Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2017.11.05. 21:57

gergom91 írta:Azonban megakadt nemrég a szemem https://digivilag.hu/newton/55552-130-900-skywatcher-newton-tubus-felszereltseg-6x24-keres-tubusgy-r-par-swn1309.html ezen a távcsövön. 37-ért adja a bolt, minden más helyen 30-al drágább...
A kérdésem a következő lenne: ajánlanátok ezt a távcsövet egy kezdőnek ennyiért, illetve vajon tényleg ennyibe kerül-e és nem véletlen elírás?

Ez csak tubus, mechanika nélkül.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
gergom91
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.11.04. 22:10

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: gergom91 » 2017.11.06. 16:09

Köszönöm a válaszokat, a legbiztosabb az volt, ha az üzletet is megkérdezem, és igen, csak a tubus ennyi:
"Köszönjük érdeklődését, a 37.000 Ft-os ár csak és kizárólag a tubusra vonatkozik, mint ahogy a termék nevében is benne van.
Oldalunkat egy automata feltöltő program működteti és így sajnos bekerült ebbe a leírásba is az EQ2-es mechanika, aminek az oka az hogy létezik olyan termékvariáció is ami tartalmazza a komplett szettet."


Ezt válaszolták, azért eléggé félreérthető a leírás.
Lac
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2013.09.05. 13:43

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Lac » 2017.11.06. 16:54

Szasza77 írta:Értem, akkor a fotózásról mondunk le inkább

Ezeknek a berendezéseknek bizonyos részeit lehet a későbbiekben is bővíteni, bizonyos részeit nem. Ha a csővel nem lehet fényképezőgéppel fókuszra állni, akkor azzal később se lehet. Viszont egy goto upgrade-et rá lehet tenni később is a mechanikára. A gotoval nagyon sok objektumot meg lehet találni, amit a nélkül nagyon macerás, de leginkább olyanokat, amiket vizuálisan nagyon nehéz megfigyelni. Amit meg könnyebb megfigyelni, azt általában könnyebb megtalálni is.
Eleinte én is úgy gondoltam, hogy nem akarok fényképezni. Nincs keretem elég komoly felszerelést venni, elég lesz a vizuális észlelés. Aztán egy év múlva vettem egy mechanikát. Aztán vettem egy fényképezőgépet. Aztán...
Szóval az embert elkapja a gépszíj.
A 150/750-es Newton amit Levente ajánlott az szerintem egy jó kiinduló, de nem azon a mechanikán. A https://www.tavcso-mikroszkop.hu/termek/skywatcher-150-750-newton például nagyon jó távcső. Nincs benne goto, sőt még óragép se, de első nekifutásra szerintem az nem olyan fontos. Itt vannak a Pleiadok, Karácsonyra itt lesz az Orion, ezeket mind nagyon egyszerű lesz megtalálni goto nélkül is. Aztán lehet majd egy motoros vezérlést hozzá venni 30kHUF-ért. Máris lehet vele fényképezni, csak rövid expozícióval is.
Szóval én a goto-t sokkal kevésbé tartanám fontosnak, mint hogy később több mindenre használható és bővíthető legyen a rendszer.
Nem mellesleg egy ilyet könnyebb eladni is, ha netán mégse tetszene meg ez a hobbi.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2017.11.07. 17:50

Az azt is írja ott, hogy ebben gömb a tükör, tehát lehet kissé életlen a képe, kisebb nagyításnál még elmegy elvileg.
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2017.11.12. 13:36

Sziasztok!
van valakinek tapasztalata a Bresser Messier 150s/750 Newtonnal? Mennyire más minôségben egy SW S150/750-tôl? Illetve a hexagonális fókuszírozó használatban jobb/rosszabb az alap fogasléceseknél? Gondolom ez is kínai, de “mennyire”? Köszönöm.
Ill. Leventének egy infó: a Bresser leírásában ez van:
“Azok, akik a nagy kiterjedésű mély-ég objektumok fotózására keresik a legkedvezőbb árú távcső tubust, a SkyWatcher 150/750-nél keresve sem találnak jobbat.”
Ez kopipészt baki, vagy freudi elszólás? :mrgreen:
Üdv: Frigyes
vgabriel
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2015.01.03. 12:51

