Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
kazi

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: kazi » 2020.02.28. 15:16

mizar írta:
2020.02.28. 09:01
kazi írta:
2020.02.26. 16:03
. Nekem nem jött be annak ellenére. Ez csak egy vélemény, nem támadás. :-)
Sajnálom, hogy nem tudtam 100%-ban bemutatni neked ennek a kiváló optikai rendszernek a maximális tudását, és mivel rendkívül körülményes volt
majd 400 km-ről családdal, sátorral egyebekkel Tarjánba elvinni és működésbe hozni, így valószínűleg már nem is tudom többé megmutatni.
Talán ide felteszem majd a mérési eredményeket, a szubjektivitás helyett beszéljenek a tények, de ez sem biztos.
Jó eget mindenkinek!
Simán lehet, hogy csak valami beállítási probléma volt, így később lehetnek jók a mérési eredmények. De sosem mondtam, hogy sasszem vagyok... :)
Kazinczi Zoltán
Attila

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.02.28. 19:09

kazi írta:
2020.02.28. 15:16
Simán lehet, hogy csak valami beállítási probléma volt, így később lehetnek jók a mérési eredmények. De sosem mondtam, hogy sasszem vagyok... :)
Ezek szerint Te is az első este néztél bele Sanyi kukkerébe...
Én is, és én sem voltam elhűlve a látványtól, de akkorra még Sanyi - azt mondta - nem tudta rendesen összelőni az optikát.
Állítólag a második éjszakán mutatta meg magát igazán (amit egyébként én abszolút el is hiszek), de akkor már sajnos nem néztem bele (pedig ott voltam, csak nem hallottam, hogy jobb lett).

Talán az idei MTT-n - ha elhozza újra. ;)

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
mizar

Hozzászólás Szerző: mizar » 2020.02.28. 20:50

Ugrott a sör, az már biztos. :D
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”