga a binoki...szoval inkabb mar megvettem 49 angol fonter azt amit linkeltem es holnap meg is erkezik :)
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2014.07.29. 10:18

Angliában élsz? Upsz!

mea culpa
Sentinel83
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.07.24. 18:12

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Sentinel83 » 2014.07.29. 12:59

Na meg is erkezett a binoki :)
gyorsan szet is teptem a csomagolast, mint egy ovis a karacsonyfa alatt XD
Kiprobaltam es szep eles kepet ad a latomezo szeleig :) azt hiszem jo vasart csinaltam XD
azelso lepes, alig varom h hazaerjek este a munabol, remelem az eg is tiszta lesz.
Mit ajanlatos megkeresni igy az elso par alkalommal?
persze a hold az alap.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2014.07.29. 15:13



Alapvetően egyetértek Péterrel, de utánalovastam és kiderült, hoyg nem is olyan szar.
A fórumo első reakciója hosonló Péteréhez, hogy kínai vacak, aztán valaki vett egyet, kipróbálta, és ezt írta róla:

"A few months ago, I could have made the same kind of answer as Kenny did.
I am obsessed with optical quality, and I have never thought spending less than 1000€ for a decent pair of binoculars. And yet I have now two pairs of these Meade 10x50 !
In brief : they are very good !

They have a good finishing. Mechanically, I cannot see major faults. They came both correctly aligned, even if I have improved alignment to reach some kind of perfection.
They weight only 800g
The field of view is really 114m at 1000 m (I've measured it)
They have a long eye relief when the eyecups are folded down, about as long as the Zeiss 10x42 FL.
They are indeed FULLY coated, with a single layer coating on each air-glass surface, including prisms
The exit pupil doesn't exhibit squared shadows like some bins with BK7 prisms.
The objective lenses are internally stopped down to 40 mm. So they are in fact 10x40 binoculars.

Now, in the field :
Sharpness is stunning, in the same league as my two Zeiss binoculars. One pair is just a tad softer, but still very good and offers surprising quality for the price. The other is PERFECT, and was better than my Zeiss FL. But the latter was probably slightly defective, and has been improved by Zeiss since.
The falloff of sharpness off-axis is nearly the same in the Meade 10x50, the Zeiss Classic 10x40 and the Zeiss 10x42 FL.
I'm not disturbed by chromatic aberration in any of these bins.
Contrast is inferior to Zeiss, of course, but is not awful at all.
Brightness is inferior, but not by a huge margin. They are perfectly usable in low light conditions, and of course for astronomy.
To my taste, their main drawbacks are colour rendition and stray light. Due to the blue coatings, the image is markedly yellow. And when one looks against the light, there is a big amount of stray light which greatly reduces contrast in such a situation.

These bins were on offer in Europe at 20€ a few months ago. There was a lot of discussions in French forums, every one wanted a pair, and maybe 90% of the purchasers were very happy with these Meade 10x50. However, some of them were clearly out of collimation, or optically disappointing.

Thanks to these binoculars, I have learned too important things :
- I know how to perform conditional alignment by tilting the prisms. In fact, I had bought the first pair for this purpose.
- I know that the words "Chinese", "cheap", and "good" can describe the same product, and that was a real revelation to me. I don't forget however that they are not waterproof, and not very rugged compared to my Zeiss binoculars.

My advice would be to buy a pair of these binoculars, and ensure that the dealer will exchange them if they are defective.
So, all the best for your new arrivals ( I mean the binoculars too)

Jean-Charles "

Meglepő....
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.07.29. 17:44

Én is szemezgetek valamelyik binokulárral, csak azt nem tudom, hogy vajon egy 10000Ft os Scopium, meg egy 20 ezres közt is van annyi különbség, hogy feltűnően észrevehető, vagy az olcsóbbnak zavaró baja van e, mert szeretnék inkább jobbat, ha annyival többet is ér, csak ezt leírás alapján nem lehet eldönteni, vidékről, meg azért felmenni a boltba meg éjszaka kipróbálva annyiba kerülne, hogy akkor mindegy ha a drágábbat megveszi az ember.

No, de közben hallgassunk egy kis zenét: Vince Ector - In A Sentimental Mood. :)
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2014.07.29. 17:55

Tobe, még az 5ezres lidlis se szar, ha az ember válogatott a boltban. Én magam kb. 5 embernek vettem akkor ilyet (évekkel ezelőtt...) és senki sem ócsárolja. A Scopiumok jók, jobbak, amelyiknek BAK4 prizmája van, közülük az a jobbik, de a BK7 is abszolút megfelelő lesz. Ezek nem gagyik, legalábbis a szó kínaipiacos értelmében. Nyilván egy 5x annyiba kerülő Nikon vagy bármi jobb, tisztább és élesebb a képe, de ez azt hiszem normális.
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”