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: vgabriel » 2017.11.12. 14:11

Nem konkrétan 150/750 de nekem is Bresser Messier távcsövem van. A hexafoc fókuszírozó klasszisokkal jobb, mint a SW fogasléces. Nem lötyög, nem ugrál, nagyon stabil, könnyen fókuszálható. Teljesen körbeforgatható, crayford szerű. Nekem nagyon bejött. A festése egyszerűbb, sima fehér, de ezt nem nevezném hátránynak. További mechanikai kialakítása is érezhetően jobb, minőségibb érzést kelt. Felszereltségre is többet kapsz egy SW-hez képest. Kellemesen csalódtam benne, megérte megvenni!
150/750 N ~ 127/1500 MC ~ 80/910 L
20x80 Celestron B ~ 10x50 Scopium B
Engem nem zavar a sötétség, csak legyen világos!
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.11.12. 15:32

Rendelt valaki kintről mostanában áfaköteles csövet? Nagy cirkusszal járna? Itthon csak SkyWatcher dolgokban lehet gondolkodni. Az olcsó nem mindenképen kedvező.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2017.11.12. 22:42

géza írta:Rendelt valaki kintről mostanában áfaköteles csövet? Nagy cirkusszal járna? Itthon csak SkyWatcher dolgokban lehet gondolkodni. Az olcsó nem mindenképen kedvező.

Nem csak SkyWatcherekben gondolkozhatsz, akár Televue-t, Takahashit is tudunk importálni. Ha tudod a menetét nem bonyolult, a termék árára rájön kb 20-50% száll. költség, ezen felül van kb. 5% vám és a 27% áfa. Nagyjából tehát az EU-n kivüli áron felül 60-100% egyéb teher rakódik a termék árára, plusz az apróságok (vámkezelési dij, bankköltség).
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2017.11.12. 22:45

Levente, a fentebb írt Bresser meddig lesz akciós? Köszönöm.
Üdv: Frigyes
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2017.11.12. 22:55

Frigyes írta:Sziasztok!
van valakinek tapasztalata a Bresser Messier 150s/750 Newtonnal? Mennyire más minôségben egy SW S150/750-tôl? Illetve a hexagonális fókuszírozó használatban jobb/rosszabb az alap fogasléceseknél? Gondolom ez is kínai, de “mennyire”? Köszönöm.
Ill. Leventének egy infó: a Bresser leírásában ez van:
“Azok, akik a nagy kiterjedésű mély-ég objektumok fotózására keresik a legkedvezőbb árú távcső tubust, a SkyWatcher 150/750-nél keresve sem találnak jobbat.”
Ez kopipészt baki, vagy freudi elszólás? :mrgreen:

Köszi, javitottam.

A Bresser NT-150S:
1) a Hexafoc fókuszírozó nagyon eltalált darab, a SkyWatcher fogasléces kihuzatokkal nem lehet egy lapon említeni, de még a Crayford fókuszírozójuknál is jobbnak találom: simábban jár, szorítógyűrűs, gyűrűkkel jól toldható. 2.7"-es de ennek túl sok előnyét nem látom (legfeljebb pontenciálisan kevesebb veszélyt jelent vignettáció terén).
2) A segédtükör 55 mm-es, nem 47 mm-es - fotózásnál tehát nagyobb vignettálatlan látómező érhető el.
3) A főtükre 151 mm és nem 147 mm.
4) A keresője 6x30 ami papiron ugyanakkora mint a SkyWatcher-é, de sajnos műanyag az egész. A papucsa nem SkyWatcher-kompatibilis.
5) Egy db véletlenszerűen választott darabot bemértem, a Strehl értékére 87% kaptam (ld lentebb(. (Ha mind ilyen lenne, boldog lennék, mert a SkyWatcher 150/750-eknél ez már az átlag feletti érték...)
6) A Bresser tubus egy db 26 mm-es Plössl okulárral érkezik.
7) A Bresser tubus tetején van egy fogantyú, mellyel jól meg lehet fogni. Praktikus.
8) A kidolgozást (pl. festés) illetően a SkyWatchereket egy gondolatnyival jobbnak találtam.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”