Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Greywolf
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2009.10.24. 15:07

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Greywolf » 2011.09.15. 20:51

Uhh... Nekem is nagyapai Tentóm van... Én megöltem volna őket. Én a nem konfliktus kerülő pszihopaták közé tartozom. Viszont konkrétan velük nem volt kapcsolatom, lehet, hogy rossz időszakban voltak. :lol: Ha így nyomnák nagyban, nem hiszem, hogy sokáig piacon lennének. Bár az tény, hogy nem az számít, hogy visszamegyek-e vásárolni, hogy olcsó-e valami, hanem az, hogy közben éreztetik, hogy én(vevő) vagyok a fontos. Akkor a drágább helyre is visszajárok. ;)
DannyL
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.09.09. 10:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: DannyL » 2011.09.15. 21:14

Én árajánlatot kértem tőlük e-mailben és pár óra alatt szépen válaszoltak. Más tapasztalatom nincs velük.
Örülök, hogy végül előkerült a távcsöved! Az a vicc az egészben, hogy ami kezelhetetlen a dologban az csak a stílus. Le a kalappal a türelmed előtt.
“Nem vagyok különösebben tehetséges. Csupán szenvedélyesen kíváncsi.” - Albert Einstein
harcos00
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.09.06. 19:34

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: harcos00 » 2011.09.16. 08:26

hehe , kösz Viktor!... a fenti kis szimbólumot direkt nekik találtam ki :)


Elvileg ebből élnek, elvileg képzett szaktudással és eeeelvileg nagy gyakorlattal a hátuk mögött "szolgáltatást" is árulnak...
:) :)

Ja igen, "lehet", hogy pech kérdése az egész, és az elején, amikor még nem hibáztak, velem is jó fejek voltak, de ahogy írtam, már nem is az a gond, hogy elhagyták a távcsövem, meg elrontották a nyaralásom, hanem a hozzáállásuk ehhez az egészhez.
Más részről a pech megfelelő körültekintéssel kiküszöbölhető.
Én a részemről mindent megtettem, hogy kiküszöböljem. Csakhogy itt több félen múlott, és a másik fél mulasztott elég erősen, aztán úgy tettek, mintha minden a legnagyobb rendben történt volna...

Jó fürkészést mindenkinek! :)
harcos00
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.09.06. 19:34

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: harcos00 » 2011.09.16. 12:10

Greywolf írta:Uhh... Nekem is nagyapai Tentóm van... Én megöltem volna őket. Én a nem konfliktus kerülő pszihopaták közé tartozom.



:DDD

És még sosem csuktak le? :)
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.09.16. 12:53

Első komment:
1. Menjetek Szarka Leventéhez a Makszutov boltba! Hozzárétő, türelmes, maximálisan megbízható.
2. A konflikutoskerülő emberek hamar halnak, mert belül robbannak fel az ideg miatt.
3. Ha konfliktuskerülő vagy, keress egy olyan embert aki nem az, és küld be a boltba
a papírral, hogy verje kia ő a balhét. Neked is jobb, és hatékonyabb.

Ezekben az esetekben NYUGODTAN riogassátok a rohadékokat ügyvéddel, meg perrel, ezek
néha varázsszavak, ugyanis NEKED van igazad, ott a kezedben a papír.


Az "ilyen előfordul"-ra ön is kikeltem volna magamból...
P.GyörgyAttila
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011.06.25. 10:30

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: P.GyörgyAttila » 2011.09.16. 15:02

Üdv mindenkinek


Elnézést hogy hozzáfűzök a témához, de csakis azért, mert szerintem nem ide való!
Nem gondolom, hogy egy jól menő üzletet egy nyilvános fórumon ilyen módon le kellene járatni, csak azért mert EGY DARAB alkalmazott hülye volt!
Nem tisztem védeni a boltot, ezért halkan megjegyezném, annyi közöm sincs a Budapesti Távcső Centrumhoz, mint Makónak Jeruzsálemhez.
Sőt eddig kizárólag a Makszutov-ban vásároltam. (És nyilván ezután is..)
A szerencse a történetben hogy végül is előkerült az eszköz, és így majdnem „Happy End”, de csak majdnem.

Istvánnak maximálisan igazat adok, mert olyan – egy szerviztevékenységre is szakosodott üzletben – nem fordulhat elő, hogy felcserélnek, odaadnak, elhagynak, stb. egy eszközt. Pláne nem fűznek hozzá olyat … hogy „Hát ez előfordul”. :?: :?: :?: Ennél a résznél nekem is „ elgurult volna a gyógyszerem” :shock: Én hasonló szituációba kerülve, miután kiléptem az üzletből, elsétáltam volna a Fogyasztóvédelemhez, s majd ők megteszik ilyen esetben a szükséges intézkedéseket.

