Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Atakhan
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.06.06. 12:52

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Atakhan » 2015.06.06. 16:03

uxamatőr írta:
Atakhan írta:Sziasztok!

Szia Attila!

Az én véleményem a következő:Jó választás a 90/900-as ,én azt ajánlom mindenképp!!
Van egy másik 90/900 -as refraktor a jófogáson,ahol gondolom az 50.000-est nézted.
Az 59.000 ft, és van hozzá óragép,tehát követi a beállított objektumot ha beállítottad és tudsz vele korrigálni is menet közben,ha kell.
Sokkal kényelmesebb vele az észlelés ,megéri inkább azt venni,mert az óragép nagyobb érték,mint a színszűrők és az okulárok,amit a másikhoz adnak. Megéri kicsit többet adni érte!
És,ha jól látom van még hozzá egy Planetary okulár és egy napszűrő is!!!???
Ezekre kérdezz rá,hogy így van-e,hány mm-es az okulár,pontosan mit ad hozzá??
Ha ez így van,akkor szerintem ez egy jó ár ezzel a felszereltséggel.
Lehet még egy pici alku is belefér.......
Aztán már csak 1-2 kiegészítő kell: okulár,szűrő stb. igény és lehetőség szerint,de azt később is ráérsz fejleszteni.

Szóval én ezt ajánlom! De hallgasd meg ,hogy mit mondanak mások.
Ha kérdésed van írj!

Üdv:Laci



Szia!

Nekem is a 90/900-as volt a favorit.
Igen, ott találtam, de a másik hirdetést nem találtam meg a jófogáson. Megtennéd, hogy belinkeled nekem?

Köszönöm!

Ata
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2015.06.06. 17:10

Atakhan írta:... Tanácsra lenne szükségem. ..


A 80/400-as refraktort nagy ívben kerüld el!!!
A másik kettő (90/900-as és 90/1000-es) lehet esélyes.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
uxamatőr
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2011.04.08. 10:11

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: uxamatőr » 2015.06.06. 17:29

Szia Attila!

Íme:http://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Skywatcher_Refraktor_90_910_25301342.htm?first=1
Vedd fel vele a kapcsolatot,ha komolyan érdekel a dolog,szerintem jó vétel,bár az ország másik végében található,de ez talán nem lehet gond.

Ha beírod a keresőbe ,hogy: Skywatcher, akkor három 90/900-as műszert fogsz találni.

Különben ha szabad kérdeznem és nem titok, hol laksz pontosan Tolna megyében? Tolnán??
Talán nem is lakunk messze egymástól,mert én is Tolna megyei vagyok.

Üdv:Laci
Victorius
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2014.10.11. 09:09

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Victorius » 2015.06.10. 10:27

Sziasztok,

Kettős céllal szeretnék venni binokulárt, egyrészt égi objektumokat észlelni vele, másrészt használnám természetjárás során is. Néztem a lehetséges kínálatot, de igazság szerint kombinált célra ajánlott binot nem nagyon láttam.

Mivel kezdő vagyok a témában, nem célom az, hogy sok tízezres eszközöm legyen, viszont szeretnék egy ár érték arányban és minőségben jól eltalált darabot vásárolni.

Mit tudnátok javasolni?

Köszönöm
Drazsé for president!
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2651
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2015.06.10. 10:39

Nos, 10x-nél nagyobb nagyításút nem nagyon lehet kézben remegés nélkül megtartani (a kis remegés nappal nem zavaró, de éjjel nagyon!), tehát ez egy felső limit.
Csillagászathoz minél nagyobb átmérő (fénygyűjtő képesség) kell, tehát a 35 mm-es vagy kisebb binók itt hullanak ki, ez egy alsó limit.
Mi marad?
8x40, 8x42, 10x42: minőségi és elég drága darabok, áruk 15.900-tól indul (Delta), kis méretük miatt érdemes megnézni őket
7x50, 10x50: nagyobbak, több fény, nagyobb élmény..., már 9.900-tól indul az áruk, 10-20ezer közöttiek tényleg jók.
Nem tudom, mennyit akarsz költeni, de a felső határ itt is a csillagos ég. Menj be egy szaküzletbe és PRÓBA!!!
Victorius
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2014.10.11. 09:09

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Victorius » 2015.06.10. 10:49

Vizi Péter írta:
7x50, 10x50: nagyobbak, több fény, nagyobb élmény..., már 9.900-tól indul az áruk, 10-20ezer közöttiek tényleg jók.


Első binonak ez egész jónak tűnik

http://www.makszutov.hu/termek/scopium-nature-10x50-tavcso

Elolvasva az értékeléseket illetve a paramétereit úgy vélem, hogy körülbelül ez az, amit keresek. Könnyű, éles kép, viszonylag nagy lencse, és jó kompromisszumos nagyítás.

PS: Sokadjára olvasom a könyved, de a nagy része még mindig kínai. Így marad ez már örökre? :shock:
Drazsé for president!
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Tom » 2015.06.10. 11:16

Nekem eggyel nagyobb van a Scopium 12x60-as. Leginkább csillagászatra használom, kézből meg lehet tartani, bár nem teljesen mozdulatlan a látómező. Ezért beszereztem hozzá egy fotóállványt, gondoltam így már egész más lesz, de valójában csalódtam. Talán ennek az is lehet a magyarázata, hogy az éjszakai látásban részt vevő pálcikák a mozgásra érzékenyebbek, szóval a kis remegések valójában javítják az élményt. :)
Nem tudom így van-e, csak a tapasztalataimat gondoltam tovább. Az állvány persze hasznos, például, ha másnak is meg szeretném mutatni az égi csodákat, nem kell hosszasan magyaráznom míg rátalál (valamire). Vagy rajzolásnál nem kell folyton újrakeresni az objektumot.

A témára visszatérve azt javaslom, ha belefér a költségekbe, akkor azért próbáld ki az eggyel nagyobbat is, este jól jön a nagyobb objektív.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2651
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2015.06.10. 11:53

Victorius írta:
PS: Sokadjára olvasom a könyved, de a nagy része még mindig kínai. Így marad ez már örökre? :shock:


Pl. mi a kínai?
Victorius
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2014.10.11. 09:09

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Victorius » 2015.06.10. 13:07

Vizi Péter írta:
Pl. mi a kínai?


A hiba az én készülékemben van. :roll: Amikor eljutok a csillagtérképekhez, na, akkor mindig megfutamodok.
Drazsé for president!
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2651
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2015.06.10. 13:36

Tegyük át a továbbiakat az Általános kérdésekbe. Nekem nagy tapasztalat, ha valaki elakad valahol, pláne, hogy most készült a Kisatlasz 3.0.
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”