Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Konkrét
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.11.19. 20:18

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Konkrét » 2011.11.23. 20:54

csakb írta:
Konkrét írta:Ja még 1 kérdés; 9x50 es Scopium binokulár elég lesz hozzá kiegészítőnek vagy valami komolyabb ajánott?


Ha erre gondolsz (ami nem 9x50-es, hanem 10x50-es), akkor igen, ez teljesen jó binokli az áráért:

http://makszutov.hu/termek/scopium_nature_10x50

Van egy olcsóbb verziója, amiben BK7-es prizma van, az kevésbé ajánlott csillagászni, de nyilván olcsóbb.



Most látom csak hogy 2féle van 10x50 Scopiumból. Én a wa verziot próbáltam, a 9ezer ftosat. Szóval azt mondod hogy a másik jobb csillagászni? Miért?
http://makszutov.hu/termek/scopium_nature_10x50
http://makszutov.hu/termek/scopium_10x50wa
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.23. 21:15

Konkrét írta:Most látom csak hogy 2féle van 10x50 Scopiumból. Én a wa verziot próbáltam, a 9ezer ftosat. Szóval azt mondod hogy a másik jobb csillagászni? Miért?


A legnagyobb különbség a prizmák anyagában van. Olvasd el ezt:

http://makszutov.hu/cikk/binokli_guide.php

A minőségi szórásra visszatérve: ha mégis sikerült valahogy hibás műszert kifognod, akkor azt természetesen visszacserélik.
Konkrét
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.11.19. 20:18

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Konkrét » 2011.11.23. 21:30

Köszi. Ez a rész megnyugtató.
A binókról meg annyit, h elolvastam a prizmás részt, de az jött le belőle csak, h a BAK4 jobb mint a BK7, amit az árából is kikövetkeztettem. Ami sokaknál egyértelmű lehet, nálam nem az. Most mint tanácsnokomat kérdezlek. :D Csillagászáshoz jobban ajánlott? Szívesen kipróbálnám, de tuti h csillagfényben sehol nincs nyitvatartási idő... :) :)
Konkrét
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.11.19. 20:18

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Konkrét » 2011.11.23. 21:42

Nem szeretnék zavaró lenni a kérdéseimmel, de jó hogy beírok valamit ide és választ kapok tőletek, akiknél jobban (minthogy nap mint nap használjátok ezen eszközöket) ki válaszolna? Persze kaphatok egy olyan választ is hogy vedd amelyiket ki tudod fizetni, a drágább jobb, ha nincs annyi pénzed válaszd az olcsóbb terméket. Ezzel úgy vagyok hogy érdekel a téma..nagyon is, és páromat is. :) Szóval ha megerősítést kapok hogy igen, ezzel a ráfordítással érezhetően jobb/szerintetek bevált terméket kaphatok, akkor szívesen ráfordítok -egy bizonyos határig- nagyobb összeget. :)
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.23. 21:45

Konkrét írta:A binókról meg annyit, h elolvastam a prizmás részt, de az jött le belőle csak, h a BAK4 jobb mint a BK7, amit az árából is kikövetkeztettem.


Ott kezdődnek a szemmel látható eltérések, hogy a BaK4 szép, kerek kilépő pupillát ad:

Kép

Ez nappal nem annyira zavaró, kevés fényben kezd igazán feltűnni.

Szerk.: találtam szép fotókat is.

Kép
Kép
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.23. 22:08

Konkrét írta:Szóval ha megerősítést kapok hogy igen, ezzel a ráfordítással érezhetően jobb/szerintetek bevált terméket kaphatok, akkor szívesen ráfordítok -egy bizonyos határig- nagyobb összeget. :)


Dióhéjban a binokliknál az indokolja a BaK4-gyel szerelt motyó előtérbe helyezését, hogy az ilyen prizmával kisebb a fényveszteség, mint BK7-tel. Csillagászatban pedig nagyon meg kell becsülni azt a kevéske fényt, ami bejön a távcsőbe. :)
Konkrét
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.11.19. 20:18

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Konkrét » 2011.11.23. 22:17

csakb írta:
Ez nappal nem annyira zavaró, kevés fényben kezd igazán feltűnni.


Köszi h szemléltetted. Természetesen nappal is használnám túrázáskor pl., de a csillagászati szempont a döntő.
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2011.11.24. 06:26

l
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cseh Viktor 2011.11.24. 11:24-kor.
bettykati83
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.11.24. 10:54

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: bettykati83 » 2011.11.24. 11:01

Sziasztok, Üdv mindenkinek!

Kislányom, aki még csak kilenc éves, nagyon szereti a csillagászatot. Sok könyve van, állandóan ezeket bújja. Csillagász szeretne lenni:) Ezt nem két hete találta már ki. Elterveztük, hogy karácsonyra teleszkópot veszünk neki ajándékba. Biztos örülne neki, ha nem csak a könyvekből nézhetné az égitesteket. Az interneten találtunk teleszkópokat, de egyáltalán nem értünk hozzá. Nem szeretnénk, ha kislányunk csalódna, és pénzt sem szeretnénk az ablakon kidobni. Aki tud, kérem segítsen a vásárlásban. Köszönjük előre is.
Amit kinéztünk: Omegon Teleskop AC 60/70 AZ-1 ( Ez 50 euro volt), mi nem értünk sem a típusokhoz, sem ahhoz, hogy mit jelentenek a számok.....nekünk sajnos ez kínai:(
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.24. 11:06

Szia!

bettykati83 írta:Amit kinéztünk: Omegon Teleskop AC 60/70 AZ-1 ( Ez 50 euro volt), mi nem értünk sem a típusokhoz, sem ahhoz, hogy mit jelentenek a számok.....nekünk sajnos ez kínai:(


Először azt döntsük el, hogy mennyit lennél hajlandó rákölteni.

Hol laktok? Nem kell pontos cím, csak a jellege. Nagyváros közepe? Széle? Panel? Kertes ház? Ki tudnátok menni szabad ég alá?

Külföldön laktok? (Csak az 50 EUR miatt tippelek.)
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”