Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Arione
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.04.28. 13:42

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Arione » 2018.04.29. 12:23

Kedves Mindenki!

Előljáróban köszönöm Mindenkinet a választ!

Most egyszerre végigolvastam a hozzászólásokat és felváltva kavaroktak bennem a "köszönöm, ezt hasznosnak véltem", a "hú igen, erre nem is gondoltam" és a "te jó ég, mit indítottam én itt el" gondolatok. :shock:

Próbálok mindenre reagálni:
- Természetesen nem óhajtok kidobni az ablakon 1 forintot se. :arrow: Nem vennék egy belépő műszert, hogy meglássam érdekel-e engem. Érdekel pont
- Igyekszem megfontoltan dönteni és nem rohanok szerdán a boltba, mert nekem ez MOST kell. (10 év hosszú idő..tudok még várni... egy kicsit..)
- Tény az is, hogy sok távcsőbe nem volt alkalmam belenézni és mindent elkövetek, hogy ezt pótolni tudjam.
- Tartom magam annyira értelmesnek, hogy egy valós tényállástól ne sétrődjek meg, segítséget jöttem kérni, persze, hogy nem értek hozzá, úgy mint a "Nagyok", viszont azt sem hinném, hogy az első voksra rögtön fizetek, szóval ez csak az egyik 1. lépés a tubusom felé..
- Nem az volt a célom, hogy bárkin "röhögjek", hanem szerettem volna tapasztaltaktól-és elsősorban nem bolti eladóktól-hallani arról, hogy van-e értelme egy drágább kütyünek, tud-e annyival többet. :roll:
- Felnőtt vagyok, ismerem magam, tudom a korlátaimat és a tanulás nem tartozik közéjük. De úgy gondolom, hogy hiába olvasok az eszközök tulajdonságairól, a használatukról, kezelésükről, ha én magam közben nem csinálom, nem értem úgy meg. Meg kell fognom, át kell állítanom, ki kell állnom reggel és ködben, hogy beismerjem igazatok van, tényleg nem látok semmit, látnom kell a fényszennyezést, éreznem kell, hogy remeg az a nyamvadt állvány, és igen is el is kell rontanom dolgokat, vagy épp meg kell szagolnom, mert én ilyen vagyok.

Van esetleg bármelyikőtöknek kedve/lehetősége/ideje/energiája.. megmutatni a saját távcsövét (élőben, működés közben? egy kis magyarázattal?) Budapesti vagyok, de nem okoz gondot bármelyik estére kimozdulni messzebb se. (azért egy 3 órás autózás esetén, talán inkább hétvégi napot preferálnék jobban, ha lehet ilyet kérni :) )

Üdv,
Arione

ui: továbbra is szívesen veszem a tanácsokat!
Vurai Tamás
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018.02.26. 16:50

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Vurai Tamás » 2018.04.29. 13:34

Talán illetlenség kezdőként belekotyogni...
Ha a Te lehetőségeiddel bírnék, elmennék a Polaris-ba. Belépnék az egyesületbe, s mindezt egy bemutatós napon, ahol jó eséllyel további válaszokat kaphatnék, távcsöveket is látnék, számodra helyben... Arról nem szólva, ha belépsz az egyesületbe, megkapod az évkönyvet, észleléshez szükséges adatokkal...
Üdv! Tamás
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2018.04.29. 14:21

Arione írta:Kedves Mindenki!
.
- Nem az volt a célom, hogy bárkin "röhögjek", hanem szerettem volna tapasztaltaktól-és elsősorban nem bolti eladóktól-hallani arról, hogy van-e értelme egy drágább kütyünek, tud-e annyival többet.t!


Kedves Arione!

Nyugodt szívvel ajánlom, ajánljuk pl a Budapesti Távcső Centrum eladóit is helybeni tapasztalat cserére. Ők
is igen tapasztalt megfigyelők, nem " egyszeri" eladókként vannak ott.

Vurai kollégával maximálisan egyet kell értsek.
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1696
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2018.04.29. 14:32

mizar írta:
mephi írta:
D.Laci írta: MDA ne fórumozzon többé.


Miért nem?

(Így működik ma a média) :D

Természetesen csak vicceltem. Bocs.



Sanyi ez mi?
Ilyet soha nem írtam, sőt pont az ellenkezőjét.
Mindössze arra céloztam, hogy a meggyőzhetetlen embereket nem kell mindenáron megpróbálni meggyőzni.
Nem volt túl vicces.
MDA igenis írjon, nagyon sokan és sokat tanultunk már az írásaiból.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.04.29. 18:50

D.Laci írta:[
Nem volt túl vicces.

D.Laci


Jól van, elnézés.
Már leszedtem.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.04.29. 19:16

Dudi 76 felé is volt meggondolatlan értékelésed (előző oldal), Ő nem hülye. Hozzá is legyen pár szavad.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.04.29. 19:19

géza írta:Dudi 76 felé is volt meggondolatlan értékelésed (előző oldal), Ő nem hülye. Hozzá is legyen pár szavad.


Nem mondtam, hogy ő az. A kérdésre írtam.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.04.29. 19:27

géza írta:Dudi 76 felé is volt meggondolatlan értékelésed (előző oldal), Ő nem hülye. Hozzá is legyen pár szavad.


Tényleg kezd értékelhetetlen lenni a trollkodásod ezekkel a keretes idézetekkel . Frappáns akarsz lenni , de közben lehülyézed a segíteni próbáló kollégákat :? nem kellene ezt folytatnod :oops:
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1696
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2018.04.29. 19:29

mizar írta:
D.Laci írta:[
Nem volt túl vicces.

D.Laci


Jól van, elnézés.
Már leszedtem.


Köszi Sanyi!

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.04.29. 19:46

Végh Zoli írta:
géza írta:Dudi 76 felé is volt meggondolatlan értékelésed (előző oldal), Ő nem hülye. Hozzá is legyen pár szavad.


Tényleg kezd értékelhetetlen lenni a trollkodásod ezekkel a keretes idézetekkel . Frappáns akarsz lenni , de közben lehülyézed a segíteni próbáló kollégákat :? nem kellene ezt folytatnod :oops:


Zoli, most csak félre értjük egymást. Nagyjából mindenki, mindenkivel. :lol:
A kérdés, vagy felvetés volt szerintem értelmetlen, de MDA a múltkor részletesen elmagyarázta az okulár felőli oldal és az objektív felőli oldal közötti összefüggéseket képminőség szempontjából.
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”