Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Guszti69
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.10.16. 15:29

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Guszti69 » 2016.10.20. 18:22

Vizi Péter írta:Ha itthon veszed meg, könnyebben tudod érvényesíteni a garanciát, és egyáltalán, bármi baj van, van kihez fordulni. Ha személyesen el tudsz menni érte, az a legjobb, van idő átvenni, esetleg elmagyaráztatni pár dolgot.

Persze ez egyértelmű. Köszönöm!
Sajna a nagykanizsai egyesület nem válaszolt az emailomra. De majd pénteken megpróbálom még felhívni őket.
Viszont közbe találtam az apróhirdetések között egy szimpatikusat.
http://tavcso.hu/index.php?o=apro&id=3306

130ért kínálja (kiegészítők nélkül). Megnéztem neten és ha minden igaz egy ilyen 238e.
http://www.tavcso-mikroszkop.hu/termek/ ... ond-150-mc

Vajon megérné megnézni és/vagy megvenni?
uxamatőr
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2011.04.08. 10:11

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: uxamatőr » 2016.10.20. 20:11

Guszti69 írta:
Vizi Péter írta:Ha itthon veszed meg, könnyebben tudod érvényesíteni a garanciát, és egyáltalán, bármi baj van, van kihez fordulni. Ha személyesen el tudsz menni érte, az a legjobb, van idő átvenni, esetleg elmagyaráztatni pár dolgot.

Persze ez egyértelmű. Köszönöm!
Sajna a nagykanizsai egyesület nem válaszolt az emailomra. De majd pénteken megpróbálom még felhívni őket.
Viszont közbe találtam az apróhirdetések között egy szimpatikusat.
http://tavcso.hu/index.php?o=apro&id=3306

130ért kínálja (kiegészítők nélkül). Megnéztem neten és ha minden igaz egy ilyen 238e.
http://www.tavcso-mikroszkop.hu/termek/ ... ond-150-mc

Vajon megérné megnézni és/vagy megvenni?



Üdv,szia!

Igen,szerintem érdemes rajta gondolkozni.
Viszont nincs hozzá okulár és más egyéb kiegészítő sem, kereső távcső sem.
A linkelthez jár kereső,zenittükör és egy okulár is!
Valamint ne feledd ,hogy kell hozzá egy mechanika is.

Teljesen jó ,ha használt műszerben gondolkodsz,nem kevés pénzt tudsz megtakarítani,amit aztán okulárokra és egyéb kiegészítőkre tudsz fordítani.

Ha érdekel van egy EQ5 mechanikám eladó,motoros vezérléssel,ez alá megfelelő.

Üdv:Laci
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.10.23. 12:26

Sziasztok. Van egy friss leírás az Explore Scientific AR 127-ről:http://www.scopereviews.com/page1am.html#2 Aki tud angolul annak jó,de aki nem, annak a fordítóval érdemes elolvasni. Érdekes megállapítás van a színihibára. Mert a szerző szerint néhány generációval ezelőtti akromátok ilyen fényerővel jobban színeztek. És kérdés,hogy talán jobb üveganyagokat használnak már ?
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1698
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2016.10.23. 20:02

Mozdonyos írta:Sziasztok. Van egy friss leírás az Explore Scientific AR 127-ről:http://www.scopereviews.com/page1am.html#2 Aki tud angolul annak jó,de aki nem, annak a fordítóval érdemes elolvasni. Érdekes megállapítás van a színihibára. Mert a szerző szerint néhány generációval ezelőtti akromátok ilyen fényerővel jobban színeztek. És kérdés,hogy talán jobb üveganyagokat használnak már ?



Biztosan nem állt meg a fejlődés az alkalmazott üveganyagok területén sem és általánosságban elmondható, hogy az ES termékei jó minőségűek. /Okulárok; fókusznyújtók stb./
A cikk írója számára és számomra is kellemes meglepetést okozott az ES AR127 képe még fényesebb objektumok megfigyelése során is. /Sokan még bele se néztek, de már elutasítják hasonlóan mint a Baader zoom oklit. Először bele kell nézni!!!/
Ár/érték arányban szerintem nagyon jól teljesít, szívesen elfogadnám a tükrösöm mellé egy gyorsan bevethető másodhegedűsnek.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.10.24. 18:15

D.Laci írta:

Biztosan nem állt meg a fejlődés az alkalmazott üveganyagok területén sem és általánosságban elmondható, hogy az ES termékei jó minőségűek. /Okulárok; fókusznyújtók stb./
A cikk írója számára és számomra is kellemes meglepetést okozott az ES AR127 képe még fényesebb objektumok megfigyelése során is. /Sokan még bele se néztek, de már elutasítják hasonlóan mint a Baader zoom oklit. Először bele kell nézni!!!/
Ár/érték arányban szerintem nagyon jól teljesít, szívesen elfogadnám a tükrösöm mellé egy gyorsan bevethető másodhegedűsnek.

