Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2015.08.04. 18:47

Jó döntés...
Artúr
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2015.07.14. 18:38

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Artúr » 2015.08.12. 23:54

Szervusztok!
Taksony környékén (Dunaharaszti, Szigetszentmiklós..stb) szokott észlelni valaki esetleg viszonylag nagyobb Newtonnal, akromáttal?
Más fórumon már említettem egyszer: dilemmázok távcsővásárlást kapcsán, és jó volna saját szemmel tapasztalni a különbséget. :roll:
Köszönöm!

Artúr
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2015.08.14. 21:00

Artúr írta:Szervusztok!
Taksony környékén (Dunaharaszti, Szigetszentmiklós..stb) szokott észlelni valaki esetleg viszonylag nagyobb Newtonnal, akromáttal?
Más fórumon már említettem egyszer: dilemmázok távcsővásárlást kapcsán, és jó volna saját szemmel tapasztalni a különbséget. :roll:
Köszönöm!

Artúr

Ugyan nem Taksony, de nincs messze Tőled: http://www.mcse.hu/egyesulet/egyesuleti ... talalkozo/
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Artúr
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2015.07.14. 18:38

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Artúr » 2015.08.15. 00:02

SzarkaLevente írta:
Artúr írta:Szervusztok!
Taksony környékén (Dunaharaszti, Szigetszentmiklós..stb) szokott észlelni valaki esetleg viszonylag nagyobb Newtonnal, akromáttal?
Más fórumon már említettem egyszer: dilemmázok távcsővásárlást kapcsán, és jó volna saját szemmel tapasztalni a különbséget. :roll:
Köszönöm!

Artúr

Ugyan nem Taksony, de nincs messze Tőled: http://www.mcse.hu/egyesulet/egyesuleti ... talalkozo/


Köszönöm! Bevallom, már korábbi alkalmakkor is gondolkodtam rajta. De sajnos ez a hétvége sem alkalmas, így idén ismét kimarad.:-(
Avatar
Dorcsi
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.08.11. 19:00

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Dorcsi » 2015.08.28. 17:42

Üdv mindenkinek!
Valamelyik nap megnéztem az ebolt.hu oldalon, hogy megvan-e még a Scopium 10x50 wa binokli de az van kiírva oda, hogy jelenleg nem kapható. Így úgy döntöttem, hogy teleszkópot veszek novemberben s már szeretnék többet látni a Holdból meg persze galaxisokat, ködöket közelről. 10.000-15.000 között akarok venni. Tudnátok ajánlani megfelelő teleszkópot ?
Előre is köszönöm a választ.
10x50 binokulár Scopium Wa
15x70 binokulár Scopium Nature
Sidius

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2015.08.28. 18:07

Szia!
Nekem az életben nem volt (nem is lesz) gyári távcsövem, de az összeghatárt tekintve szerintem valami kis lencsés kéne neked. Most néztem a Makszutov apróban, 30-ért már lehet kapni 90-es lencsés távcsövet. Nem tudom milyenek ezek, csak azt tudom, hogy egy ekkora jó lencse egy éltre is barát lehet. A fentebbi összegért 50-60 mm-es műszert tudsz venni. Ezek is sokmindent megmutatnak, de ha teheted, inkább kicsit nagyobbat vegyél, főleg ha úgy gondolod, hogy véglegesen megmarad az érdeklődésed.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: mizar » 2015.08.28. 18:07

Dorcsi írta:Üdv mindenkinek!
Valamelyik nap megnéztem az ebolt.hu oldalon, hogy megvan-e még a Scopium 10x50 wa binokli de az van kiírva oda, hogy jelenleg nem kapható. Így úgy döntöttem, hogy teleszkópot veszek novemberben s már szeretnék többet látni a Holdból meg persze galaxisokat, ködöket közelről. 10.000-15.000 között akarok venni. Tudnátok ajánlani megfelelő teleszkópot ?
Előre is köszönöm a választ.


Ezen az oldalon 1 db távcső van (König KN-SCOPE40 teleszkóp), de ez is több, mint 15 ezer.
Igaz, hogy ez 6 centis és 350X-es nagyításra képes. Ez nagyon komoly nagyítás, még egy 20 centis távcsőnél is.

Gondolom, hogy nem itt fogsz távcsövet venni, mert már tudod, hogy ez átverés, a távcsőboltban pedig van 10X50-es Scopium. Csak nem a 400 Ft különbség riaszt el?
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2015.08.29. 16:50

Sziasztok. Találtam egy weboldalat (bemutató csillagvizsgáló),ahol többek között az alábbi konfigurációt is használják: Explore Scientific AR152+Skywatcher AZ4 :shock: Szerintetek ez működhet :?: http://www.vaztolentino.com.br/imagens/ ... orio-Lunar
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: géza » 2015.08.29. 17:22

Remek veboldal, egy órája nézegetem. A Kaguya fotóatlasz is letölthető a multkor jelzett helyen.
dienes58
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2014.01.26. 13:08

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: dienes58 » 2015.08.29. 19:42

Sziasztok. Találtam egy weboldalat (bemutató csillagvizsgáló),ahol többek között az alábbi konfigurációt is használják: Explore Scientific AR152+Skywatcher AZ4 :shock: Szerintetek ez működhet?

Biztos lehet vele látni az eget, de a refraktor teljesítményéhez méltatlan ez a mechanika.
Ha csak a súlyt nézném már akkor is, hiszen ez a lencsés jóval 10kg fölött van a többiről nem is beszélve.
Szerintem nevetséges, vagy inkább siralmas az optika kvalitásait figyelembe véve. :roll:
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”