Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: cbo » 2018.02.28. 20:55

Szerintem meg menjen be például a Távcsőcentrumba (Budapest, Városmajor u. 21.) vagy Leventéhez, ott gyakorló amatőr-csillagászok az eladók, tapasztalattal. Majd ők javasolnak neki az igényeire műszert.
erdey_a
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.02.25. 14:32

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: erdey_a » 2018.02.28. 21:07

nem tudtam, hogy a csillagászat ilyen sznob dolog, de egyik másik hozzászólás ezt tükrözi sajnos.
erdey_a
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.02.25. 14:32

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: erdey_a » 2018.02.28. 21:11

cbo írta:Szerintem meg menjen be például a Távcsőcentrumba (Budapest, Városmajor u. 21.) vagy Leventéhez, ott gyakorló amatőr-csillagászok az eladók, tapasztalattal. Majd ők javasolnak neki az igényeire műszert.


Vannak, akik nem Budapesten élnek. Kb. 7 millió ember.
De ha csak a boltban mondják meg a tutit, akkor ezt a topikot be is lehet zárni.
Még szerencse, hogy azért vannak itt akik igazán tudnak és akarnak segíteni.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.02.28. 21:20

erdey_a írta:Vannak, akik nem Budapesten élnek. Kb. 7 millió ember.
De ha csak a boltban mondják meg a tutit, akkor ezt a topikot be is lehet zárni.
Még szerencse, hogy azért vannak itt akik igazán tudnak és akarnak segíteni.


Van pár millió ember aki tud olvasni.
Ha közéjük tartozol, akkor olvasd végig a topikot.
Megkapod a választ.
Szerintem mindenki segíteni akart valahogy.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.28. 22:20

Nem mindenkinek egyetlen hobbia a csillagászat. A bizonytalan belépőt itt tényleg "agyonsegitik". Visszanéztem, egyszerű kérdésére nem neki, hanem rendszerint egymásnak lett válaszolgatva. Hótbiztos a levegőbe lett beszélve mert feltehetően, elpárolgott. Abból gondolható, ritkán, vagy sehogy nem szólt bele aztán. Később hallunk majd róla, mikor megnyert valamit csillagásztémával valahol . Ha marad, fogadná csak a kezdőket tanácsaival.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.03.01. 10:11

cbo írta:Szerintem meg menjen be például a Távcsőcentrumba (Budapest, Városmajor u. 21.) vagy Leventéhez, ott gyakorló amatőr-csillagászok az eladók, tapasztalattal. Majd ők javasolnak neki az igényeire műszert.


Ez tényleg jó ötlet.

Oly annyira, hogy legközelebb, amikor bemegyek majd hozzájuk, meg is kérdezem pl. Csukót, Levit vagy Ivánt, hogy ők milyen távcsövet ajánlanak milyen mechanikán madármegfigyelésre ÉS bolygózáshoz, vagy bolygózáshoz ÉS mélyegezéshez, mert ez valóban engem is érdekel (!). Esküszöm, komolyan érdekel, mert én nem tudom.

Őszintén kíváncsi vagyok a "gyakorló amatőrcsillagász eladók, tapasztalattal" válaszára, szemben a fórumbeli "nem-gyakorló és nem tapasztalt amatőrcsillagászokéval" (ami indirekt módon kiolvasható a javaslatból)...

Majd beszámolok róla; valószínűleg többen is tanulhatunk belőle, de én mindenképp. :oops:


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.03.01. 10:33

Azért nem egészen igy van, ahogy Attila mondja. Egy karácsony elötti nagy forgalomban bementem az üzletbe ajándéknak valót vásárolni. Mini binót. Éder Iván rámtukmált egy akkor épp kissé leárazott SW ED 80/600-at. Hazafele hozva már bántam, hogy beugrottam. Ma már áldom érte.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.03.01. 10:35

géza írta: Egy karácsony elötti nagy forgalomban bementem az üzletbe ajándéknak valót vásárolni. Mini binót. Éder Iván rámtukmált egy akkor épp kissé leárazott SW ED 80/600-at. Hazafele hozva már bántam, hogy beugrottam. Ma már áldom érte.


Ennek semmi köze ahhoz, amit írtam.
Valószínűleg igaza volt Ivánnak - főleg, ha az idő is őt igazolta. Örülj neki.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2018.03.01. 10:53

Attila írta:Oly annyira, hogy legközelebb, amikor bemegyek majd hozzájuk, meg is kérdezem pl. Csukót, Levit vagy Ivánt, hogy ők milyen távcsövet ajánlanak milyen mechanikán madármegfigyelésre ÉS bolygózáshoz, vagy bolygózáshoz ÉS mélyegezéshez, mert ez valóban engem is érdekel (!). Esküszöm, komolyan érdekel, mert én nem tudom.

Ilyenkor van az, hogy a vevőt megkérjük döntse el, mi a preferenciája és elmondjuk neki, hogy melyik távcső mennyire fog az igényeinek megfelelni. Ha azzal jön szeretné az eget is nézni és mondjuk a balatoni panorámában gyönyörködni, akkor megkérdezzük, melyik a preferált felhasználás. Ha a csillagászkodás az első és a panorámanézegetés csak másodlagos akkor nyilván mást ajánlunk mint ha inkább tájnézésre keres távcsövet és havonta megnézné a Holdat, hogy megvan-e.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.03.01. 11:33

Levente, az általánost keresőnek (itt előbb) ami örök darab is maradhatna a későbbi specializált (csillagász?) mellett mit ajánlanál ? ( kivesézzük, óvatosan...) D.Laci itt alant, mit pontosabban. A hazai kinálatból ha lehet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2018.03.01. 12:35-kor.
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”