Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Artúr
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2015.07.14. 18:38

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Artúr » 2015.09.08. 18:08

Szeretném még egyszer megköszönni mindenkinek, aki részt vett az intenzív eszmecserében!
Megvettem a távcsövet. Bízom benne, hogy nem fogom megbánni, hogy az elképzeléseimnek többé-kevésbé eleget fog tenni.
Pillanatnyilag még "ismerkedünk". Egyelőre jók a tapasztalataim.
Üdv:
Artúr
dienes58
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2014.01.26. 13:08

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: dienes58 » 2015.09.08. 20:45

"Szeretném még egyszer megköszönni mindenkinek, aki részt vett az intenzív eszmecserében!
Megvettem a távcsövet. Bízom benne, hogy nem fogom megbánni, hogy az elképzeléseimnek többé-kevésbé eleget fog tenni.
Pillanatnyilag még "ismerkedünk". Egyelőre jók a tapasztalataim."


Gratulálok az elhatározáshoz és a tetthez, használd minél gyakrabban és okozzon sok örömet az új szerzemény!

Derült eget kívánok!

Üdv:D.Laci
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2015.09.09. 19:44

Artúr írta:Szeretném még egyszer megköszönni mindenkinek, aki részt vett az intenzív eszmecserében!
Megvettem a távcsövet. Bízom benne, hogy nem fogom megbánni, hogy az elképzeléseimnek többé-kevésbé eleget fog tenni.
Pillanatnyilag még "ismerkedünk". Egyelőre jók a tapasztalataim.
Üdv:
Artúr

Én is gratulálok. Jó eget kívánok hozzá. :)
Artúr
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2015.07.14. 18:38

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Artúr » 2015.09.09. 20:23

Úgy tűnik, derült este van... :)
Ugye nem csak én érzékelem a problémákat a fórummal? Kicsit szaggatott így a beszélgetés... :cry:
Mindenesetre köszönöm. És majd igyekszem beszámolni a tapasztalataimról, igyekezvén a negatívumokat sem elhallgatni.
dienes58
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2014.01.26. 13:08

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: dienes58 » 2015.09.09. 20:33

"A korábbi panaszaimat kitöröltem,mert úgy látom hogy vannak komolyabb dolgok is :oops: . Mert ha jól nézem,akkor tovább emelkednek a távcsőárak(Skywatcher távcsövek,mechanikák). :( Tényleg az AR127 lesz a járható út az AZ-4-re,mert már egy EQ-5 GOTO is 250kHUF,egy HEQ-5 GOTO 350kHUF(ami jó lenne az AR152-höz)."

ERRE A FÓRUMRA LASSAN MŰVÉSZET LESZ BEJUTNI!

Csatlakoztam az elmondott panaszaidhoz, de utána én is kitöröltem.
Ha ilyen "elvetemült" gondolataid vannak, hogy esetleg az AR 152-őt célzod meg, talán jobb lenne alá egy EQ-6 bármilyen változata. Nagy műszer az AR 152 nagy tehetetlenséggel. Kell alá a stabilitás. A HEQ-5 terhelhetőségének felső határát jelenti. Nekem a MEADE alatt néha megcsúszott a HEQ-5 Pro-m ami okulárostól kb.13-14kg.
A mostani NEQ-6 Pro-nak meg se kottyan.


D.Laci
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dienes58 2015.09.11. 17:04-kor.
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2015.09.10. 18:59

dienes58 írta:
ERRE A FÓRUMRA LASSAN MŰVÉSZET LESZ BEJUTNI!

Csatlakoztam az elmondott panaszaidhoz, de utána én is kitöröltem.
Ha ilyen "elvetemült" gondolataid vannak, hogy esetleg az AR 152-őt célzod meg, talán jobb lenne alá egy EQ-6 bármilyen változata. Nagy műszer az AR 152 nagy tehetetlenséggel. Kell alá a stabilitás. A HEQ-5 terhelhetőségének felső határát jelenti. Nekem a MEADE alatt néha megcsúszott a HEQ-5 Pro-m ami okulárostól kb.13-14kg.
A mostani NEQ-6 Pro-nak meg se kottyan.


D.Laci

Nézegettem közben azimutális mechanikákat,amik esetleg elbírnák az AR152-őt. Lenne a Skywatcher DIAZ,ami a Svájci AYO másolata lehet. És vége :( .A többit itthon nem forgalmazzák. Gondolom a nálunk is forgalmazott Vixen Porta,és a GSO ATZ kevés a feladathoz. Az Explore Scientific Twilight-1-esnek(finommozgatásos) max: az AR102-őt adják meg. Igaz hogy szettben kapható AR127-el is.Ezt láttam már AZ-5 néven is(Telescopy.pl). Az említett weboldalon még MAK180-at,meg 203/1000-es Newtont is ráraktak: http://teleskopy.pl/product_info.php?cP ... Z5,_TPL%29 . Az Explore Scientific Twilight 2-es is talán jó lenne,de ezt sem forgalmazzák. Még van Skytee 2,vagy valahol Skywatcher Skytee 2 néven van. Ilyen EQ árak mellett vagy nézi az ember a használtpiacot,vagy megpróbálja legyőzni a félelmeit(250-es Dobson) :) . Egyébként tegnap este nagyon jó egem volt,és kicsit nézelődtem(M11,M27,M57,M13,M51,Vállfa halmaz,Bagoly halmaz,Perseus ikrek).Csodás képe van ennek a kis tubusnak. Nem tudom, hogy az AR127-es mennyivel hozna több részletet a kis 80ED-nél :?:
Simax
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015.06.10. 23:25

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Simax » 2015.09.14. 09:48

Sziasztok. Teljesen új vagyok itt is és az eget kemlelők világában is. Annyi mindent olvastam itt a fórumon meg mas oldalakon is hogy jó zavaros lett a kep mindenről :D Arra jutottam, hogy beszerzek kezdésnek egy kis refraktort 60/900 par kiegészítőt es a csillagatlasz kistavcsovekhez konyvet mivel semmilyen tudásom nincs a temaban de csabit az égbolt :) kezdésnek remelem nem döntöttem rosszul. Szeretnem megismerni az eget megtanulni hasznalni a távcsövet am ehhez csak egy Powerseeker 60/900 EQ áll rendelkezésemre...használtan vettem de teljesen jo állapotban van kemeny 20 ezerbe került :)
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: mpt » 2015.09.14. 14:25

Udv a klubban.

Egyelore azt nem egeszen ertem, hogy a meglevo tavcso melle miert veszel egy pontosan ugyanolyan parameteru muszert?

--mpt
Artúr
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2015.07.14. 18:38

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Artúr » 2015.09.14. 16:19

mpt írta:Udv a klubban.

Egyelore azt nem egeszen ertem, hogy a meglevo tavcso melle miert veszel egy pontosan ugyanolyan parameteru muszert?

--mpt

Ha jól értem, akkor csak megerősítést szeretne János, hogy jól döntött. Nincs szó még egy műszer vásárlásáról.

Szervusz, János! Én csak üdvözölni szeretnélek, hasonló kezdőként. A megerősítést nálam tapasztaltabbakra hagynám - bár biztos vagyok benne, hogy bíztató szavakat fogsz kapni.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: mpt » 2015.09.14. 16:56

Simax írta:Arra jutottam, hogy beszerzek kezdésnek egy kis refraktort 60/900...


Simax írta:Szeretnem megismerni az eget megtanulni hasznalni a távcsövet am ehhez csak egy Powerseeker 60/900 EQ áll rendelkezésemre...használtan vettem


--mpt
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”