Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
SirAlo
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.10.30. 20:24

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: SirAlo » 2012.12.05. 23:07

Ha Romaniabol akarsz vasarolni akkor a http://www.telescop-expert.ro/ -t ajanlom, magyaroke az oldal , skypon beszelhetsz is veluk, en is ott vasaroltam
susi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.06. 15:22

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: susi » 2012.12.06. 15:42

Sziasztok!

Teljesen kezdőként vágtunk bele a 10 éves fiúnknak csillagászati távcsőkeresésbe. Kb. 1,5 hete nézzük a fellelhető távcsöveket és véleményeket, elég kemény..... 15-20.000 Ft van rá elkülönítve, három konkrét távcső között őrlődünk, kérem segítsetek: Hama 114/900-as 10 éves, SkyWatcher 60/900-as bontatlanul és Skylux NG refraktor használt. Bárkinek van segítő tanácsa előre megköszönöm
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.12.06. 18:58

10 éves gyereknek Newtont nem ajánlanék, az időnként szükséges beállítása miatt, hacsak apuka meg nem tanulja alapszinten a dolgokat ;) .
A SkyWatcher 60/900 jó kezdőnek, de elég kicsi a látómezeje. Viszont ez már nem áruházi minőség, hanem csillagászati távcső.
A Bresser Skylux NG-hez mit adnak (milyen állványt, okulárt, stb)?

A távcsőnél a használtság alapból nem gond, kivéve, ha az előző tulaj összekarcolta a lencséket, esetleg szétgányolta az állványt. Ezt azonban ránézésre azonnal látni lehet, tehát nem kell félni. Mondjuk látatlanban idegentől egy nem csillagászati oldalról nem vennék ilyesmit, csak, ha személyesen megnéztem.
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: András » 2012.12.06. 19:37

susi írta:Sziasztok!

Teljesen kezdőként vágtunk bele a 10 éves fiúnknak csillagászati távcsőkeresésbe. Kb. 1,5 hete nézzük a fellelhető távcsöveket és véleményeket, elég kemény..... 15-20.000 Ft van rá elkülönítve, három konkrét távcső között őrlődünk, kérem segítsetek: Hama 114/900-as 10 éves, SkyWatcher 60/900-as bontatlanul és Skylux NG refraktor használt. Bárkinek van segítő tanácsa előre megköszönöm


A Bresser Skylux-hoz: Ezt a négybetűs diszkontban (az L-betűsben) lehet majd kapni valószínűleg idén karácsony előtt is, ráadásul kb pont annyiért, mint amennyiért a vicces hirdető kínálja ugyanezt használtan.
Lori
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.12.01. 23:39

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Lori » 2012.12.06. 20:35

SirAlo írta:Ha Romaniabol akarsz vasarolni akkor a http://www.telescop-expert.ro/ -t ajanlom, magyaroke az oldal , skypon beszelhetsz is veluk, en is ott vasaroltam


Tőlük rendeltem. Igaz szinte nem jött össze, mert épp nem volt raktáron, már gondolkodtam h, máshonnan rendelem meg, de aztán szóltak hogy holnap lesz és hétfőn v kedden vehetem át.
susi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.06. 15:22

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: susi » 2012.12.06. 20:45

A Skywatcherhez mindent adnak, állvány, még napkivetítő ernyőt is, dobozában. Kapták, de csak az állványt rakták össze, a kislányt nem érdekelte..... A férjem a Hama mellett áll, bár kicsit kopott, de a nagysága elbűvölte. Engem viszont a kisebb, inkább újszerűbb fogott meg... igazán nem én vagyok a mérvadó, de nagyon köszönünk minden segítséget, mert ahhoz túl drága játék, hogy pénzt dobjunk ki rá.... :D
Perseus84
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.07.19. 22:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Perseus84 » 2012.12.06. 21:04

susi írta:A Skywatcherhez mindent adnak, állvány, még napkivetítő ernyőt is, dobozában. Kapták, de csak az állványt rakták össze, a kislányt nem érdekelte..... A férjem a Hama mellett áll, bár kicsit kopott, de a nagysága elbűvölte. Engem viszont a kisebb, inkább újszerűbb fogott meg... igazán nem én vagyok a mérvadó, de nagyon köszönünk minden segítséget, mert ahhoz túl drága játék, hogy pénzt dobjunk ki rá.... :D


Szia! Ha meg engeded én is hozzá szólnék. Érdemes lenne még egy alternatívát megfontolni. Mégpedig egy Binokulár beszerzését. Kb 10-15 Ezer Ft értékben már nagyon jó Binokulár vásárolható. PL:

http://makszutov.hu/termek/scopium_10x50wa

http://makszutov.hu/termek/scopium_nature_10x50

Nem utolsó sorban ezek ellenőrzött gyárilag ujj és beállított eszközök! Garantáltan nem teszi tönkre a fiatal szemét és biztosan szép képet biztosít!
Ezek az eszközök később is nagyon hasznos és jó szolgálatot tehet a gyermeknek és akár a szülőknek is! Hiszen meg van az az előnye hogy csak fogja az ember és csak úgy kimegy az ég alá nézelődni, vagy éppen fényes nappal az őzeket madarakat egyéb állatokat kifigyelni a természet lágy ölén. Nekem nagyon nagy ösztönzést jelentett keresztapám régi katonai orosz binokulárja (súlya és mérete nem épp gyermeknek készült, de még így is könnyedén kezelhető gyerekek számára is) amit kölcsön adott gyermek koromban. Azóta is immár saját binokuláromat legalább annyit használom (ha nem többet) mint a fő műszeremet!


Baráti üdvözlettel: SzA.
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: sq » 2012.12.06. 22:47

nekem van ilyen hama 114/900 newtonom, jó kis távcső, de egyáltalán nem ajánlanám kezdőnek, ahhoz túl sokat lehet vele szívni. gyereknek meg pláne nem, ahhoz túl bonyolult szerkezet, túl sok hibalehetőséggel (egy rossz beállítás, és rettentő rossz képe lesz). és nem lenne jó rögtön az elején elkeseredni. persze sokat ki lehet hozni belőle, de nem kezdőként, ahhoz túl silány a minősége (és nem optikailag, inkább mechanikailag).

vzp-hez hasonlóan én is inkább a kis sw-t ajánlanám (vzp kisatlaszával, hogy azt is tudjátok, mit érdemes távcsővégre kapni). az első generációs lidlis skylux-ok nem voltak olyan rosszak, de tényleg kb újonnan szokott ennyi lenni az áruk.

a kevesebb néha több... ne hallgass a férjedre :)
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
susi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.06. 15:22

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: susi » 2012.12.07. 11:05

Sziasztok! Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek, úgy tűnik a skywatcher lesz a nyerő, a későbbi kérdéseimet is nektek fogom feltenni. Szép karácsonyt mindenkinek :lol: :lol:
therussian
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2012.03.24. 17:18

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: therussian » 2012.12.07. 21:18

Sziasztok!

Voltam nézni kicsit Jupitert.... A kérdésem... Ilyenkor amikor behozom a távcsövet kintről a minuszból a meleg lakásba, akkor kicsapódik rajta a pára. Newton-om van, hogy tároljam addig amíg meg nem szárad, át nem veszi a szobahőmérsékletet? Cső nyílással lefelé, hogy pára/víz kifollyon belőle?

köszi
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”