Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
sunnysys
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.12.09. 17:13

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: sunnysys » 2011.12.16. 16:17

András írta:
sunnysys írta:Sziasztok!
Elnézést a türelmetlenségemért, de ismét feltenném a tegnapi pár kérdésemet, mert lassan meg kellene rendelnem a távcsövet. Tehát, ha van valakinek ideje/kedve reagálni a fent idézett hozzászólásomra, azt nagyon megköszönném!
Üdv,
Dénes


Szerintem az alapcsomagban benne van minden, ami kelleni fog, ha nagyon akarsz még valamit venni hozzá: egy Pleione csillagatlasszal meg a netről letölthető planetáriumprogramokkal bővel ellesz nemhogy a 2012-es karácsonyig, de még jó sokáig. Ha még marad pénz, akkor okulárokba fektetném azt, viszont a mélyégszűrők, fotóadapterek nyugodtan várhatnak, az nem nélkülözhetetlen az amatőrcsillagászat elkezdéséhez.


Neked is köszönöm! :)
most olvastam itt pár dolgot az alapvető ellenőrzési procedúrákról. így, hogy BP-en veszem, (saját kocsi híján) futárral küldetem vidékre, nem tudom, hogy ezt hogyan tudom megoldani. van valakinek valamilyen ötlete erre vonatkozóan?
THX!
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2011.12.16. 16:20

sunnysys -nek
Annyira kezdő vagyok, hogy még el se kezdtem, de szerintem pár jó könyvet + könyvet +könyvet is vehetsz neki a távcső mellé :-)

mindenki -től
Saját nyűgöm: Beszéltem egy (Levi nevű) szakemberrel az üzletben.
Ésszerű megoldásnak most az tűnik ha az eredeti (olcsóbbik) ötletemhez visszatérek és egyenlőre fotó és egyéb mély víz helyett veszek egy Skywatcher 90/900 refraktort és ismerkedek a csillagokkal.

Annyi lenne a kérdésem, hogy a mechanika vizsgálata egyértelmű de csillag teszt és hasonlók az ilyen lencsésekre is vonatkoznak?
Ill, még autót is alku nélkül veszek, de nincs valami kedvezmény ezekben a boltokban MCSE tagoknak?
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Lovecraft
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011.12.16. 15:08

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Lovecraft » 2011.12.16. 16:42

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy egy celestron 60 eq teleszkoppal mit érdemes megfigyelni nézni.
ill hogy például a holdat milyen legnaogyobb nagyitással érdemes megfigyelni. Nekem egy 20mm(35x) és egy 4 mm(175x) lencse van hozzá és egy barlow ami meg 3 szorozza a teljesítményüket. ill hajnalba próbáltam a holdat nézni amikor már vvilágosodott és a 4mm lencsét használtam a Barlowal és valamilyen foltokat láttam az mitől lehet?
Avatar
mudlee
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2011.04.04. 08:53

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: mudlee » 2011.12.16. 16:46

Lovecraft írta:Sziasztok az lenne a kérdésem hogy egy celestron 60 eq teleszkoppal mit érdemes megfigyelni nézni.
ill hogy például a holdat milyen legnaogyobb nagyitással érdemes megfigyelni. Nekem egy 20mm(35x) és egy 4 mm(175x) lencse van hozzá és egy barlow ami meg 3 szorozza a teljesítményüket. ill hajnalba próbáltam a holdat nézni amikor már vvilágosodott és a 4mm lencsét használtam a Barlowal és valamilyen foltokat láttam az mitől lehet?


Foltokat valószínűleg azért láttál, mert a te távcsöved értelmes nagyítása, ahol még éles képet tudsz belőle kicsikarni, az bőven a 175X * 3 alatt van. Szerintem még a 175 is sok.

Tartózkodási helytől függ, hogy mit érdemes megnézni. Vidéken mindent, városban inkább kettősöket, naprendszer bolygóit, változócsillagokat, esetleg fényesebb mély-ég objektumokat.

Érdemes ezeket átolvasni:
http://makszutov.hu/cikk/objektumok.php
http://makszutov.hu/cikk/kistavcsoveslista.php
http://tavcso.hu/?o=mit_lathatok_cikk
http://tavcso.hu/?o=Luna60_cikk
Bp. XVII. ker.
TS 102/714 Doublet APO + EQ5
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: mizar » 2011.12.16. 16:53

Lovecraft írta:Sziasztok. Én most kezdtem érdeklődni a csillagok után és Vettem egy távcsövet. Egy celestron 60 Eq-t mi a véleményetek róla és mit lehet jól látni egy ilyennel? Holdat gondolom és azonkivűl?


Mostanában van egy fényes égitest (a Holdon kívül) az égen esténként. Irányítsd rá a távcsövet, és nézz bele. Én is kíváncsi vagyok, hogy mit látsz ezzel a kukkerrel! :roll:
Első élményeidet megírhatod a "Kistávcsöves kedvcsináló" rovatba.
Lovecraft
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011.12.16. 15:08

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Lovecraft » 2011.12.16. 17:03

Köszi az ötleteket sajnos ma este elég ködös az ég úgy hogy talán majd máskor.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.12.16. 18:38

mizar írta:Mostanában van egy fényes égitest (a Holdon kívül) az égen esténként. Irányítsd rá a távcsövet, és nézz bele. Én is kíváncsi vagyok, hogy mit látsz ezzel a kukkerrel! :roll:
Első élményeidet megírhatod a "Kistávcsöves kedvcsináló" rovatba.


Ugye nem az utca végi lámpára gondoltál ? :)
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: mizar » 2011.12.16. 19:24

tobe írta:
mizar írta:Mostanában van egy fényes égitest (a Holdon kívül) az égen esténként. Irányítsd rá a távcsövet, és nézz bele. Én is kíváncsi vagyok, hogy mit látsz ezzel a kukkerrel! :roll:
Első élményeidet megírhatod a "Kistávcsöves kedvcsináló" rovatba.


Ugye nem az utca végi lámpára gondoltál ? :)


Ha csak egy lenne belőle, még azt is nézegetném. Bevallom, nyáron szoktam is, próbálom katalogizálni az éjjeli lepkéket. :)
Lovecraft
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011.12.16. 15:08

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Lovecraft » 2011.12.16. 20:35

Akkor a Barlow lencse igazából felesleges is mi? vagy van olyan csillag vagy égi test amihez érdemes felrakni?
Marci
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.10.24. 22:38

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Marci » 2011.12.16. 21:16

Lovecraft írta:Akkor a Barlow lencse igazából felesleges is mi? vagy van olyan csillag vagy égi test amihez érdemes felrakni?



Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

Ha van 3 oksid, és nincs pénzed újabb háromra ... akkor egy kétszerezővel (árba jóval kedvezőbb) "mind ha" hat lenne, csak jól kell megválasztani az alap oksikat. Pl 8, 20, 32 így lesz (4) - 8 ; (10) - 20 ; (16) 32 mm-es oksi családod.

De tudni kell, hogy a Barlow használatával "optikai veszteséged" lesz. Mert több elem kerül a fény útjába.

Szóval a megoldás a pénztárcának kedvező .....
SkyWatcher 120 / 1000 refraktor EQ3
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”