Amit a Budapesti Távcső Centrum részéről nem értek:

A minimum egy ilyen esetben az, hogy miután a távcső előkerült, az üzlet vezetője (nem az alkalmazott aki okozta, mert az már nem dolgozna ott… ) sűrű bocsánatkérések közepette átadja a távcsövet jogos tulajdonosának, azzal megfejelve, hogy a javításért nem kér egy forintot sem! Szerintem az a 5-8000.- forint elenyésző veszteség ahhoz az összeghez képest, amivel egy ilyen húzást „díjazni” szokott a Fogyasztóvédelem! ( a legkisebb számjegy, amit ilyen esetben ismernek 1-9 közti számmal kezdődik, és 5 darab nullával végződik)
Igazán azt a részét nem értem, hogy fordulhat elő az, hogy csak úgy odaadták másnak a távcsövet. Na mert ha felcserélték volna, az még azt mondom, tényleg megeshet. De hogy csak úgy odaadták papírok nélkül, az számomra érthetetlen. A személyes okmányokhoz sok köze nincs egy bolti alkalmazottnak, de szervizpapír nélkül nem adhat ki semmit!

Nyílván ezek után sokan elgondolkoznak a történeten, levonják a megfelelő következtetéseket.
De azt gondolom, ez egy Csillagászattal foglalkozó oldal, és a fórum, ahová ez került egy leginkább kezdők által látogatott lap…
…és ne vegyük el a kedvüket ilyen írásokkal.
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: meunier » 2011.09.16. 15:14

Érdekes történet, annyi szent.
Csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy az említett üzletből ismerem Sz.S.-t, Sz.L.-t, É.I.-t, és csak a legnagyobb tisztelettel tudok róluk nyilatkozni. Segítőkészek, rugalmasak.
De ugyanezt elmondhatom a Makszutovról, illetve SZ.L.-ről és R.A.-ról is! Nekem nincsenek negatív tapasztalataim egyik távcsőforgalmazó céggel szembe sem.
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
DannyL
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.09.09. 10:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: DannyL » 2011.09.16. 15:21

P.GyörgyAttila írta:Szerintem az a 5-8000.- forint elenyésző veszteség ahhoz az összeghez képest, amivel egy ilyen húzást „díjazni” szokott a Fogyasztóvédelem!

Arról nem beszélve, hogy vajon hány kezdő olvassa el ezt itt. Nekem se jött meg a kedvem tőle. :D Akinek semmi tapasztalata, kötődése a bolthoz, az egy versenyző piacon pillanatok alatt sarkon fordul és megy inkább a konkurenciához. Ez itt számukra a legnagyobb bibi és tényleg nem 5.000 Ft-ot dobtak a levesbe. Elég hozzá egy bal lábbal kelő eladó és kemény pénzek mennek más zsebébe, ha híre megy az esetnek.
“Nem vagyok különösebben tehetséges. Csupán szenvedélyesen kíváncsi.” - Albert Einstein
Judge288
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.09.15. 20:40

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Judge288 » 2011.09.16. 18:05

Sziasztok!
Teljesen kezdő vagyok! Szeretném vizslatni az éjszakai égboltot! Van egy távcsövem, Optus AR-60. Ezzel nem túl sok mindent látok, ha állítom, akkor remeg, ha hozzáérek elmozdul. Egy kicsivel többet látok vele, mint egy vadásztávcsővel. A paramétereit a kezelési útmutatóból nézem:
Nyílás: 60 mm
Gyújtótávolság: 700 mm
Nyílásarány: f/11.6
Nagyítások
25 mm-es okulárral 28x
9 mm-es okulárral 78x
Segítségeteket abban kérném, hogy milyen távcsövet vegyek?
Amit rá szánok, az 100000 - 140000 forint.
Nézegettem a neten távcsöveket, de lövésem sincs arról, hogy melyik a jó! Illetve annyi kivettem, hogy a tükrös távcsövek jobb minőséget adnak.
A segítségeteket előre is köszönöm!
Avatar
hanee
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2011.02.17. 13:30

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: hanee » 2011.09.16. 18:19

Szia B.S!

Azon az áron amid van rá, már egy nagyon jó távcsövet lehet venni. Érdemes szétnézni pl. a Makszutov.hu oldalon és abban az árkategóriában "csomagban" válogatni.

Szerintem a tükrös távcső nem jobb minőségű mint a lencsés, ezt így nem lehet kijelenteni, kissé más a kettő, mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya, de én azt gondolom az eddigi tapasztalataim alapján, hogy amatőr szinten (amíg valaki nem egy 30-40 cm-s távcsövet szeretne vásárolni), addig nem lehet élesen különbséget tenni. Például lencsés távcsőből az apokromatikus lencsés nagyon jó minőségű, persze arányaiban jóval drágább egy tükrös távcsőnél.

Azért azt alapvetően tudni kellene, hogy mire szeretnéd használni? Csak nézelődni szeretsz, vagy idővel fotózni is szeretnél? Honnan nézelődsz? Van kerted? Van autód? Kisebbet, vagy nagyobbat szeretnél-e?
Miket szoktál nézni?

Judit
Naprovat honlapja: http://nap.mcse.hu

Távcsöveim: Eperke - 130/650 T, Baltazár - 10x50 B, Áfonya - 35/400 Lunt H-alfa, Paci - 60/900 napkivetítő, Füge - 50/540 L
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”