D.Laci
Esetleg optikailag nem hasonlítottad össze a Skywatcher 120/600-al ? Nekem is nagyon tetszik az ES,de a kereső ügyében vannak aggájaim.Elég közel van a tubushoz,meg hat csavaros beállítású. Viszont ami tetszene benne,hogy ha jól látom,akkor gumi szemkagylós. A cikk írója is már szerelt rá Telrad-ot.Néha jól jönne egy amicis kereső,főleg az AZ-4-es mechanikával zenit körül használva. Ha az SW-hez szeretnék ilyet,akkor kb 23ezer,de az ES-hez meg a gyári 60ezer körül lennehttp://www.explorescientific.de/Optisches-Zubehoer/Explore-Scientific-8x50-90-Pol-Sucher-Amici-Prisma.html. A Bressernél van magasabb tartólábas megvilágított,de az is egyenes állásúhttp://www.bresser.de/Astronomie/Zubehoer/Sucherfernrohre/BRESSER-Messier-8x50-Sucher.html. Tudom hogy nem lehet minden kerek :oops: .
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.10.24. 19:11

D.Laci írta:

Biztosan nem állt meg a fejlődés az alkalmazott üveganyagok területén sem és általánosságban elmondható, hogy az ES termékei jó minőségűek. /Okulárok; fókusznyújtók stb./
A cikk írója számára és számomra is kellemes meglepetést okozott az ES AR127 képe még fényesebb objektumok megfigyelése során is. /Sokan még bele se néztek, de már elutasítják hasonlóan mint a Baader zoom oklit. Először bele kell nézni!!!/
Ár/érték arányban szerintem nagyon jól teljesít, szívesen elfogadnám a tükrösöm mellé egy gyorsan bevethető másodhegedűsnek.

D.Laci
Itt ki tudnánk próbálni az ES tubusokat és okulárokat :) :
ES tubusok 1.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.10.24. 21:25

Mozdonyos írta:... a kereső ügyében vannak aggájaim. ... hat csavaros beállítású. ...


Ez előny, nem pedig hátrány!

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.10.25. 05:52

Attila írta:
Mozdonyos írta:... a kereső ügyében vannak aggájaim. ... hat csavaros beállítású. ...


Ez előny, nem pedig hátrány!

MDA
Gondolom akkor az SW Espriteken is azért van hat csavaros. Talán stabilabban tartja a vezetőkamerát ?
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.10.25. 07:19

Mozdonyos írta:... Talán stabilabban tartja a vezetőkamerát ?


Igen, sokkal.
De nem csak a kamerát, hanem csak magában a keresőt is.

A gumigyűrűs-rugós változatot én az első használat után dobtam ki...
Folyamatosan elállítódott.

Vezető távcsövet tilos beletenni, de keresőnek is sz@r.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1698
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2016.10.25. 10:14

Mozdonyos írta:
Attila írta:
Mozdonyos írta:... a kereső ügyében vannak aggájaim. ... hat csavaros beállítású. ...


Ez előny, nem pedig hátrány!

MDA
Gondolom akkor az SW Espriteken is azért van hat csavaros. Talán stabilabban tartja a vezetőkamerát ?


Nekem a MEADE SN-en és a TS127-es akromáton is hat csavaros a kereső rögzítése és szerintem nagyon stabil megoldás.
Egyszer kellett beállítanom őket, azóta mint "Katiban a gyerek".
Kérdésedre az SW 120/600-at és az ES AR 127-et nem volt alkalmam összehasonlítani, viszont az ES-t a saját TS 127/820-al igen. Nyilván ugyan azokat az objektumokat egyazon okulárral szemlélve, szempillantás alatt eldőlt az eredmény az ES javára. Nem hinném, hogy az SW 120/600 jobb lenne a TS127/820-nál, amiből már több darabot volt módomban szemlélni.
Az enyémet kapásból lecserélném ES-re./Lehet, hogy a jövőben meg is teszem. Csak "kedv" kérdése./

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”